Swipe to the left

​Masa - kilka książek o mafii Artura Górskiego

​Masa - kilka książek o mafii Artura Górskiego
5 października 2017

MASA O PORACHUNKACH POLSKIEJ MAFII

Pierwszą książką z serii zeznań i zwierzeń „Masy”, jaką proponujemy Wam przeczytać, jeśli „Masa o porachunkach polskiej mafii”. To wręcz szokująca przeciętnego czytelnika opowieść o porachunkach mafijnych, zaplanowanych egzekucjach, przeprowadzanych z zimną krwią oraz o uprowadzeniach. Można dowiedzieć się z niej o najgorętszym okresie walki gangu pruszkowskiego z Wariatem. Jak wyglądało „od kuchni” życie gangstera? Czy członkowie mafii mają jakiekolwiek skrupuły? O tym i o wielu innych kwestiach przeczytacie w książce.

MASA O BOSSACH POLSKIEJ MAFII

Kolejne rozmowy z „Masą” prowadzone przez dziennikarza i pisarza Artura Górskiego zaowocowały książką „Masa o bossach polskiej mafii”. Zaprezentowano w niej mafijny świat lat 90. XX wieku, w którym „pierwsze skrzypce” w gangach odgrywali Pershing, Barabasz czy Rympałek. Kim byli, jak wyglądało ich życie i jak odnajdywali się w swoim przestępczym procederze? Świadek koronny „Masa” odsłania wstrząsające kulisy funkcjonowania szczytów władzy grupy pruszkowskiej. Ujawnia sekrety najważniejszych osób w mafii, działającej w Polsce. Opowiada o uprowadzeniach, zabójstwach, zamachach bombowych oraz o walce o wpływy i władzę.

CYNGIEL. JAK ZOSTAŁEM ZABÓJCĄ DZIAŁAJĄCYM NA ZLECENIE POLSKIEJ MAFII?

Masa w niniejszej książce opowiedział, że będąc członkiem mafii albo zaczniesz zabijać innych, albo sam zostaniesz zabity. Opisuje, jak zostać cynglem mafii, w jaki sposób gangsterzy werbują osoby do „mokrej roboty”, jak planowane są morderstwa i ile można dostać pieniędzy za likwidację kogoś niewygodnego. Czytelnik poznaje mafijne podziemie z perspektywy początkującego egzekutora.

MASA O KOBIETACH POLSKIEJ MAFII

Polski świadek koronny „Masa”, czyli Jarosław Sokołowski w wywiadzie dla Artura Górskiego opowiedział o płci pięknej w polskiej mafii. Z książki można dowiedzieć się, kim były matki, żony i kochanki polskich gangsterów, które żyły w cieniu wielkich mafiosów. Wśród bohaterek mafijnego życia „Masa” wymienił Inkę, Agnieszkę R, Monikę Z oraz prawdziwą kobietę mafii - Git-falbanę.

PO PROSTU ZABIJAŁEM

Ciekawą pozycją w dorobku Artura Górskiego jest książka „Po prostu zabijałem”, w której jego rozmówca zwierza się, jak stał się zabójcą i jak wkroczył na drogę zbrodni. Spowiedź seryjnego mordercy wskazuje, że motywem jego przestępczego procederu była chęć ocalenia własnego życia.