Swipe to the left

Masz problem z geografią? Te książki pomogą Ci to nadrobić!

Masz problem z geografią? Te książki pomogą Ci to nadrobić!
18 grudnia 2017

GEOGRAFIA REPETYTORIUM. GEOGRAFIA FIZYCZNA

Książka pod tytułem „Geografia Repetytorium. Geografia fizyczna” wydana przez Monikę Klimek i Justynę Paluszkiewicz stanowi prawdziwe kompendium wiedzy z geografii fizycznej. Dzięki niej uzyskamy spójne, kompletne materiały zgodnie z wymogami Podstawy programowej w nauce geografii oraz Standardami wymagań egzaminacyjnych. Dla skontrolowania nabytej wiedzy, w książce znajdziemy zadania z rozwiązaniami. Ułatwią one samodzielną naukę, podobnie jak przykładowe arkusze egzaminacyjne z modelami odpowiedzi.

GEOGRAFIA TURYSTYKI POLSKI

„Geografia Turystyki Polski” napisana jako opracowanie zbiorowe przez Teofila Lijewskiego, Bogdana Mikułowskiego i Jerzego Wyrzykowskiego, to podręcznik pozwalający na zapoznanie się z największymi atrakcjami turystycznymi Polski. Daje możliwość poznania, jak rozwijał się przez lata ruch turystyczny w naszym kraju. Często nie zdajemy sobie sprawy, jak piękne regiony są w Polsce, a autorzy niniejszej publikacji nam to uświadamiają.

GEOGRAFIA FIZYCZNA ŚWIATA

Jak bardzo rozległy jest nasz świat? Trudno to objąć umysłem, ale książka Jerzego Makowskiego pod tytułem „Geografia Fizyczna Świata” w nowoczesny i przystępny sposób, w skondensowanej formie nam to uświadamia. Prezentuje wiedzę z zakresu regionalnej geografii fizycznej, a kolejne jej rozdziały autor poświęcił poszczególnym kontynentom, opisując je ogólnie i omawiając elementy środowiska geograficznego właściwego dla każdego z nich. Dzięki niej poznamy geografię fizyczną dalekich zakątków świata tak, jakbyśmy je samodzielnie odwiedzili.