Paczkomat za 0 zł dla zamówień od 69 zł! Sprawdź warunki promocji >

Swipe to the left

Książki dla dzieci z dysleksją – poradnik

Książki dla dzieci z dysleksją – poradnik
2 sierpnia 2017

Książki dla dzieci z dysleksją – poradnik

Dysleksja to nie tylko problemy z czytaniem i pisaniem. To również kłopoty z koncentracją, z wyraźnym wysławianiem się czy małą motoryką. Jednak systematyczne ćwiczenia mogą zniwelować te utrudnienia. Konsekwentna praca w domowym zaciszu przyniesie bardzo szybko zauważalne efekty. Poniżej kilka poradników, które ułatwią prace z naszymi pociechami.

Ćwiczenia z mózgiem w tle

W pracy z dyslektykiem z pomocą przychodzi nam poradnik „Terapia dzieci zagrożonych dysleksją. Stymulacja lewej półkuli mózgu” autorstwa Marty Korendo. Wydawnictwo podkreśla rolę lewej półkuli mózgu w pracy z dysleksją. W książce znajdziemy szereg ćwiczeń przeznaczonych dla dzieci z trudnościami w nauce języka dla zagrożonych dysleksją, ale również dla niesłyszących, z zespołem Aspergera, z dyskalkulią i innymi dysfunkcjami rozwojowymi. Bardzo dobrze przygotowana książka pod kątem pracy rodzica ze swoim dzieckiem.

Kobra potrafi splunąć jadem na odległość pięciu metrów

W kolejnej propozycji wydawniczej znajdziemy wiele ciekawostek, które zainteresują małego czytelnika. „Elementarz dla dzieci z dysleksją” to atrakcyjna publikacja dla dzieci borykających się z zaburzeniami koncentracji. Bardzo przemyślana konstrukcja elementarza oraz język pozwalają skupić się dziecku na konkretnym zagadnieniu. Kolejnym atutem tej książki jest wyraźna czcionka. Duże odstępy między wierszami ułatwiają czytanie oraz mobilizują czytelnika do pracy w stanie maksymalnej koncentracji. Elementarz składa się z trzech części. Zaczynamy od nauki liter, następnie sylab i kończymy czytaniem całych słów. Joanna Łubkowska napisała tę książkę z myślą nie tylko rodzicach, ale również nauczycielach i terapeutach.

Indywidualne podejście

Książka Leokadii Wiatrowskiej „Pokonywanie trudności w uczeniu się dzieci z dysleksją” jest propozycją nowej metody pracy z uczniem rozpoczynającym swoją przygodę z edukacją. Autorka udawania, że nauka może być przyjemną zabawę połączoną z twórczą działalnością. Książka skierowana jest przede wszystkim do rodziców, ponieważ to oni mają największy autorytet, a ich systematyczna praca z dzieckiem pozwoli pokonać wszelkie trudności z przyswajaniem wiedzy. Jaka to metoda? Na czym polega? Rodzice znajdą odpowiedź na te pytania, sięgając po treść książki Wiatrowskiej.

Praktyka czyni mistrza

Na koniec propozycja zapoznania się z treścią poradnika „Uczeń z dysleksją w domu. Poradnik nie tylko dla rodziców”. Autorzy proponują sprawdzone metody pracy z dzieckiem. Podkreślają rolę konsekwencji i systematyczności w realizacji ćwiczeń. Nauka może być świetną zabawą. Każdy rodzic, który sięgnie po ten poradnik otrzyma bardzo istotne wskazówki dotyczące zrozumienia potrzeb dziecka z dysleksją. Lektura godna polecenia wszystkim rodzicom, nie tylko tym, których dzieci mają kłopoty z czytaniem i pisaniem.

Naukowcy przestrzegają rodziców i nauczycieli, że pozostawienie dyslektyka samemu sobie może prowadzić w przyszłości do zaburzeń psychofizycznych. Brak systematycznej pracy z takim człowiekiem szybko odbije się piętnem na jego życiu emocjonalnym. Może się to wiązać z brakiem pewności siebie i trudnościami w nawiązywaniu kontaktów z innymi ludźmi. Warto więc rozpocząć pracę.