Swipe to the left

Książki, które warto przeczytać jeszcze w 2018 roku

Książki, które warto przeczytać jeszcze w 2018 roku
1 listopada 2018

Książki, które warto przeczytać jeszcze w 2018 roku

2018 rok zaobfitował w mnóstwo pozycji, na które czekaliśmy od dawna. Wśród nich są trzymające w napięciu thrillery, literatura obyczajowa, pikantne powieści i intrygujące biografie. W naszym zestawieniu prezentujemy TOP 5 książek, po które warto sięgnąć jeszcze w mijającym roku.


Tatuażysta z Auschwitz - Heather Morris

Tatuażysta z Auschwitz” to prawdziwa historia Lalego Sokołowa, który tatuował numery seryjne na przedramionach osadzonych w Auschwitz. Zdecydował się milczeć przez ponad 50 lat, jednak tuż przed śmiercią zechciał podzielić się swoimi losami. Sokołow do obozu trafił w 1942 roku, gdy miał dwadzieścia sześć lat. Jego zadaniem było tatuowanie przybywających do obozu więźniów - naznaczanie na całe życie. Cieszył się w obozie wolnością, mógł korzystać ze swobody przemieszczania się. Lale Sokołow wykorzystywał to, by pomagać innym. Jego historia jest zupełnie inna niż wszystkie. Nie brakuje również wątku miłosnego. Pewnego dnia w kolejce do tatuażysty stała młoda, przerażona kobieta - Gita. Lale zakochał się w niej od pierwszego wejrzenia. W obozie powoli rozwijało się ich uczucie. Przetrwali nazistowskie piekło i spędzili razem resztę życia.A ja żem jej powiedziała - Katarzyna Nosowska

Katarzyna Nosowska to osoba, której nie trzeba przedstawiać. Dzięki serii filmików, które artystka publikuje na Instagramie, mogliśmy ją zobaczyć w zupełnie innej odsłonie. Nie owija w bawełnę, obnaża hipokryzję show-biznesu, celebrytów, współczesne mody. Piosenkarka w swojej książce “A ja żem jej powiedziała” opisuje wpływ portali społecznościowych na dzisiejsze społeczeństwo, dylematy partnerstwa, problemy nastolatków. Pojawia się również wątek kochania i niekochania. Całość składa się na niezwykle szczere, dojrzałe i oryginalne opowiadanie, bowiem Nosowska jest doskonałą obserwatorką rzeczywistości. Pozycja obowiązkowa nie tylko dla fanów artystki.


Hashtag - Remigiusz Mróz

Hashtag” jest długo wyczekiwaną książką polskiego mistrza kryminału - Remigiusza Mroza. Powieść udowadnia, że odebranie jednej paczki może całkowicie zmienić dotychczasowe życie. Główną bohaterką historii jest Tesa - młoda kobieta, która większość swojego czasu spędza w domu. Unika kontaktu z innymi. Pewnego dnia otrzymuje informację, że jej paczka czeka w paczkomacie. Jest zdziwiona, ponieważ niczego nie zamawiała i unika sytuacji, w których musi opuścić swoje cztery kąty. Ciekawość sprawia, że Tesa decyduje się sprawdzić tajemniczą przesyłkę. Okazuje się to największym błędem jej życia. Kobieta odkrywa coraz więcej faktów ze swojego życia, a w mediach społecznościowych przewija się hashtag #apsyda. Kryją się pod nim osoby od lat uważane za zaginione. Co Tesa ma z nimi wspólnego?


Outsider - Stephen King

Outsider” jest jedną z najbardziej niepokojących, a zarazem wciągających, powieści Stephena Kinga. Opowiada o bestialskiej zbrodni. W miejskim parku znajduje się ciało jedenastoletniego chłopca. Wszystko wskazuje na morderstwo z premedytacją, bowiem zwłoki są całkowicie zmasakrowane. Świadkowie oraz odciski palców nie pozostawiają złudzeń - sprawdzą jest Terry Maitland - trener drużyn młodzieżowych, nauczyciel angielskiego, mąż i ojciec dwóch córek. Mężczyzna ma alibi, jednak i tak służby decydują się na aresztowanie. Czy miły człowiek ma drugie oblicze? Odpowiedź na to pytanie z pewnością zszokuje czytelnika.


365 dni - Blanka Lipińska

365 dni” autorstwa Blanki Budzińskiej to książka niezwykle prawdziwa, inspirująca i romantyczna. Bohaterką jest Laura, która wraz ze swoim chłopakiem - Martinem - oraz dwójką przyjaciół wyjeżdża na wymarzone wakacje na Sycylię. Drugiego dnia pobytu kobieta obchodzi swoje dwudzieste dziewiąte urodziny. Niestety, wydarza się coś niespodziewanego - Laura zostaje porwana. Porywaczem jest głowa sycylijskiej rodziny mafijnej - Massimo Toricelli. Przystojny mężczyzna kilka lat wcześniej został postrzelony i otarł się o śmierć. Gdy jego serce przestało bić, zobaczył przed oczami dziewczynę, którą okazała się Laura Biel. Gdy przywrócono go do życia, przysiągł sobie, że odnajdzie kobietę, którą zobaczył. Daje jej 365 dni na to, by go pokochała.