Swipe to the left

​Książki, które pomogą Ci wyszkolić Twojego psa

​Książki, które pomogą Ci wyszkolić Twojego psa
2 maja 2018

Książki, które pomogą Ci wyszkolić Twojego psa

By jak najlepiej rozumieć potrzeby swojego pupila, warto sięgnąć po lekturę, dzięki której nie tylko nauczymy się szkolić psa, ale także będziemy świadomym jego oczekiwań. O szkoleniu psów krąży wiele mitów, dlatego odpowiednie książki pomogą je obalić. Choć nie jesteśmy w stanie całkowicie pojąć psiego świata, poniżej zaprezentowane pozycje, na pewno w dużym stopniu przyczynią się do tego, że lepiej zaczniemy rozumieć czworonożnych przyjaciół człowieka.


Karen Pryror - “Kliker. Skuteczne szkolenie psa”

Panuje powszechna opinia, że karanie psa jest skutecznym sposobem, by oduczyć go niepożądanych zachowań. Książka “Kliker. Skuteczne szkolenie psa” udowadnia, że szkolenie psa przychodzi dużo łatwiej, gdy ignorujemy jego pomyłki.

Czworonogi znacznie szybciej się uczą, gdy do nauki komend wykorzystujemy “kliknięcia”. Dzięki tej lekturze czytelnik dowie się, jak szkolić psy przy pomocy klikera czy nauczyć czworonoga sztuczek.

Książka Pryror sprawdzi się zarówno w przypadku szkolenia szczeniaka, jak i dorosłego psa. Autorka pokazuje, jak trwale nauczyć zwierzaka chodzić na luźnej smyczy, spokojnie witać gości, reagować na przywołanie w domu i na zewnątrz, a także bawić się czy wykonywać nowatorskie sztuczki.

Do książki dołączona jest płyta DVD, dzięki której jeszcze lepiej przyswoimy wiedzę w przyjemny sposób.


Pamela Dennison - “Pozytywne szkolenie psów”

Pozycja “Pozytywne szkolenie psów” będzie odpowiednia dla osób, które dopiero raczkują w temacie szkolenia psów. Autorka prezentuje naukowe podstawy pozytywnego szkolenia czworonogów.

“Pozytywne szkolenie psów” to książka, która sprawi, że zarówno nauka komend, jak i zabawa z psem, staną się niezwykle proste i przyjemne. Zawiera skuteczne ćwiczenia dla psa, dzięki którym już nigdy nie będzie ciągnąć na smyczy, szczekać bez uzasadnienia, szaleć w obecności innych psów czy szarpać za nogawki przechodniów.

Lektura nauczy czytelnika psiej mowy ciała i jej wykorzystania w treningu z pupilem. Pokazuje, że używanie wobec czworonoga siły czy przymusu nie jest właściwą drogą, a pozytywne szkolenie przyniesie oczekiwane rezultaty, które oduczą zwierzaka wszystkich uciążliwych zachowań.

Dennison pokazuje, jak nawiązać z psem silną więź i zyskać najlepszego, prawdziwego czworonożnego przyjaciela.


Dieter Kothe, Celina del Amo - “Szkolenie psów krok po kroku”

Chcesz dowiedzieć się, jak nauczyć psa “siad”, “waruj”, “zostań”, “do mnie”, “aport” i wielu innych komend? Sięgnij po książkę “Szkolenie psów krok po kroku”, która nie tylko wyjaśnia, jak tresować psa, ale także unikać błędów podczas szkolenia.

Pozycja uzupełniona jest o zdjęcia, które jeszcze lepiej pomogą zrozumieć poszczególne fazy ćwiczeń oraz o wskazówki, po których rozpoznasz dobrą szkołę dla psów. Na uwagę zasługują także ćwiczenia uzupełniające, które czynią trening z psem jeszcze przyjemniejszym.

Jeśli Twój czworonożny przyjaciel ma problem z oduczeniem się niepożądanych nawyków, spotkania psa z ludźmi zawsze powodują u Ciebie stres, książka będzie dla Ciebie idealnym wyborem.


Czy warto przeczytać książki o szkoleniu psów?

Wyżej wymienione lektury z pewnością pomogą zrozumieć zachowania psów, które dotychczas były dla właściciela zagadkowe, jak np. dlaczego psy ganiają za rowerami czy reagują gwałtownie na dźwięk dzwonka do drzwi.

Książki prezentują zachowanie czworonogów z punktu widzenia ludzi, którzy od lat pracują z psami. Autorzy rozprawiają się ze stereotypami dotyczącymi szkolenia zwierzaków, opierając się na wynikach badań naukowych.

Pozycje traktujące o psach mogą okazać się niezastąpione, jeśli zechcemy zrozumieć język ciała czworonogów, rozpoznawać ich nastroje, dowiedzieć się, co próbują nam przekazać. Pomogą także w zbudowaniu wartościowej więzi ze swoim pupilem, który stanie się najlepszym przyjacielem. Bez zrozumienia psa byłoby to niemożliwe.