Dodatkowe 8% rabatu z kodem BLACK8 Sprawdź warunki promocji >

Swipe to the left

Letnie festiwale muzyczne

Letnie festiwale muzyczne
7 sierpnia 2019

Letnie festiwale muzyczne

Festiwale muzyczne to nie tylko okazja do sprawdzenia najmodniejszych stylizacji, spędzenia niezapomnianych chwil w gronie osób o podobnych zainteresowaniach, ale przede wszystkim do usłyszenia swoich ulubionych artystów na żywo. Który wokalista lub zespół w tym roku cieszył się największym zainteresowaniem? Czyich płyt warto posłuchać?

Polscy artyści na festiwalach muzycznych

Jednym z wokalistów, którzy wystąpili na Pol’and’Rock Festival, jest Krzysztof Zalewski. Po sukcesie zeszłorocznej piosenki “Początek”, która stała się prawdziwym hymnem Męskiego Grania, Zalewski stał się jednym z najbardziej rozchwytywanych artystów w kraju. To wokalista kompletny, który ma na swoim koncie doskonałe piosenki, a na koncertach potrafi stworzyć niepowtarzalną atmosferę. W ubiegłym roku ukazał się także niezwykły krążek “Zalewski śpiewa Niemena”. To prawdziwy hołd od artysty dla artysty, który podbił serca słuchaczy.

Na Pol’and’Rock Festival wystąpiła także Agnieszka Chylińska. Jej album “Pink Punk” był jednym z najgłośniej komentowanych w kraju. Zobaczyliśmy Chylińską, która nie boi się wyrażać własnego zdania. Jest buntownicza, a zarazem kobieca. Artystka stale poszukuje i tworzy, a wszelkie eksperymenty wychodzą jej jedynie na dobre.

Na festiwalu Open'er Festival mogliśmy usłyszeć Darię Zawiałow. Niezwykle utalentowana wokalistka powróciła w tym roku z nową płytą “Helsinki”. Po ponad dwóch latach od debiutu udowodniła, że czuje muzykę całą sobą. I bez wątpienia to słychać w utworach.

Na Openerze pojawił się również zespół Kwiat Jabłoni. To duet stworzony przez rodzeństwo. Każdy, kto czuje muzykę folkową, będzie zachwycony repertuarem Kwiatu Jabłoni. Ich album “Niemożliwe” udowadnia także, że potrafią pisać intrygujące teksty i tworzyć porywającą warstwę muzyczną.

Na Orange Warsaw Festival wystąpił zespół Bitamina. Chłopaków do założenia grupy zainspirowała przyjaźń i muzyka. Stworzyli kolektyw, którego działalność nieprzerwanie trwa do dziś od 2005 roku.

Mimo, iż zupełnie nie zabiegają o promocję i zaistnienie w social mediach, wokół tej trójki gromadzi się rzesza bardzo oddanych fanów, którzy doceniają wrażliwość i szczerość płynącą z twórczości Bitaminy. Ich album “Kwiaty i korzenie” wydany w czerwcu 2019 roku to podróż do intrygującej przeszłości.

Zagraniczni artyści podczas letnich festiwali

Występy zagranicznych artystów zawsze budzą wiele emocji. Jednym z najgłośniejszych występów okazał się ten Miley Cyrus podczas Orange Warsaw Festival. Wokalistka przeszła prawdziwą metamorfozę i udowodniła, że nie boi się kontrowersji. Podczas koncertu zaprezentowała kilka utworów ze swojej najnowszej płyty, a także z krążka “Younger now”.

Na tym samym festiwalu zaprezentowała się także Rita Ora. Artystka wykonała większość utworów z najnowszej płyty “Phoenix”. Uczestnicy Orange Warsaw Festival byli zachwyceni jej kontaktem z publicznością. Bez wątpienia jej koncert zostanie w pamięci na długi czas!

Gwiazdą festiwalu Pol’and’Rock Festival był także zespół Avatar. Miłośnicy ciężkich brzmień z pewnością bardzo dobrze znają ich album “Avatar Country” wydany w ubiegłym roku. Ich występ to nie lada gratka dla miłośników szwedzkiej sceny metalowej.

Lana Del Rey to prawdziwa czarodziejka, jeśli chodzi o wokal. Wystąpiła podczas tegorocznego Open'er Festival i znów zaczarowała publiczność. Wykonała utwory z płyty “Lust for Life”, a także zupełnie nowe kawałki z nadchodzącej płyty "Norman Fucking Rockwell".

Na festiwalu Open'er usłyszeliśmy także prawdziwą ikonę popu, czyli Kylie Minogue. Jej kariera obejmuje aż 3 dekady i wcale nie zapowiada się, by Kylie powiedziała ostatnie słowo. Jej występ wzbudził sporo emocji wśród wiernych fanów. Każdy, kto chciałby pozostać z utworami Minogue na dłużej, powinien kupić jej album “Golden”.