Swipe to the left

Muzyka, która przyciąga pozytywne myśli

Muzyka, która przyciąga pozytywne myśli
10 grudnia 2018

Muzyka, która przyciąga pozytywne myśli

Każdy z nas miewa złe dni, momenty, w których trudno nam się skupić i odegnać “czarne chmury”. Doskonałym narzędziem, które w mig przywróci uśmiech na twarzy, jest muzyka. Słuchanie ulubionych utworów ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie. To dlatego, zamiast psuć sobie dzień przykrymi sytuacjami, na które nie masz wpływu, włącz płytę CD z piosenkami, które pozytywnie Cię nastroją. Które z nich doskonale sprawdzą się na poprawę humoru?HOLOGRAM - Saszan

Saszan to niezwykle barwna młoda wokalistka, która podbiła serca polskich słuchaczy. “Hologram” jest drugim studyjnym albumem, w który Roksana Pindor włożyła całe serce. Saszan zadebiutowała w 2014 roku, przyciągając do siebie rzesze nastolatków. Obecnie nagrywa dużo bardziej dojrzałe utwory, a inspiracje muzyczne czerpie z utworów takich artystów, jak The Weeknd, Royksopp i Daft Punk. Najnowszy album to mieszkanka popowych i elektronicznych brzmień. Wszystkie teksty zostały napisane przez Saszan. Utwory doskonale sprawdzą się do słuchania na co dzień, ale także podczas imprez. Wśród kawałków znajdują się zarówno rytmiczne piosenki idealne na parkiet, jak i klimatyczne ballady. Roksana do współpracy zaprosiła m.in. rapera Wac Toja oraz Michała Szczygła. Płyta jest promowana przez singiel “8 miejsc” oraz “Nie Chcę Ciebie Mniej” - znanym z preselekcji Eurowizji.


CZTERY - Ewelina Lisowska

Album studyjny zatytułowany “Cztery” jest czwartym w karierze Eweliny Lisowskiej. Zawiera doskonale zaśpiewane i zagrane popowe utwory, które wprost idealnie nadają się na poprawę humoru. Wokalistka postawiła zarówno na klimatyczne, popowe ballady, jak i unikatowe reggaetonowe brzmienia. Innowacją jest disco beat, w którym utrzymany jest singiel zapowiadający album pt. “T-shirt”. Ewelina Lisowska do współpracy zaprosiła producenta Matheo, dzięki któremu album zyskał bardzo nowoczesny wyraz. “Cztery” ukazuje różnorodność gatunku, jakim jest pop.


SHAWN MENDES - Shawn Mendes

Młody wokalista Shawn Mendes wydał trzeci pełnowymiarowy album zatytułowany po prostu jego imieniem i nazwiskiem. Ogłoszenie daty premiery krążka odbyło się podczas niezwykle imponującego ponad 9-godzinnego streamu. To właśnie na nim można było obejrzeć artystów i florystów, którzy układali unikatową instalację z kwiatów. Efektem pracy była okładka wydawnictwa. “Shawn Mendes” to z pewnością godny następca poprzednich albumów artysty - “Handwritten” (2014) i “Illuminate” (2016). Głównym singlem promującym płytę jest “In My Blood”. Mocnym punktem utworu jest intymny, wrażliwy tekst. Wokalista zaprosił do współpracy m.in. Eda Sheerana, Ryana Teddera.


1984 - Paweł Domagała

Paweł Domagała dał się poznać dzięki piosence “Weź nie pytaj”, które króluje na listach przebojów w całym kraju. Ten niezwykle pozytywny utwór wywołuje uśmiech na twarzy już od pierwszych dźwięków. Płyta “1984” to zbiór różnorodnych utworów z wyjątkowymi tekstami. Jak podkreśla sam Domagała, mnóstwo w piosenkach powrotów do dzieciństwa czy autorefleksji. To nie tylko doskonałe kompozycje muzyczne, ale także inspirujące wersy, które skłaniają do refleksji. Współtwórcą albumu jest Łukasz Borowiecki.


PINK PUNK - Agnieszka Chylińska

Pink punk” to płyta, która już samą okładką zapowiada mnóstwo pozytywnych myśli. Agnieszka Chylińska postanowiła rozliczyć się z przeszłością. Efektem jest album zawierający mnóstwo kolorowego krzyku, stojący w całkowitej kontrze do poprzedniej płyty “Forever Child”. Chylińska to artystka, która nieustająco poszukuje i tworzy. Nowa płyta Agnieszki nawiązuje muzycznie do czasów sprzed wielkiego sukcesu wokalistki. Teksty są bezkompromisowe, a przez to bardzo autentyczne - jak sama Chylińska, która jest zawsze szczera aż do bólu. Płyta “Pink punk” jest bardzo dojrzała. Stworzona została z perspektywy kobiety, która nie chce pisać przewidywalnych scenariuszy. Chce zaskakiwać. Za muzykę odpowiadają Bartek Królik i Marek Piotrowski. To album, o którym z pewnością będzie głośno - nie tylko w 2018 roku, ale także w kolejnych latach.