Drogi Kliencie, 1 czerwca Livro.pl połączy się z Empik.com. Dzięki temu będziemy w stanie zaoferować Ci jeszcze szerszą ofertę produktów, lepsze ceny (w tym książki z atrakcyjnymi rabatami), wyższy standard obsługi oraz darmową dostawę w ramach programów Empik Premium oraz Empik Premium Free do salonów Empik, Paczkomatów, Żabek i innych punktów odbioru oraz Kurierem. Zapraszamy!

Swipe to the left

Książki dla kobiet jak z życia wzięte

16 października 2019

Jesień sprzyja długim i chłodnym wieczorom. Z pewnością nie chcesz ich spędzać na pracy, kolejnym robieniu prania czy rozładowywaniu zmywarki. Coś byś zrobiła, ale sama nie wiesz na co masz ochotę. Może serial? Coś lekkiego, co pomoże Ci się relaksować i odprężyć. Wolisz słowo pisane? Świetnie się składa. Koc, gorąca herbata albo kawa, lampka wina i dobra lektura to świetne rozwiązanie. Dobra książka dla kobiet to jak wyjście faceta na piwo. Ładuje akumulatory i pozwala się przenieść do innego świata. Sięgnij więc po sprawdzoną pozycję i przenieś się na chwilę do innego świata. Zobacz co, czytają współczesne kobiety.

Być kobietą, czytać książki

Powszechnie panuje że książki miłosne czytają tylko kobiety. Romanse i obyczajówki są ich ulubionym gatunkiem. Czy tak jest? Po części tak. Podczas czytania tego rodzaju literatury czasami utożsamiamy się z bohaterami i łączymy ich przeżycia ze swoimi. Niektóre kobiety lubią czytać o miłości i uniesieniach. Przeżywać rozterki i dylematy związane z życiem uczuciowym bohaterów. Tego typu pozycje gwarantują wzruszenia i mocne bicie serca. Wśród literatury obyczajowej Polki najchętniej sięgają po takie autorki jak Katarzyna Michalak czy Gabriela Gargaś. Złamane serca i próba odbudowania szczęścia w życiu jest jedną z bardziej lubianych form prowadzenia historii przez kobiety. Zainspirowane historiami fikcyjnych bohaterek znajdują bodźce do zmian w swoim życiu.

Z wypiekami Ci do twarzy

Prężnie rozwijającym się gatunkiem jest erotyka. Gorące romanse okraszone dokładnymi opisami są jednymi z ulubionych książek polskich kobiet. Kobiecość i męskość przeplata się ze sobą zarówno w strefie uczuciowej jak i fizycznej. Miłosne uniesienia, trudne doświadczenia i namiętność – właśnie to daje literatura erotyczna. Mocne tematy, czasami drastyczne historie i łamanie stereotypów. Wszystko to znajdziesz w właśnie tam. Prekursorem z pewnością była E.L. James, twórca 50 twarzy Greya. W jej ślady poszli inni pisarze. Prym wśród autorów wiedzie Blanka Lipińska ze swoją serią 365 dni.

Zrobię po swojemu!

Wolisz poczytać coś praktycznego? Nie jesteś sama. Okazuje się bowiem, że Polki stawiają na rozwój osobisty i lubią się dokształcać. Jeżeli jesteś ws tej grupie, postaw na poradniki dla kobiet. Psychologia, kulinaria, wychowanie dzieci, relacje z drugą osobą – wybierz, ten który cię interesuje i poszerzaj swoją wiedzę w obrębie ulubionych tematów. Z pewnością wyniesiesz z tych książek coś co przyda Ci się w życiu.

Siekiera w plecach, dreszczyk na skórze

Powszechnie uznano, że książki okraszone grozą i drastycznymi opisami nie są dla kobiet. A to nie jest prawdą. Jest grono, które uznaje, że ciekawe książki dla kobiet bez zbrodni nie istnieją. bez zbrodni nie są atrakcyjne. Rozwiązywanie zagadek i szukanie prawdy je odpręża. Historie często oparte na faktach, wymagające zaangażowania umysłu i skupienia czasami najlepiej odprężają. Jesień to idealna pora na takie książki. Fanki horrorów i kryminałów z pewnością uznają je za najlepsze książki dla kobiet. Staną się dzięki nim prawdziwym Sherlockiem Holmesem, co bywa inspirujące.

Kobiety już dawno przestały ograniczać się tylko do czytania długich powieści i romansów. Coraz chętniej rozwijają swoje zainteresowania korzystając z poradników. Młode dziewczyny czasami pod wyłem ulubionych bohaterek realizują swoje dotychczas niespełnione marzenia. Warto więc czytać książki. Chociażby dla rozrywki i odpoczynku.