Swipe to the left

Kwalifikowana pierwsza pomoc - top 5 książek edukacyjnych

Kwalifikowana pierwsza pomoc - top 5 książek edukacyjnych
13 sierpnia 2018

Kwalifikowana pierwsza pomoc - top 5 książek edukacyjnych

Często bagatelizujemy tematykę pierwszej pomocy, sądząc, że wiedza nigdy nam się nie przyda. Tymczasem, czynności te są niezbędne, by uratować komuś życie. Nie wiemy, kiedy przyjdzie nam stanąć w sytuacji, w której szybkie działanie ma ogromne znaczenie. W sytuacji zagrożenia życia, konieczne jest udzielenie pierwszej pomocy. Niestety, wtedy często wychodzą na jaw braki w wiedzy w tym zakresie. Przydatne będą książki o pierwszej pomocy, które szczegółowo opisują niezbędne działania. Czytelne ilustracje pomogą dokładnie zrozumieć, jak należy postępować na miejscu wypadku i nie tylko. Po które z nich sięgnąć?


Kwalifikowana pierwsza pomoc - Andrzej Kopta

Książka, której autorem jest Andrzej Kopta, to niezwykle szczegółowe opracowanie dotyczące kwalifikowanej pierwszej pomocy dla jednostek, które współpracują z systemem Państwowe Ratownictwo Medyczne. “Kwalifikowana pierwsza pomoc” to lektura, która powstała po to, by wdrożyć w życie zalecenia WHO odnoszące się do ujednolicenia postępowania w służbach odpowiadających za bezpieczeństwo obywateli. Książka o pierwszej pomocy w bardzo ciekawy i praktyczny sposób omawia poszczególne tematy, co czyni ją nie tylko fachową, ale także bardzo interesującą pozycją.

Najbardziej istotne zagadnienia zostały opracowane przez cenione autorytety w systemie PRM. Książka dedykowana jest wszystkim służbom, które mają obowiązek udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy, studentom ratownictwa medycznego, uczniom szkół profilowanych, nauczycielom oraz ochotnikom zrzeszonym w ramach organizacji społecznych.


Ratownictwo medyczne. Procedury od A do Z - opracowanie zbiorowe

Ratownictwo medyczne. Procedury od A do Z” to książka skierowana do ratowników medycznych oraz personelu szpitalnych oddziałów ratunkowych. Porusza podstawowe zasady skutecznego postępowania w nagłych stanach. Ogromną zaletą podręcznika jest to, że skupia się na praktyce medycznej. Dzięki jednolitej formie z łatwością można odnaleźć interesujący nas rozdział i szybko przyswoić ważne informacje. Lektura porusza takie zagadnienia, jak m.in. ocena stanu pacjenta, sposoby transportu pacjenta, zaopatrywanie ran, drenaż jamy opłucnej.


Pierwsza pomoc. Podręcznik dla studentów - Mariusz Goniewicz

Podręcznik dla studentów porusza czynności ratujące życie w nagłych wypadkach. Książka “Pierwsza pomoc” została uzupełniona o najnowszą wiedzę dotyczącą postępowania w stanach zagrożenia życia zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. Doskonałym uzupełnieniem pozycji są tabele, ryciny, definicje i obszerne opisy, które ułatwiają przyswajanie opisywanej wiedzy. Książka dedykowana jest studentom wszystkich uczelni, na których jest realizowany przedmiot pierwsza pomoc.


Pierwsza pomoc dla dzieci i niemowląt - Mikołaj Łaski

Doskonała publikacja dla każdego rodzica. “Pierwsza pomoc dla dzieci i niemowląt” to poradnik opisujący, co zrobić, gdy dziecko straciło przytomność, ma duszności, zadławiło się. Często w takich sytuacjach bywamy bezradni, tymczasem niewiele potrzeba, by prawidłowo zareagować w nagłych przypadkach, na które narażone są dzieci. Książka krok po kroku opisuje najczęstsze wypadki, a dzięki przejrzystej numeracji, możliwe jest szybkie odnalezienie potrzebnej karty nawet w stresowej sytuacji.


Pierwsza pomoc. Krok po kroku - opracowanie zbiorowe

“Pierwsza pomoc. Krok po kroku” to doskonała publikacja, która pomoże Ci przejść szybki kurs pierwszej pomocy. Uwzględnia aż 5 etapów postępowania na miejscu zdarzenia. Pozycja została opracowana na podstawie obowiązujących wytycznych Europejskiej Rady Resuscytacji. To niezwykle potrzebna instrukcja, w której informacje zostały ukazane za pomocą ilustracji.