Swipe to the left

​​Muzyka, która idealnie nadaje się do nauki

​​Muzyka, która idealnie nadaje się do nauki
17 grudnia 2018

Muzyka, która idealnie nadaje się do nauki

Czeka Cię ważny egzamin, przygotowujesz się do sprawdzianu, a może musisz się skupić, by przyswoić jak najwięcej wiedzy przed odpytywaniem? Jeśli nie lubisz, gdy w pomieszczeniu do nauki panuje cisza, koniecznie zdecyduj się na włączenie muzyki. Niestety, nie każdy gatunek muzyczny pozwoli Ci się skoncentrować, dlatego warto wiedzieć, jakiego rodzaju muzykę włączyć. Poniżej znajdziesz sprawdzone płyty CD!


Raj - The Dumplings

“Raj” to trzeci studyjny album zespołu The Dumplings. Duet tworzą Justyna Święs oraz Kuba Karaś. Płyta została napisana, skomponowana i wyprodukowana przez twórców dwóch poprzednich, niezwykle udanych albumów zespołu The Dumplings, czyli “No Bad Days” i “Sea You Later”. Justyna Święs i Kuba Karaś od samego początku reprezentują muzykę elektropop na najwyższym możliwym poziomie. Wypracowali swój unikatowy styl, który stał się znakiem rozpoznawczym zespołu. Najnowsza płyta jest jednak znacznie bardziej dojrzała. Wszystkie teksty zostały napisane w języku polskim, co jest pewną nowością w historii The Dumplings. “Raj” to odrobina mroku i tajemnicy, jednak w doskonałym wydaniu.


Mini dom - Kortez

Kortez dał się poznać nie tylko jako właściciel głębokiego, niezwykle charyzmatycznego głosu, ale także jako znakomity kompozytor. Artysta podarował prawdziwą niespodziankę dla swoich piosenek - z kilkudziesięciu piosenek, które skomponował na “Mój dom”, nagranych zostało piętnaście. Dziewięć trafiło na drugi album, pięć na EPki, natomiast jedna o tytule “Hej wy” promuje obecną jesienną trasę. Jak powiedział producent, wraz z Kortezem mieli spory problem, by wybrać utwory, które miały złożyć się na “Mój dom”. Na szczęście w końcu się to udało. Dodatkowo powstały dwie EPki, które można było nabyć wysyłkowo i na koncertach. We wrześniu tego roku ukazał się album “Mini Dom”, który z kolei stanowi zbiór siedmiu utworów. Na płycie znalazły się m.in. utwory: “Stare drzewa” i “Hej wy”.


Dreamer - Michał Szpak

Michał Szpak to niezwykle charyzmatyczny wokalista, który wyróżnia się drapieżnym, ale jednocześnie kojącym wokalem. 7 września 2018 ukazał się drugi album artysty zatytułowany “Dreamer”. Singlem, który zapowiadał nową płytę, jest “Don’t Poison Your Heart”. Piosenka szybko podbiła polskie listy przebojów, stając się hitem. Drugi singiel to “King Of The Season” opowiadający o próżnych i chciwych ludziach. Następny singiel to tytułowy utwór albumu, czyli „Dreamer (Thanks To You My Friends)”. Na całość składają się zarówno mocne rockowe brzmienia, jak i nastrojowe ballady, dlatego doskonale sprawdzi się on podczas nauki. Płyta jest niezwykle świeża i nowoczesna, lecz widać, że Michał Szpak czerpie z tradycji muzycznych, co jest niewątpliwym atutem. Najnowszy album jest bez wątpienia bardzo dojrzały.


Wasteland - Riverside

“Wasteland” jest pierwszym studyjnym albumem, który zespół nagrał jako trio. W lutym 2016 tragicznie zmarł gitarzysta zespołu - Piotr Grudziński - co sprawiło, że Riverside na chwilę przerwał komponowanie. Płyta skupia się wokół tematyki post-apo. Jak zapowiedział lider zespołu, Mariusz Duda, krążek rozpoczyna nowy rozdział Riverside. To mroczniejsze kawałki o zupełnie nowej jakości i charakterze - bardzo głębokie i dojrzałe. Każda piosenka to ogromny ładunek emocjonalny - poetycki i wielowymiarowy. Według wielu, “Wasteland” to najlepszy album w karierze Riverside. Z pewnością warto się o tym przekonać.


Wiersz ostatni - Kasia Lins

Wszystkim miłośnikiem sensualnych, kobiecych brzmień z charakterem z pewnością przypadnie do gustu album Kasi Lins “Wiersz ostatni”. Krążek stanowi zbiór popowych piosenek, jednak w zupełnie nowym wydaniu, jakiego na próżno szukać na polskim rynku muzycznym. Początkującą artystkę wspierają takie sławy, jak: Bela Komoszyńska, Daria Zawiałow, Marcelina, Piotr Rogucki, Leski, czy duet Xxanaxx. Album przepełniony jest porywającymi harmoniami wokalnymi, emocjonalnymi tekstami, przestrzennymi gitarami. Kasia Lins stworzyła swój charakterystyczny styl i z pewnością jeszcze niejednokrotnie o niej usłyszymy. Utwory dopełnione są oryginalnymi instrumentami takimi, jak Oud czy Wurlitzer. Za produkcję odpowiadają Marcin Bors i Michał Lange.