Swipe to the left

Najciekawsze albumy krajoznawcze przedstawiające cuda świata

Najciekawsze albumy krajoznawcze przedstawiające cuda świata
6 kwietnia 2018

Najciekawsze albumy krajoznawcze przedstawiające cuda świata


Oficjalnie na świecie mówi się o „Siedmiu cudach świata”. Zalicza się do nich głównie budowle z okresu starożytności. Nie wszystkie przetrwały do naszych czasów. Są to: piramida Cheopsa, Wiszące ogrody Semiramidy, Świątynia Artemidy w Efezie, posąg Zeusa w Olimpii, Mauzoleum w Halikarnasie, Kolos Rodyjski oraz latarnia morska na Faros. Z kolei siedem cudów średniowiecza obejmuje Stonehenge, Koloseum, Katakumby Kaum asz-Szukafa w Aleksandrii, Wielki Mur Chiński, Porcelanową Wieżę w Nankinie, Hagia Sophia w Stambule, Krzywą Wieżę w Pizie. Można wymienić jeszcze wiele takich list, a świat skrywa kolejne cuda. Warto doceniać także i te, które niekoniecznie są dziełem rąk ludzkich. Przedstawiamy najciekawsze albumy krajoznawcze, które mogą stanowić przewodnik po cudach świata.


Cuda świata. Najpiękniejsze miasta


Już od zarania dziejów ludzie łączyli się w skupiska, w których formowano życie społeczne. Tak powstawały pierwsze osady, wioski, a na ich bazie budowano pierwsze miasta. Są one odzwierciedleniem osiągnięć cywilizacyjnych ludzkości. Na całym świecie nie brakuje przepięknych miast, które zachwycają unikalną architekturą, bogatą historią, czy wykorzystywanymi w nich nowoczesnymi zdobyczami urbanistyki. Istnieją w nich ślady wielkich cywilizacji, które sąsiadują z ultra nowoczesnymi gmachami i drapaczami chmur.

Istnieją miasta, do których chcemy powracać, w których się zakochujemy. Na drugim biegunie znajdują się miasta uciążliwe, w jakich panuje nieustający hałas i tłok, a korki na ulicach nigdy nie ustają. W albumie „Cuda świata. Najpiękniejsze miasta” można zapoznać się z charakterystyką kilkudziesięciu metropolii na sześciu kontynentach. Album został opatrzony wyjątkowymi zdjęciami, ciekawostkami i rysem historyczny dla każdego z miast. Pozwoli on nam przenieść się w jednej chwili do miejsc, które chcielibyśmy odwiedzić w przyszłości.


Księga cudów Europy


Europa - tak zwany „Stary Kontynent” jest szczególnym miejscem, kolebką współczesnej cywilizacji. To stąd wyruszano na podbój mórz i oceanów, by odkrywać nowe lądy i miejsca do życia. Europa stanowi mieszankę różnorodnych krajobrazów, kultur i zwyczajów. Urzeka odmiennością barw i odcieni. Często nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele egzotycznych atrakcji można zobaczyć właśnie w Europie. Pozwoli nam je odkryć „Księga cudów Europy”.


Europa. 1001 najpiękniejszych zakątków


Sagrada Familia w Barcelonie, rzymskie Koloseum, Luwr w Paryżu i Akropol w Atenach - to tylko jedne z wielu miejsc, które można zobaczyć w Europie i zakochać się w nich bez pamięci. Album „Europa. 1001 najpiękniejszych zakątków” pomoże w planowaniu kolejnych podróży po Europie i zainspiruje do spędzania wolnego czasu w ciekawych lokalizacjach. To przewodnik z opisami i zdjęciami.


Stolice Europy. Najpiękniejsze miasta Starego Kontynentu


Europejskie stolice oferują ogrom zabytków, możliwość zwiedzania i podziwiania przepięknych krajobrazów. Niezależnie od tego, czy jest to Paryż, Praga, Rzym, Ateny, czy Londyn lub Oslo, można tam odkryć miejsca, do których będziemy chcieli zawsze powracać. Album „Stolice Europy”prezentuje niezwykłe zabytki, rys historyczny oraz przepiękne zdjęcia wielkich, europejskich metropolii, a także maleńkie miasta-państwa, takie jak Watykan.