Swipe to the left

Najlepsze pomoce do klas 6-8

Najlepsze pomoce do klas 6-8
5 września 2017

200 dyktand dla gimnazjum – opracowanie zbiorowe

Praca nad ortografią nie kończy się podczas edukacji wczesnoszkolnej. To sprawność, którą trzeba ćwiczyć nieustannie i stopniowo zwiększać poziom trudności. Teksty dyktand zawartych w tym zbiorku w większości skupiają się wokół konkretnych „problematycznych” literek. Wiele z nich można jednak traktować jako kompleksowe ćwiczenie wszystkich zasad ortografii.

Teksty, sprawdziany, krzyżówki do lektur i tekstów literackich z nowej podstawy programowej do gimnazjum – Dariusz Marek Racinowski

Nie daj się zwieść – mimo iż gimnazjów już nie ma, zdecydowana większość lektur, które obowiązywały w ostatnich latach w gimnazjach, znalazły się teraz na listach książek zalecanych w starszych klasach podstawówki. Ta publikacja z pewnością pomoże w przygotowaniu się do testów i sprawdzianów w ciekawy i niebanalny sposób.

Skoncentruj się – Anna Jurek

Problemy z przyswojeniem sobie pewnych kompetencji nie muszą wynikać z lenistwa – często wiążą się z pewnymi dysfunkcjami, jak dysleksja czy dysgrafia. Ćwiczenia, które znajdziesz w tej książeczce, pomogą Twojemu dziecku ćwiczyć koncentrację i koordynację wzrokowo-ruchową. Autorce tej publikacji z pewnością można zaufać – od lat pracuje z osobami z dysleksją.

Śladami przeszłości 1-3. Egzamin gimnazjalny – opracowanie zbiorowe

Mimo iż egzaminów gimnazjalnych już nie będzie, niektóre ze sprawności, które miał w zwyczaju sprawdzać, są na tyle kluczowe, że nadal warto je ćwiczyć. Praca z mapami i historycznymi materiałami źródłowymi z pewnością jest jedną z nich. Przyda się na późniejszych etapach edukacji - czy to w szkole ponadgimnazjalnej, czy już na studiach.

12 kroków do sukcesu. Testy z matematyki dla gimnazjalistów – Anna Kowalska, Danuta Budzich

Z tą samą sytuacją mamy do czynienia w przypadku zadań matematycznych. Mimo iż zmieniają się nazwy szkół, problemy do rozwiązania pozostają takie same. I wymagają wielu ćwiczeń – te zawarte w tym zbiorku na pewno pomogą.