Swipe to the left

Fotografia dla początkujących

Fotografia dla początkujących
11 listopada 2017

Make Photography Easier

Córka byłego premiera Polski i prezydenta Unii Europejskiej, Katarzyna Tusk pisze bloga, a także jest autorką kilku książek - poradników. Jednym z nich jest pozycja „Make Photography Easier”, która traktuje o sposobach na wykonanie pięknych zdjęć. Autorka nie jest fotografem, ale przez lata uczyła się sztuki robienia zdjęć na swojego bloga. Metodą prób i błędów zaczęła robić fotografie dobrej jakości, na których sama ładnie wygląda. Pozycja polecana dla początkujących fotografów, napisana ciekawie, z wykorzystaniem przystępnego języka. Nie znajdziemy tu żadnych technicznych zawiłości, ale triki i metody, które pozwolą odkryć wszystkie tajemnice pięknej fotografii.

Ekspresowe porady fotograficzne

Bryan Peterson oferuje nam książkę pod tytułem „Ekspresowe porady fotograficzne”, która szybko pozwoli nam sprawdzić, jakie błędy popełniamy przy wykonywaniu zdjęć i jak powinniśmy to robić prawidłowo. Autor jest uznanym na świecie nauczycielem fotografii, który w swojej książce zdradza rozwiązania, dzięki którym dosłownie każdy z nas będzie mógł robić doskonałe fotografie, nawet w najtrudniejszych warunkach.

Forma porad w poradniku Petersona jest wielką zaletą tej pozycji literaturowej. Każda porada zaczyna się od konkretnego pytania, na które odpowiada autor.

Smartfonowy zawrót głowy, czyli jak fotografować i filmować?

Smartfony znajdują się w torebkach i kieszeniach milionów ludzi na całym świecie. Już dawno temu przestały być wyłącznie telefonami komórkowymi, a stały się urządzeniem wielofunkcyjnym, wykorzystywanym między innymi do fotografowania rzeczywistości, robienia popularnego selfi, czy nagrywania filmów. Jacek Bonecki prezentuje czytelnikom w swojej książce, jak bardzo zmienił się świat fotografii po wprowadzeniu na rynek smartfonów z doskonałymi aparatami.

Warto podkreślić, że Bonecki jest niekwestionowanym autorytetem w dziedzinie fotografii, który chętnie testuje i sięga po nowości w tym zakresie. Przygląda się z zaciekawieniem ewolucji trendów związanych z robieniem zdjęć smartfonami. Jego książka to właściwie ilustrowany zdjęciami z telefonów poradnik, w którym autor przekłada sztukę fotografowania na realia tworzone przez smartfony.