Swipe to the left

​Muzyka z kultowych filmów

​Muzyka z kultowych filmów
31 grudnia 2018

Muzyka z kultowych filmów

Kultowe filmy stały się niezapomniane nie tylko ze względu na fabułę, ale także dzięki muzyce. To właśnie ona buduje odpowiedni klimat, pozwala na stopniowanie napięcia, wzrusza, raduje. By zachować na dłużej emocje towarzyszące nam podczas oglądania ulubionych produkcji, warto zdecydować się na płyty CD ze ścieżką dźwiękową z filmów. Które z nich warto kupić?


BOHEMIAN RHAPSODY

“Bohemian Rhapsody” był jednym z najbardziej wyczekiwanych filmów. Opowiada o losach kultowej postaci, jaką był Freddie Mercury. Ścieżka dźwiękowa zawiera największe przeboje zespołu Queen w wersjach studyjnych, jednak prawdziwą gratką jest 11 niepublikowanych dotąd nagrań. Za produkcję utworów odpowiadają Brian May i Roger Taylor, ze współudziałem wieloletnich współpracowników Queen. Soundtrack “Bohemian Rhapsody” jest drugim w dyskografii zespołu. Pierwszy nosi tytuł “Flash Gordon”. Każde z nagrań jest pełnowymiarowe - nawet, jeśli na ekranie możemy usłyszeć zaledwie kilka sekund. Z pewnością nie jest to kompilacja przypadkowych hitów - całość stanowi spójną opowieść, podkreślając jednocześnie najważniejsze punkty historii, którą fani zespołu Queen mogli zobaczyć na ekranie.


MAMMA MIA! HERE WE GO AGAIN - THE MOVIE SOUNDTRACK

Ścieżka dźwiękowa do filmu "Mamma Mia! Here We Go Again" jest dokładnie taka, jak sam film, czyli pełna radości, miłości i śpiewu na najwyższym poziomie. Fenomenalny musical podbił serca widzów na całym świecie. Teraz możemy odtworzyć emocje, które towarzyszyły nam podczas jego oglądania, dzięki doskonałym przebojom. W produkcji mogliśmy zobaczyć takie sławy, jak Meryl Streep, Amandę Seyfried, Pierce’a Brosnana, Colina Firtha, Stellana Skarsgårda, Julie Walters, Dominica Coopera i Christine Baranski. Tracklista zawiera 18 utworów wykonanych właśnie przez wyżej wymienione gwiazdy. Nie można tego przegapić!


GWIEZDNE WOJNY: OSTATNI JEDI (ŚCIEŻKA DŹWIĘKOWA Z FILMU)

“Gwiezdne Wojny” to bez wątpienia jeden z największych klasyków kina. Stosunkowo niedawno fani serii mogli celebrować najnowszą część "Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi". To właśnie ścieżka dźwiękowa z filmu zachwyca muzycznie. Za skomponowanie utworów odpowiadał John Williams, który w swoim niezwykle bogatym dorobku ma soundtracki do najbardziej kasowych produkcji w historii kina. Wiele kompozycji muzycznych zapewniło artyście najbardziej prestiżowe nagrody - w tym 4 Oscary oraz 22 Grammy Awards. Tracklista zawiera 20 utworów.


BEST OF DISNEY. VOLUME 3

Filmy Disneya to produkcje, z których się nie wyrasta. Pamiętamy je nie tylko ze względu na ponadczasowe przesłanie, doskonale wykreowanych bohaterów, ale także dzięki przepięknym utworom. Trzecia część składanki zawiera miks piosenek w porywających polskich wykonaniach. Wśród gwiazd znalazły się m.in. Edyta Górniak jako Pocahontas, Edyta Bartosiewicz w piosence o Kubusiu Puchatku, Paulina Przybysz prosto ze Zwierzogrodu, Lanberry jako Biedronka - bohaterka niezwykle popularnego serialu dla dzieci pt. „Miraculous: Biedronka i Czarny Kot”. Prawdziwą gratką jest utwór w wykonaniu Piotra Fronczewskiego z serca „Księgi Dżungli”. To płyta CD nie tylko dla dzieci. Przepełniona jest dobrym humorem, a także momentami wzruszeń. Best wątpienia “Best of Disney. Volume 3” to jedyna w swoim rodzaju muzyczna podróż.


THE GREATEST SHOWMAN (SING-A-LONG EDITION)

“The Greatest Showman” to aż dwie płyty CD zawierające łącznie 22 ponadczasowe utwory (w tym 11 w formie instrumental). Ścieżka dźwiękowa dostępna jest wraz z wersjami instrumentalnymi do musicalowej biografii "Król rozrywki". W uznanej produkcji w roli głównej wystąpił Hugh Jackman. P.T. Barnum to twórca niezwykłego amerykańskiego cyrku. Utwory doskonale odzwierciedlają opowieść o tej niebywałej postaci, a także jego drodze do sławy. Za skomponowanie utworów odpowiadają laureaci Oscara - Benj Pasek i Justin Paul. Ścieżka dźwiękowa spodoba się nie tylko osobom, które obejrzały musical. To przepiękne radosne, a zarazem wzruszające utwory, które warto mieć w swojej kolekcji.