Paczkomat za 0 zł dla zamówień od 69 zł! Sprawdź warunki promocji >

Swipe to the left

Jak pozostać sobą i być produktywnym podczas kwarantanny?

Jak pozostać sobą i być produktywnym podczas kwarantanny?
21 kwietnia 2020

Jak pozostać sobą i być produktywnym podczas kwarantanny?

Wszyscy zastanawiają się co robić podczas kwarantanny. Jakie książki czytać? Jak zabrać się za ćwiczenia w domu? Jakie filmy obejrzeć? Jakie seriale nadrobić? A odpowiedź jest prosta, czytaj i oglądaj to na co masz ochotę.

Obecnie jesteśmy zasypywani wszelkiego rodzaju motywującymi sentencjami, które narzucają nam efektywność w wykorzystywaniu wolnego czasu, ale to nie zawsze jest takie proste. Nie musisz wyrobić sobie sześciopaku, czy nauczyć się chińskiego, żeby wyjść z kwarantanny z dobrym samopoczuciem. Musimy pamiętać, że ten okres to nie przedłużone wakacje, ale pewnego rodzaju traumatyczne przeżycie. Nie każdy nagle odkryje w sobie milion pasji i zacznie je realizować i też nie o to w tym wszystkim chodzi.

Mimo tego nie chodzi też o to by zamknąć się w domu, leżeć i czekać nieruchomo aż to wszystko się skończy. Spróbuj zabrać się za małe rzeczy, które być może poprawią Ci humor i pomogą wyjść z tego wszystkiego z poczuciem, że nie straciłeś tego czasu. A oto kilka pomysłów na to jak poczuć się lepiej podczas kwarantanny.

  • JAKIŚ DOBRY FILM

Spróbuj dla odmiany zamiast po raz kolejny powtarzać ten sam film lub serial, włączyć sobie jakiś dobry, ogólnie uznany film. Dzięki temu poczujesz, że w jakiś sposób poszerzasz swoje horyzonty (tak myślę, że festiwal Nowe Horyzonty to bardzo adekwatna nazwa) i nie tracisz czasu na „głupoty”, bo to przecież dobre kino. Lubisz horrory, obejrzyj „Lśnienie , kryminały i wszelkiego rodzaju zbrodnie na ekranie, zobacz „Psychozę. Jeśli wolisz kryminał z odrobiną humoru, puść sobie „Na noże”. Sam/a nie wiesz na co masz ochotę? Zobacz „Parasite” ten film ma wszystko.

  • ZRÓB COŚ DLA SIEBIE

Odrobina zdrowego egoizmu jeszcze nigdy nikomu nie zaszkodziła. Zajmij się sobą i tym co ty chcesz robić nie patrząc na to co mówią inni. Lubisz gotować? Super, zaopatrz się w jakieś fajne książki kucharskie i zaszalej. Może zadbaj o swój wygląd? W końcu masz czas i możesz równie dobrze spędzić go w łazience i urządzić sobie spa. Masz zwierzę? Może czas nauczyć je jakichś sztuczek?

  • OPOWIADANIA

Czujesz się trochę winny/a gdy czytasz 10 kryminał w tym tygodniu? Nie czuj się tak, książek nigdy za dużo, ale może spróbuj jakoś urozmaicić swoją intelektualną dietę. Tu z pomocą przyjdą Ci opowiadania. Ile czasu zajmuje ci przeczytanie 5 stron? 5-10 minut? Dobre, nie zawsze znaczy długie i nudne, często wręcz przeciwnie, jest krótkie i wciągające.

  • ZAKUPY

Oczywiście online. Dzięki kwarantannie wszyscy trochę oszczędzimy, dzięki temu, że nie wychodzimy na miasto i prawie zawsze jemy w domu, więc może czas lekko sobie pofolgować?

  • SEN

Odpocznij. Jeżeli nie musisz zrywać się wcześnie rano, to tego nie rób. Współcześnie żyjemy bardzo szybko i często umniejszamy regeneracyjną rolę snu, teraz możesz zobaczyć o ile lepiej się poczujesz kiedy dostarczysz swojemu organizmowi to czego on potrzebuje.

Podsumowując, rób wszystko z głową i zbytnio się nie zadręczaj.NASZE PROPOZYCJE #ZOSTAŃWDOMU