Swipe to the left

Książki idealne na jesienne wieczory

Książki idealne na jesienne wieczory
5 listopada 2018

Książki idealne na jesienne wieczory

Nie ma wątpliwości, że jesień zawitała do nas na dobre. Dla wielu miłośników dobrej książki to idealny czas na to, by zasiąść w wygodnym fotelu z kubkiem herbaty i oddać się ulubionej lekturze. Druga połowa 2018 roku zaobfitowała w mnóstwo ciekawych pozycji, po które warto sięgnąć. W naszym zestawieniu znajdą coś dla siebie zarówno wielbiciele książek trzymających w napięciu, jak i historii romantycznych.


Z każdym oddechem - Nicholas Sparks

Nicholasa Sparksa zapewne nikomu nie trzeba przedstawiać. Autor, jak nikt inny, przepięknie opowiada o miłości. To dlatego wiele jego dzieł doczekało się wyciskających łzy ekranizacji. 17. października 2018 premierę miała jego najnowsza książka. “Z każdym oddechem” to historia o tym, czy zawsze lepiej słuchać serca niż rozumu. Bohaterką jest Hope - kobieta po trzydziestce, która ma stałego partnera. Jej związek toczy się jednak bez fajerwerków. Pewnego dnia postanawia wyjechać i zastanowić się nad przyszłością. Wszystko zmienia się w jednej chwili. Na Sunset Beach pojawia się Tru. Gdy ich spojrzenia skrzyżują się po raz pierwszy, wybuchnie prawdziwe uczucie.


Uśmiech losu. Tom 2. Dobre uczynki - Agnieszka Krawczyk

Mówi się, że dobre uczynki wracają ze zdwojoną mocą, dlaczego więc tak rzadko się na nie decydujemy? “Uśmiech losu. Tom 2. Dobre uczynki” to kolejna część znakomicie przyjętej książki autorstwa Agnieszki Krawczyk z gatunku literatury obyczajowej. Opowiada historię ludzi takich, jak my - zaprzątających sobie głowę codziennymi, własnymi sprawami, jak: rodzina, miłość, praca, zdrowie. Główną bohaterką jest Helena, która przechodzi najgorszy rok w swoim życiu. Nie tylko boryka się z problemami zdrowotnymi, ale także kłopotami z mydlarnią oraz sytuacją rodzinną. Co więcej, na jaw wychodzi niezwykle szokująca tajemnica, która raz na zawsze odmieni jej życie…


Cukiernia Pod Amorem. Dziedzictwo Hryciów - Małgorzata Gutowska-Adamczyk

“Dziedzictwo Hryciów” to druga część serii “Cukiernia Pod Amorem” autorstwa Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk. Czytelnicy, którzy zetknęli się już z sagą, doskonale wiedzą, że każdy dzień jest dla bohaterów kolejnym wyzwaniem, przynoszącym nowe zawirowania. Nawet sytuacje, które miały miejsce czterdzieści lat temu, ciążą im do dziś. Akcja powieści toczy się w sierpniu 2016 roku, kiedy to Cukiernia Pod Amorem ponownie zwycięża w dorocznym konkursie na Ciastko Roku. Wokół imprezy robi się spore zamieszanie, które sprawia, że największy beneficjent staje się największym przegranym. Waldemara Hrycia spotyka przykra niespodzianka - za jego plecami bliska mu osoba knuje spisek. Zapomniana historia powraca, zmieniając losy rodziny.


Czarownice nie płoną - Jenny Blackhurst

Wszyscy wielbiciele thrillerów trzymających w napięciu powinni sięgnąć po książkę “Czarownice nie płoną”. Poznajemy historię Ellie, która jako jedyna z całej rodziny ocalała z pożaru. Z dziewczyną pracuje psychoterapeutka - doktor Imogen Reid. Stawia diagnozę, że Ellie jest po prostu jednocześnie załamanym i wściekłym dzieckiem, które na swój sposób próbuje sobie poradzić z ogromną tragedią i stratą. Tymczasem przybrani rodzice dziewczynki oraz nauczyciele zaczynają się jej bać. Ellie traci panowanie nad sobą, a wokół niej dzieją się złe i niewytłumaczalne rzeczy. Co więcej, Imogen zaczyna grozić śmiertelne niebezpieczeństwo. Jak zakończy się ta historia? Warto sprawdzić dzieło Jenny Blackhurst.


Ślepnąc od świateł - Jakub Żulczyk

Jakub Żulczyk to jedno z najgłośniejszych nazwisk jesieni. Pisarz, który zadebiutował powieścią “Zrób mi jakąś krzywdę” powraca z wydaniem specjalnym książki “Ślepnąc od świateł”, która okładką nawiązuje do serialu powstałego na jej podstawie. Powieść opowiada o młodym człowieku, który przyjechał z Olsztyna do Warszawy, by studiować na ASP. I prawie udało mu się je ukończyć. Zaczyna sprzedawać narkotyki, stając się stołecznym handlarzem kokainy. W dzień śpi, w nocy odbywa rajd po mieście, by rozprowadzić towar. Niekiedy musi być bezwzględny i brutalny, chcąc ściągnąć o dłużników pieniądze. Żulczyk doskonale ukazuje współczesną rzeczywistość, w której handlarz narkotyków jest równie niezbędny, co lekarz.