Dodatkowe 8% rabatu z kodem BLACK8 Sprawdź warunki promocji >

Swipe to the left

Metallica i „S&M2” – kiedy pojawi się druga część kultowego albumu?

Metallica i „S&M2” – kiedy pojawi się druga część kultowego albumu?
30 czerwca 2020

Post zaktualizowany 16.07.2020 r.

Metallica i „S&M2” – kiedy pojawi się druga część kultowego albumu?

W ubiegłym roku w dwudziestą rocznicę koncertów „S&M” zespół Metallica zdecydował się na ponowny występ z orkiestrą symfoniczną u boku. Koncerty z serii „S&M2” odbyły się 6 i 8 września 2019 r. w San Francisco. Muzycy zapowiedzieli, że utwory nagrane w ramach „S&M2” zostaną wydane w wersji audio i video. Jeśli nie możecie się doczekać nowego albumu zespołu, sprawdźcie, kiedy możecie się go spodziewać!

Album „S&M2” już jest dostępny w przedsprzedaży. Płyta na polskim rynku pojawi się 28 sierpnia! Na którą wersję czekacie? CD, Vinyl, DVD, wydanie na Blu-rayu czy może wydania Deluxe?

S&M2

S&M

„S&M” to płyta koncertowa Metalliki nagrana wraz z orkiestrą symfoniczną z San Francisco pod batutą Michaela Kamena. Koncerty zapisane na płycie „S&M” odbyły się w kwietniu 1999 w Berkeley Community Theatre. Album zawierał 21 utworów Metalliki, a wśród nich znalazły się klasyki takie jak: „Nothing Else Matters”, „Enter Sandman”, „Master of Puppets” czy „Wherever I May Roam”. W 1999 roku w składzie zespołu znaleźli się: James Hetfield, Lars Ulrich, Kirk Hammett oraz Jason Newsted. Przygotowane widowisko okazało się wielkim sukcesem, nic więc dziwnego, że dwadzieścia lat później muzycy zdecydowali się uczcić to wydarzenie.

S&M2

Koncerty „S&M2” zostały zaplanowane przez muzyków Metalliki w ramach dwudziestej rocznicy występów w ramach „S&M”. W 2019 roku Metallica wystąpiła w San Francisco 6 i 8 września. Tym razem zespołowi towarzyszyła orkiestra symfoniczna pod dyrygenturą Michaela Tilsona Thomasa. Koncerty w ramach „S&M2” fani zespołu mogli obejrzeć także w kilku tysiącach kin na całym świecie.

W 2019 roku zespół w składzie: James Hetfield, Lars Ulrich, Kirk Hammett oraz Robert Trujillo zdecydował się zagrać kilka kultowych utworów z koncertów „S&M”, jednak aranżacje niektórych z nich zostały zmienione. Muzycy nie chcieli dokładnie odtworzyć występów z 1999 roku, dlatego na koncertach „S&M2” fani mogli usłyszeć wiele utworów wydanych przez Metallikę już po kultowym „S&M”.

S&M2 – kiedy wersja audio i wideo?

Lars Ulrich zdradził fanom, że zespół pracuje nad wydaniem koncertów „S&M2” w wersji audio i wideo. Muzyk tajemniczo stwierdził, że wydanie albumów się zbliża, jednak nie podał konkretnej daty premiery kultowych koncertów na płytach. Zespół chciałby wydać „S&M2” jak najszybciej i ma nadzieję, że płyty ukażą się jeszcze tego lata. My również liczymy na to, że już niedługo płyty pojawią się na polskim rynku, a Wy bądźcie czujni!

POLECAMY