Swipe to the left

​Idealne książki na ferie dla dzieci - zabierz je ze sobą w podróż!

​Idealne książki na ferie dla dzieci - zabierz je ze sobą w podróż!
21 stycznia 2019

Idealne książki na ferie dla dzieci - zabierz je ze sobą w podróż!

Ferie to idealny czas, by nadrobić książkowe zaległości. Wiele z nich można zabrać ze sobą w podróż i czytać w trakcie jazdy. Proponujemy także wykreślanki dla dzieci czy intrygujące książki z rozmaitymi kreatywnymi zadaniami. Dzięki nim Twoja pociecha z pewnością nie będzie się nudzić w trakcie ferii zimowych.


Dynastia Miziołków - Joanna Olech

Dynastia Miziołków” to niezwykle wciągająca powieść napisana w formie pamiętnika. Jest uwielbiana zarówno przez starsze, jak i młodsze dzieci. Od pierwszego wydania książki minęło już kilka lat, a rodzina Miziołków bardzo wydoroślała. Mały Potwór już nie nosi pieluch, Kaszydło ma wszystkie zęby stałe, Miziołek już nie musi pisać klasówek. Co więcej, odkochał się w swojej dawnej miłości - Beacie, a jego obecnym obiektem westchnień jest całkiem inna dziewczyna. Papiszon już nie używa dyskietek, a Mamiszon nareszcie umie piec ciasteczka.

“Dynastia Miziołków” to lektura szkolna, do której chętnie się wraca. Była niejednokrotnie nagradzana oraz tłumaczona. Warto ją czytać wspólnie ze swoją pociechą.


Absolutnie fantastyczne - połącz kropki

Szukasz kreatywnego zajęcia dla swojej pociechy, dzięki któremu spędzi ona nietuzinkowe ferie? Postaw na kropkowanki! “Absolutnie fantastyczne - połącz kropki” to książka zawierająca ponad 100 intrygujących kropkowanek. To wspaniałe narzędzie do tworzenia i odkrywania dla każdego dziecka! Kropkowanki to rodzaj łamigłówek.

Zadaniem malucha jest połączenie kropek w taki sposób, by powstały z nich ciekawe historie czy nietuzinkowe postaci. Każda z kropkowanek to nowe wyzwanie! Można je zabrać ze sobą w podróż, rozwiązywać w wolnej chwili, czerpiąc radość i satysfakcję z wykonanego zadania.


Kapitan Nauka. Bazgraki w podróży

Twoje dziecko szybko się nudzi i narzeka na długie podróże? Postaw na książkę “Kapitan Nauka. Bazgraki w podróży”! Kolorowe Bazgraki ruszyły w wyprawę dookoła świata! To pozycja dedykowana maluchom w wieku 3-6 lat, która zawiera różnorodne ćwiczenia oraz łamigłówki. Głównym celem książeczki jest rozwinięcie koncentracji oraz spostrzegawczości u dzieci.

Bazgraki trenują także orientację w przestrzeni, pamięć wzrokową oraz przygotowują do nauki pisania. Twoja pociecha może uczyć się poprzez zabawę, mając do tego najlepsze możliwe narzędzie! Dodatkowym atutem książki są pogodne ilustracje, których autorką jest Pola Augustynowicz. Dzięki nim dzieci mogą rozwijać wyobraźnię i przenieść się w niezwykłą podróż. Przedszkolaki poznają różne środki transportu, szukają wyjścia z labiryntu, a także mają możliwość zbudowania bałwana w krainie lodu.

Do zestawu dołączony jest suchościeralny flamaster, dzięki któremu odpowiedzi można zmazywać i poprawiać praktycznie bez końca. Wygodny, duży format książki sprawia, że nawet trzylatki nie będą mieć problemu z rozwiązywaniem zadań.


Minecraft. Kolekcja podręczników gracza - Milton Stephanie, Jelley Craig

Twoje dziecko jest fanem gry Minecraft? Podaruj mu wyjątkową kolekcję podręczników gracza autorstwa Stephanie Milton i Craig’a Jelley’a. To nie tylko solidny zestaw wiedzy zebrany w czterech książkach, ale także mnóstwo szczegółowych rad i wskazówek specjalistów z Mojanga. Każdy, kto gra w Minecrafta doceni kolekcję w eleganckiej oprawie, która przepięknie się prezentuje.

Zestaw zawiera:

● Podręcznik podboju Minecrafta - wyjaśniający, jak znajdować surowce, wytwarzać ekwipunek czy bronić się przed wrogimi mobami,

● Podręcznik kreatywnego budowania - zawierający solidną dawkę wiedzy niezbędnej do wznoszenia budowli,

● Podręcznik użytkowania czerwonego kamienia - pozwalający odkryć, jak zestawiać obwody, by tworzyć unikatowe konstrukcje,

● Podręcznik podboju Netheru i Kresu - pokazujący, jak poruszać się w obcym środowisku, walczyć z miejscowymi mobami i odnajdować rzadkie przedmioty.

To bez wątpienia obowiązkowa pozycja dla każdego gracza, ale także osób, które chcą dopiero rozpocząć przygodę z Minecraftem. Kolekcjonerskie wydanie będzie się również doskonale prezentować na półce.