Swipe to the left

Najbardziej oczekiwane premiery II połowy marca

Najbardziej oczekiwane premiery II połowy marca
30 marca 2018

Najbardziej oczekiwane premiery II połowy marca

W II połowie marca swoje premiery miały oczekiwane przez czytelników w Polsce książki. Pierwszą z nich był nowy kryminał cenionego polskiego autora - Remigiusza Mroza, który skutecznie swoją prozą może konkurować z najlepszymi pisarzami norweskimi. Warto także wspomnieć o premierze książki Małgorzaty Musierowicz dla młodszych czytelników oraz publikacji „Jestem szczęśliwym singlem” znanej podróżniczki i pisarki Beaty Pawlikowskiej.


Testament


Kolejna publikacja Remigiusza Mroza spotkała się z gorącym przyjęciem czytelników. Już w przedsprzedaży książka cieszyła się ogromnym powodzeniem. To kolejna część cyklu o Joannie Chyłce. Fabuła książki dotyczy warszawskiego, znanego ginekologa, który otrzymuje pokaźny spadek od swojej byłej pacjentki. Co ciekawe, lekarz przyjął ją w swoim gabinecie tylko jeden raz. Po jej śmierci zgodnie z tytułowym testamentem otrzymał zapuszczoną nieruchomość, która w wyniku reprywatyzacji stała się własnością spadkodawczyni. Lekarz jedzie na miejsce i czeka go tam niemiła niespodzianka - odkrywa zwłoki w stanie zaawansowanego rozkładu. To wszystko sprawia, że ginekologiem zaczyna interesować się policja, widząc w nim zbrodniarza.

Aby się bronić, ginekolog zgłasza się do Joanny Chyłki, która była jego pacjentką. Ta jednak waha się, czy podjąć tę sprawę, ponieważ zaangażowała się w obronę innego klienta. Dziwnym zbiegiem okoliczności okazuje się jednak, że ginekolog może pomóc w wyciągnięciu owej osoby z więzienia, dlatego pani mecenas decyduje się go bronić, choć jeszcze nie wie, z iloma sekretami z przeszłości spadkodawczyni będzie musiała się zmierzyć.


Ciotka Zgryzotka. Jżycjada. Tom 22


Doskonale znana autorka Małgorzata Musierowicz w marcu 2018 roku wydała kolejną część poznańskiej sagi „Jeżycjada”. Tom pod tytułem „Ciotka Zgryzotka” jest kontynuacją przygody rodziny Borejków. Fabuła wciąga i sprawia, że czytanie staje się prawdziwą przyjemnością także dla młodszych czytelników.


Jestem szczęśliwym singlem


Beata Pawlikowska zjeździła świat wzdłuż i wszerz. Była w najdalszych i najdzikszych zakątkach naszego globu. Jest też pisarką, która zwykle opowiada właśnie o swoich podróżach, jednak nie w książce „Jestem szczęśliwym singlem”, której premiera miała miejsce w II połowie marca 2018 roku. Okazuje się, że Pawlikowska niekoniecznie ma udane życie prywatne. W swojej książce opowiada o nieszczęśliwym związku, w którym tkwiła, ponieważ nie miała dokąd pójść, a życie bez owego mężczyzny wydawało się gorsze, niż życie z nim. Zamknęła więc swoje serce w więzieniu, tęskniąc wciąż za wolnością. W swojej książce Beata Pawlikowska pisze o swoich odkryciach w związku z miłością, byciem w stanie emocjonalnego uzależnienia, ale i o odzyskaniu wolności i szczęścia, które można osiągnąć, także będąc singlem, który nie szuka kogoś do kochania.