Swipe to the left

Jak sobie radzić z finansami? – 6 najlepszych poradników

Jak sobie radzić z finansami? – 6 najlepszych poradników
12 lipca 2017

Jak sobie radzić z finansami? – 6 najlepszych poradników

Zarządzanie budżetem to nie lada wyzwanie. I wcale nie mówimy tylko o budżecie firmy czy organizacji. Dla wielu wyzwaniem jest oszczędzanie i ogólna troska o właściwy bilans wydatków i strat w domowych finansach. Tak naprawdę jednak, w większości przypadków wystarczy kilka zmian, by zacząć wydawać mniej, odkładać więcej i żyć bez obaw o to, czy pieniędzy wystarczy do kolejnej wypłaty.

Chcesz wiedzieć, w jaki sposób efektywnie radzić sobie z pieniędzmi? Oto kilka książek, które Ci w tym pomogą.

Bogaty ojciec, biedny ojciec”- Robert Kiyosaki

To jedna z najbardziej kultowych analiz poświęconych relacjom ludzi z pieniędzmi. Ten poradnik udowodni Ci, że wcale nie musisz zarabiać przysłowiowych kokosów, by stać się zamożnym człowiekiem. Wszystko zależy od podejścia do przychodów i wydatków i… wiedzy. Bo to ona jest podstawą właściwego zarządzania finansami. A Robert Kiyosaki dzieli się ze swoimi czytelnikami poradami, które niejeden bogaty ojciec przekazuje swoim dzieciom. Podążaj za nimi, przełamując stereotypy związane z finansami, a kto wie? Może wypracujesz majątek?

Jak zadbać o własne finanse?” Marcin Iwuć

W jaki sposób mądrze oszczędzać i pozbyć się długów? Jak uchronić się od pułapek kredytowych i na co zwrócić uwagę, myśląc o emeryturze? Marcin Iwuć poprowadzi Cię przez meandry świata finansów prostą drogą. W tej książce znajdziesz prosty, 10-punktowy plan, który pozwoli Ci na finane spojrzeć z zupełnie innej strony. Dzięki niej, łatwiej Ci będzie stworzyć sobie „bufor bezpieczeństwa”, a więc swoistą poduszkę powietrzną, która zagwarantuje wsparcie w sytuacji kryzysowej.

Jak inwestować i pomnażać oszczędności?” – Maciej Samcik

Doświadczony dziennikarz finansowy „Gazety Wyborczej”, który od wielu lat dokładnie analizuje wszelkiego typu produkty bankowe, obnażając często ich ukryte przed okiem niewprawnego klienta pułapki, tym razem radzi, jak pomnażać majątek. Jeśli inwestowanie w fundusze, na giełdzie czy w inne ryzykowne instrumenty wydaje Ci się zbyt skomplikowane, lektura tego poradnika udowodni, że wcale tak nie musi być. Wystarczy rzetelna analiza sytuacji i zrozumienie mechanizmów działania giełdy i funduszy, by zacząć zyskiwać zamiast tracić.

Co ludzie sukcesu robią przed śniadaniem” Laura Vanderkam

Masz wrażenie, że życie przecieka Ci przez palce, a Twoje finanse stale się kurczą? Zarabiasz całkiem nieźle, ale cały czas z trudem przychodzi Ci oszczędzanie? Chcesz coś zmienić w swoim życiu i stać się człowiekiem sukcesu? Zrób to tak, jak ci, którym się udało. Laura Vanderkam odsłania niuanse życia ludzi sukcesu. Oni na pewno nie marnują czasu, a do wydawania pieniędzy podchodzą rozsądniej, niż Ci się wydaje. Jak? Przeczytaj i sprawdź sam.

Kakebo. Japońska metoda oszczędzania

Od Japończyków uczymy się już minimalizmu, porządku i slow life. Warto również zaobserwować ich relacje z pieniędzmi i… wzorować się na nich. Filozofia oszczędności Kakebo stosowana jest na co dzień przez miliony mieszkańców Kraju Kwitnącej Wiśni. System jest prosty, praktyczny i daje wiele zabawy – zwłaszcza, gdy już się z nim oswoisz. Zacznij więc wydawać pieniądze bardziej świadomie i… zyskaj!

Uwolnij się od długów. To możliwe” Allen Carr

Allen Carr oduczył palić miliony ludzi. Teraz pomoże Ci uwolnić się od długów. Karta kredytowa, mały kredyt na remont, pożyczka na wakacje… wielu z nas wpada w spiralę długów. A żeby z niej wyjść potrzebna jest przede wszystkim zmiana sposobu myślenia o pieniędzy. Sięgnij po ten poradnik i opracuj prosty i możliwy do zrealizowania plan zmiany. To Ci się może udać!