Swipe to the left

Kalendarze 2019 jako idealny pomysł na prezent świąteczny

Kalendarze 2019 jako idealny pomysł na prezent świąteczny
20 grudnia 2018

Kalendarze 2019 jako idealny pomysł na prezent świąteczny

Choć niemal każdy z nas ma swój własny kalendarz w telefonie czy komputerze, kalendarze papierowe nadal cieszą się sporą popularnością. Nic dziwnego, bowiem korzystanie z drukowanych kalendarzy ma mnóstwo zalet - ćwiczenie pamięci, pobudzanie wyobraźni, pozwalają odliczać dni do ważnego wydarzenia. To dlatego kalendarze często wybierane są jako prezenty na święta. Jeżeli cenisz praktyczne upominki świąteczne, sprawdź, jaki kalendarz 2019 wybrać.


Kalendarz dla sportowca

Jeśli chcesz podarować wyjątkowy kalendarz osobie, która uprawia sport i żyje aktywnie, zdecyduj się na “Terminarz biegacza 2019”. Posiada bardzo wygodny układ - tydzień znajduje się na jednej stronie, natomiast druga przeznaczona jest na notatki. Twarda oprawa zapewnia odporność na uszkodzenia. Każdy, kto uwielbia bieganie, będzie mógł w wygodny sposób zaplanować swój trening oraz starty w maratonach. Co istotne, kalendarz został uzupełniony o najważniejsze informacje zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów. Całość wygląda bardzo elegancko i interesująco.

Kalendarz dla przedsiębiorcy

Każdy właściciel firmy wie, jak ważne jest, by wszystko mieć pod kontrolą. Przedsiębiorcy muszą przestrzegać wielu terminów, dlatego warto je wszystkie zapisywać, by mieć pewność, że o niczym nie zapomnimy. Idealnym prezentem dla każdego biznesmena będzie “Kalendarz szefa 2019”. Wygodny format książkowy A5 pozwala na zabranie kalendarza w wygodnej torbie. Biznesowy kalendarz zawiera mnóstwo udogodnień, m.in. strefy czasowe, indeks alfabetyczny, plan urlopów. Dzięki tasiemce, perforowanym narożnikom, registrom drukowanym i kapitałce, kalendarz jest niezwykle elegancki i funkcjonalny, a także odporny na uszkodzenia.

Kalendarz dla miłośnika minimalizmu

Oczywiście można zdecydować się także na ponadczasowe upominki świąteczne i wybrać minimalistyczne kalendarze. Z pewnością dobrym wyborem zarówno dla pań, jak i panów, będzie czarny kalendarz książkowy 2019. W tego typu kalendarzach okładka jest przeważnie wykonana ze skóry ekologicznej, co czyni kalendarz bardzo eleganckim dodatkiem. Warto wybrać takie kalendarze, które posiadają dodatkowo koperty na notatki i są zamykane na gumkę.

Prezenty na święta - kalendarz czy planer?

W zasadzie różnica pomiędzy kalendarzem a planerem jest niewielka. Planer pozwala na rozpoczęcie prowadzenia notatek w dowolnym dniu, a nie jak w przypadku kalendarza - pierwszego stycznia 2019. To my wpisujemy datę - dzień i miesiąc - oraz dzień tygodnia. W planerze możliwe jest tworzenie zapisków.

Istnieją planery, które są dedykowane dla konkretnej grupy odbiorców, np. mam, nauczycieli, sportowców, przyszłych panien młodych. Dzięki temu są bardziej osobiste niż kalendarze i pozwalają przygotować się na ważne wydarzenie w życiu.

Zalety kalendarza i planera

Chcąc wybrać funkcjonalne prezenty na święta, warto rozważyć zakup planera lub kalendarza. Prowadząc tradycyjne zapiski, zwiększamy aktywność kory czołowej mózgu. To właśnie ten obszar odpowiada za procesy zapamiętywania czy przyswajania nowych informacji. Zapisując ręcznie daną informację, znacznie skuteczniej ją zapamiętamy niż w przypadku wpisywania jej za pomocą klawiatury telefonu czy komputera. Ręczne zapiski pozwalają także na skupienie się.

Robienie wszelkich notatek w tradycyjnych kalendarzach wspomaga również umiejętności twórcze. Co więcej, papierowy kalendarz czy planer, gwarantują niezawodność. Nie musimy obawiać się, że zapomnimy o jakiejś informacji z powodu rozładowanej baterii. Warto trenować nawyk zabierania ze sobą tradycyjnego kalendarza i ręcznego zapisywania terminów spotkań czy notatek. To znacznie szybsze i prostsze rozwiązanie niż wprowadzanie zapisków w planerze elektronicznym.

Od dłuższego czasu rośnie popularność planerów, które są przeznaczone dla konkretnej grupy odbiorców. Tego typu kalendarze lub planery obejmują różne okresy - niekoniecznie rok kalendarzowy. Może być to np. rok akademicki, 9 miesięcy w przypadku przyszłej mamy itp. Tego typu publikacje przeważnie mają dodatkowo istotne notatki, np. miejsce do zapisywania wizyt lekarskich w przypadku mam, tabele karmienia piersią, listę rzeczy do zrobienia przed ślubem w planerach weselnych. Jeżeli szukamy prezentu świątecznego dla osoby, którą czeka ważny etap w życiu, warto rozważyć zakup właśnie tego rodzaju planera lub kalendarza.

Eleganckie wydania kalendarzy 2019 sprawiają, że planery i kalendarze są przepięknymi, estetycznymi, a zarazem bardzo praktycznymi prezentami świątecznymi. Sprawdzą się szczególnie wtedy, gdy chcemy obdarować osobę, która lubi mieć w swoim życiu wszystko poukładane i zaplanowane.