Swipe to the left

Jaką książkę kupić pod choinkę?

Jaką książkę kupić pod choinkę?
23 grudnia 2018

Jaką książkę kupić pod choinkę?

Jednym z najlepszych możliwych wyborów, jeśli chodzi o prezenty na święta, są książki. Do wyboru mamy zarówno poradniki, jak i kryminały, pozycje z gatunku literatura obyczajowa, lektury dla młodzieży, fantasy, biografie czy audiobooki. Książka na prezent nigdy nie wyjdzie z mody. Możemy ją dowolnie spersonalizować, tworząc specjalną dedykację. Choć nie powinno oceniać się jej po okładce, trudno nie wspomnieć o przepięknych wydaniach, które same w sobie są idealną dekoracją. Do książek możemy wracać kilkakrotnie, na nowo odkrywając ich przesłanie. Dzięki temu, że w ofercie znajduje się wiele tytułów, bez trudu można znaleźć idealną pozycję dla obdarowywanej osoby.


Książka dla mężczyzny

Największą popularnością wśród Panów cieszą się książki o sporcie. Doskonałą propozycją będzie “Premier League. Historia taktyki w najlepszej piłkarskiej lidze świata” autorstwa Michael’a Cox’a. Chyba nie istnieje mężczyzna, który nie byłby fanem piłki nożnej. Ta pozycja to fascynująca podróż przez angielskie stadiony. Autor pokazuje, jak zmieniała się tamtejsza liga na przestrzeni 25 lat. Lektura jest także świetną okazją do tego, by poznać bliżej sylwetki gwiazd futbolu, jak m.in. Cantona, Zola, Bergkamp, Owen czy Cristiano Ronaldo, Lampard, Henry, Gerrard. To pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów Premier League.

Książka dla kobiety

Książka na święta dla Pań powinna być nie tylko ładnie wydana, ale przede wszystkim wciągająca. Doskonałym wyborem będzie lektura autorstwa Pauliny Klepacz i Karoliny Cwaliny-Stępniak pt. “#Girlstalk. Dziewczyny, rozmowy, życie”. To idealna propozycja dla kobiet w każdym wieku. Jak podkreślają same autorki, znajdą w niej coś dla siebie zarówno panie aktywne, jak i bierne, tolerancyjne i mniej elastyczne, akceptujące siebie i te, które próbują odkryć swoje zalety. Książka porusza różnorodne tematy, które dotyczą życia codziennego. To swego rodzaju rozmowa o przyziemnych sprawach, dotyczących każdej z nas. W dzisiejszych czasach, niestety, komunikacja zdecydowanie szwankuje. Dzięki szczerym wywiadom, skutecznie się zmotywujemy, odkryjemy swoje potrzeby, marzenia i nie będziemy bać się realizować założonych celów.

Książka dla dzieci na święta

Doskonałą propozycją książkową dla dzieci i młodzieży jest “Chcę być kimś! Czyli jak osiągać cele w czasach, gdy wszyscy dookoła mają wywalone” autorstwa Michała Zawadki. Pozycja porusza takie zagadnienia, jak: kim jestem, wiara w siebie, samodyscyplina i indywidualność. Powstała w oparciu o motywacyjne spotkania autora z tysiącami nastolatków w całej Polsce. To także idealny poradnik dla rodziców czy nauczycieli, który pozwoli na usprawnienie komunikacji z młodzieżą. Publikacja zachęca młodych ludzi, by wierzyli w siebie i walczyli o swoje marzenia. Po jej przeczytaniu, każda osoba zainspiruje się do działania. Nie ma wytykania błędów, pouczających wykładów. Są za to słowa wsparcia, które mają ogromną moc. Autor porusza także takie tematy, jak budowanie wartościowych relacji, pieniądze, podejmowanie odpowiednich decyzji, sztuki przemawiania, pokonywanie własnych barier. Książka odpowiada, pyta i prowokuje do działania. Nie ma w niej gotowych recept na rozwiązanie problemów, ale są skuteczne narzędzia.

Dlaczego książka na święta to doskonały prezent?

Upominki świąteczne powinny być dawane od serca. Właśnie tego rodzaju podarunkiem jest książka. To prezent, który nie kosztuje wiele, jednak ma ogromną wartość. Co więcej, książki z łatwością możemy kupić przez Internet. Nie tracimy mnóstwo czasu na stanie w kolejkach. Możemy na spokojnie przeczytać recenzje czy sięgnąć po darmowe fragmenty, by mieć pewność, że upominek trafi w gust osoby, którą chcemy obdarować. Książki w sprzedaży internetowej są także na ogół tańsze.

Dla każdej osoby, bez względu na wiek, czy zainteresowania, znajdzie się odpowiednia książka. Łatwo ją zapakować ze względu na regularny kształt. Najważniejsze jest jednak to, że czytanie rozwija wyobraźnię, ćwiczy pamięć, poszerza zakres słownictwa. Co więcej, pozwala skutecznie się zrelaksować, dlatego warto podarować bliskim książkę pod choinkę.

Co więcej, książka to prezent, którym możemy się dzielić, a o to chodzi w świętach. Treść nie traci na swojej wartości, dlatego z lektury może skorzystać więcej niż jedna osoba. Niezależnie od etapu, na którym się znajdujemy, książka może nas przenieść w dowolne miejsce. Oddając się lekturze, lądujemy w świecie wyobraźni, dlatego lista miejsc, które możemy odwiedzić dzięki czytaniu, jest nieograniczona.