Swipe to the left

​​Muzyka na świąteczny nastrój

​​Muzyka na świąteczny nastrój
6 grudnia 2018

Muzyka na świąteczny nastrój

Święta już coraz bliżej, dlatego warto zadbać o muzykę, która wprowadzi nas w iście świąteczny nastrój. Zanim spadnie pierwszy śnieg, możesz skorzystać z prostego sposobu na to, by na Twojej twarzy zagościł uśmiech. Podczas sprzątania, przyrządzania świątecznych ciasteczek, wykonywania własnych dekoracji, włącz ulubione piosenki bożonarodzeniowe. Są utwory, które nigdy się nie zestarzeją, dlatego pora odgrzebać płyty CD. A jeśli jeszcze ich nie masz, koniecznie sprawdź, które z nich warto kupić!EVERYDAY IS CHRISTMAS - Sia

Sia dała się poznać jako niezwykle charyzmatyczna wokalistka z niebywałym głosem. Ośmiokrotnie była nominowana do nagród Grammy. Australijska artystka podarowała swoim fanom (i nie tylko) wspaniały świąteczny prezent. Album “Everyday is Christmas” składa się w całości z kultowych utworów. Zostały one wyprodukowane przez słynnego kompozytora i producenta w jednej osobie - Grega Kurstina. Wśród świątecznych kompozycji znalazły się min. “Santa's Coming For Us", "Candy Cane Lane", "Ho Ho Ho", "Puppies Are Forever" oraz przepiękne ballady "Underneath The Christmas Lights", "Snowman" oraz "Snowflake". To pozycja obowiązkowa nie tylko dla tych, dla których Sia jest idolką, ale także dla każdego, kto chce posłuchać świątecznych piosenek w nowoczesnym wydaniu.


WARMER IN THE WINTER - Lindsey Stirling

Lindsey Stirling to amerykańska skrzypaczka, która swoją wybitną grą podbiła serca ludzi na całym świecie. “Warmer in the winter” to jej pierwszy świąteczny album. Na płycie CD znalazły się interpretacje świątecznych klasyków, a oprócz tego premierowe utwory skomponowane przez Lindsey. Prawdziwą gratką jest to, że artystka zaprosiła do współpracy wielu wybitnych gości. Stirling w swojej twórczości łączy klasyczną grę na skrzypcach z elektroniką. Wykreowała swój własny muzyczny świat, który w świątecznym wydaniu jest jeszcze bardziej inspirujący.


FROM SPIRITS AND GHOSTS - Tarja

Fińska sopranistka jest właścicielką jednego z najbardziej anielskich głosów na świecie. Nie przeszkadza to jednak w tym, by zaskakiwać nieco mroczną wersją klasycznych świątecznych hymnów. Abum "from Spirits and Ghosts (Score for a dark Christmas)" zawiera utwory, które budują intensywną atmosferę. Połączenie orkiestrowych dźwięków i elektronicznych brzmień z pewnością wprawi Was w nietuzinkowy bożonarodzeniowy nastrój. Oryginalne kompozycje muzyczne w połączeniu z głosem Tarji Turunen - byłej wokalistki zespołu Nightwish - to idealna propozycja dla wszystkich tych, którzy chcą posłuchać świątecznej muzyki w bardziej mrocznym i tajemniczym wydaniu.


A LEGENDARY CHRISTMAS - John Legend

John Legend to najmłodszy w historii zdobywca takich nagród, jak Emmy, Grammy, Oscar oraz Tony Award. Wokalista wydał swoją pierwszą świąteczną płytę, która czaruje nie tylko dźwiękami, ale przede wszystkim charyzmatycznym wokalem. Na płycie CD znajduje się czternaście utworów utrzymanych w klimatach soul. “A Legendary Christmas” to album wyprodukowany przez Raphael’a Saadiq’a. Znalazły się na nim zarówno nowe, jak i dobrze znane utwory bożonarodzeniowe. Prawdziwą gratką jest piosenka „What Christmas Means to Me”, w której na harmonijce ustnej gra sam Stevie Wonder. Wielbicieli jazzowych brzmień ucieszy z pewnością kolaboracja z wokalistką Esperanzą Spalding, która towarzyszy artyście w utworze „Have Yourself a Merry Little Christmas”.


ŚWIĄTECZNIE (REEDYCJA) - Stanisława Celińska

Reedycja doskonałego albumu “Świątecznie” została wzbogacona o trzy autorskie utwory przygotowane specjalnie przez Stanisławę Celińską oraz Macieja Muraszko. To przepiękne kompozycje o tematyce bożonarodzeniowej, które spodobają się nie tylko wielbicielom talentu artystki. Na płycie znalazły się m.in. tradycyjne kolędy, jak Przybieżeli do Betlejem", "Lulajże Jezuniu", "Oj maluśki, maluśki", "Mości gospodarzu" oraz świąteczne autorskie kompozycje - "Lulaj mnie", "Naucz mnie" i "Narodził się". Muraszko zadbał o niebanalny klimat każdego utworu. Płyta doskonale nadaje się do słuchania w rodzinnym gronie.