Swipe to the left

Muzyka, która łączy pokolenia

Muzyka, która łączy pokolenia
25 listopada 2018

Muzyka, która łączy pokolenia

Są piosenki, które nigdy się nie zestarzeją. Przypominają nam o beztroskich czasach dzieciństwa, wyjazdach, przygodach, ważnych momentach. Warto słuchać utworów wspólnie ze swoimi bliskimi. Muzyka jest doskonałym narzędziem do dyskusji. Przekazywana z pokolenia na pokolenie pozwala uczulić na wrażliwość, kultywować tradycje, wspólnie wracać do chwil z przeszłości. Po które płyty CD warto sięgnąć?


UNU (REEDYCJA 2017) - Perfect

“Unu” to bez wątpienia jedna z najważniejszych płyt w historii polskiej muzyki rockowej. Od lat - zarówno muzyka, jak i teksty - inspirują i fascynują kolejne pokolenia. Bez wątpienia odcisnęły piętno na polskiej muzyce. Krążek został pierwotnie wydany w 1982 roku. Był to okres stanu wojennego, co słychać w kompozycjach muzycznych. Atmosferę tych niespokojnych czasów znakomicie oddał zespół Perfect na swoim albumie. Każdy z pewnością zna rockowy hymn wszechczasów, czyli “Autobiografię”. Reedycja z 2017 roku to mocniejsza w brzmieniu wersja pierwotnej płyty “Unu”. Znajdziemy na niej największe przeboje zespołu w zremasterowanej wersji. To pozycja obowiązkowa dla każdego Polaka, gdyż zawiera kawał historii.


LADY PANK (REEDYCJA) - Lady Pank

“Lady Pank” to pierwsza płyta jednego z najpopularniejszych zespołów wszechczasów w Polsce. Krążek bez wątpienia jest najważniejszą pozycją w kanonie polskiego rocka. Zespół od ponad 37 lat jest na scenie i może pochwalić się ogromnym dorobkiem i sporą listą sukcesów. Gdy płyta po raz pierwszy trafiła do sprzedaży, praktycznie niewielu artystów mogło pochwalić się takim hitowym wydawnictwem. Po latach płyta “Lady Pank” została poddana masteringowi i wydana ponownie na winylu. To pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów zespołu i nie tylko.


25 LAT DISCO POLO - różni wykonawcy

Muzyka disco polo cieszy się w naszym kraju niesłabnącą popularnością. Chętnie słuchamy kawałków zarówno artystów, którzy od lat są na scenie, jak i początkujących wykonawców. Disco polo to muzyka z ponad 25-letnią historią! Z tej okazji został wydany album “25 lat disco polo” z utworami różnych artystów. Wśród nich znaleźli się m.in. MIG, Classic, Playboys, Bayer Full, Andre, Gesek, After Party, Long & Junior, Defis, Jesika, Maciej Siegieńczuk, Camasutra, Fanatic, Spike, Toledo. Krążek doskonale sprawdzi się podczas imprez, jazdy samochodem czy po prostu do posłuchania zawsze wtedy, gdy chcemy sobie poprawić humor!


HEY W FILHARMONII W SZCZECINIE - Hey

Wszystkim fanom zespołu Hey polecamy album, który jest rejestracją koncertu z sali symfonicznej Filharmonii w Szczecinie. Odbył się on w marcu 2015. Wybór miejsca był nieprzypadkowy. To niezwykły obiekt, który stał się laureatem prestiżowej międzynarodowej nagrody architektonicznej im. Miesa van der Rohe. Bilety na to widowisko zostały wyprzedane w zaledwie dwie godziny. Skład zespołu na potrzeby koncertu poszerzono o muzyków z Orkiestry Symfonicznej Filharmonii. Aranże zostały rozwinięte o akustyczne instrumenty. Album pozwala na nowo odkryć znane przeboje zespołu Hey, m.in. "Miłość!, Uwaga!, Ratunku!, Pomocy!" oraz "Do rycerzy, do szlachty, do mieszczan". To pozycja obowiązkowa dla wszystkich wiernych fanów zespołu oraz tych, którzy cenią niebanalne brzmienia w nowoczesnym, nietuzinkowym wydaniu.


WIND OF CHANGE - COLLECTION - Scorpions

Któż nie znałby co najmniej kilku przebojów zespołu założonego w 1965 roku w Hanowerze? Scorpions od lat cieszy się niesłabnącą popularnością, a ich utwory, jak np. “Crazy World”, “Send Me an Angel”, “Kicks After Six”, “Wind of Change” łączą pokolenia. I choć największa popularność zespołu przypada na lata 1979-1992, piosenki Scorpionsów pozostają ponadczasowe. Wśród nich znajdziemy prawdziwe rockowe hymny, romantyczne ballady z przepięknym tekstem czy utwory wywołujące po prostu czystą radość. Warto mieć w swojej kolekcji doskonałe wydanie z największymi przebojami zespołu Scorpions, który od ponad pięćdziesięciu lat jest na scenie i pomimo wcześniejszych zapowiedzi, wcale nie zamierza zawieszać swojej kariery.