Swipe to the left

Najpopularniejsze filmy puszczane na tegorocznych kinach letnich/plenerowych

Najpopularniejsze filmy puszczane na tegorocznych kinach letnich/plenerowych
7 sierpnia 2019

Najpopularniejsze filmy puszczane na tegorocznych kinach letnich/plenerowych

Seans pod gołym niebem to znakomity wybór na wieczór. Letnia pogoda sprzyja spacerom czy błogiemu odpoczynkowi z dala od codziennych obowiązków. Plenerowe kino letnie jest świetną okazją do tego, by nadrobić filmowe zaległości. Które filmy były najczęściej puszczane na tegorocznych kinach plenerowych?

Trzy billboardy za Ebbing, Missouri

“Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” to historia zdesperowanej matki brutalnie zamordowanej dziewczyny, która za wszelką cenę chce sprowokować policję do działania. Decyduje się na wyklejenie trzech lokalnych billboardów kontrowersyjnymi przekazami. Udaje jej się wywołać spore zamieszanie w miasteczku, a jednocześnie rozpocząć zaciekłą wojnę z gliniarzem i szanowanym szefem miejscowej policji. Frances McDormand została nagrodzona za wykreowanie niezwykle mocnej i przejmującej postaci.

Wszystkie pieniądze świata

“Wszystkie pieniądze świata” to film opowiadający historię miliardera imieniem Jean Paul Getty. Mężczyzna jest znany ze swojego skąpstwa i nieustępliwego charakteru. Pewnego dnia grupa nieznanych sprawców porywa jego wnuka i żąda wielomilionowego okupu. Oczywiście Getty odmawia zapłacenia nawet najmniejszego dolara. Zrozpaczona matka porwanego dziecka robi wszystko, aby skłonić teścia do zmiany zdania, lecz nie przynosi to rezultatu. Czas ucieka, a sami porywacze powoli tracą cierpliwość. Życie chłopca wisi na włosku. Wtedy do drzwi jego matki puka tajemniczy mężczyzna, który twierdzi, że jest wysłannikiem Jean Paula Getty’ego i specjalizuje się w niezwykle trudnych sprawach.

Green book

“Green book” to produkcja, która zdobyła Oscara m.in. w kategoriach: Najlepszy Film, Najlepszy Scenariusz, a także Złote Globy m.in. w kategoriach Najlepsza Komedia, Najlepszy Scenariusz. Spodoba się każdemu, kto potrzebuje solidnej dawki pozytywnej energii. Głównym bohaterem jest Tony. To cwaniaczek z Bronxu, który zatrudnia się jako szofer wybitnego muzyka Dona Shirleya. Liczy na zgarnięcie sporej sumy, wożąc ekstrawaganckiego artystę. Pewnego dnia wyruszają na wielotygodniowe tournée na południe Stanów Zjednoczonych. Na pierwszy rzut oka różni ich dosłownie wszystko: posiadany majątek, wykształcenie, sposób bycia, jedzenie, rozrywki. Z czasem jednak przekonują się, że więcej ich łączy, niż dzieli. Ich podróż staje się początkiem niezwykłej przyjaźni.

Zimna wojna

“Zimna wojna” to film Pawła Pawlikowskiego, który odbił się ogromnym echem. Został nominowany do Złotej Palmy i nagrodzony za najlepszą reżyserię na 71. MFF w Cannes. Produkcja pokazuje historię dwojga ludzi, których łączy niezwykle trudna miłość. Nie umieją żyć bez siebie, ale jednocześnie nie potrafią być razem. Akcja toczy się w latach 50. i 60. XX wieku w Polsce oraz w Europie, która dopiero budzi się do życia. Ogromnym atutem filmu jest ścieżka dźwiękowa, która stanowi połączenie jazzu, polskiej muzyki ludowej z piosenkami paryskich barów ubiegłego wieku.

Gentleman z rewolwerem

Czy złodziej może być czarujący? Okazuje się, że tak i doskonale udowadnia to film “Gentleman z rewolwerem”. Przedstawia historię najbardziej szarmanckiego złodzieja w historii, który nigdy nie zapomniał o byciu prawdziwym gentlemanem. Główny bohater, Forrest Tucker, wiedzie bardzo uporządkowane życie. Rabuje banki w bezczelny, a zarazem niezwykle sympatyczny sposób. Co prawda, czasem podwinęła mu się noga, przez co trafiał za kratki, ale to dla niego nie problem. Z gracją ucieka z więzienia tylko po to, aby znów dokonywać następnych napadów. Pewnego dnia spotyka na swojej drodze niezwykłą kobietę. Postanawia się ustatkować i schować swój rewolwer na dno szuflady. W końcu ma ku temu doskonały powód. Niestety, okazuje się, że mając siedemdziesiątkę na karku, bardzo trudno odrzucić swoje dawne przyzwyczajenia. Gdy nadarza się okazja, aby zrobić ostatni skok na bank, Tucker musi odłożyć planowanie emerytury na później.

Bohemian Rhapsody

"Bohemian Rhapsody" to bardzo długo wyczekiwana produkcja. Stanowi porywającą, fascynującą opowieść o zespole Queen, jego muzyce i oczywiście o charyzmatycznym wokaliście Freddiem Mercurym. Nie da się ukryć, że Mercury zdobył uwielbienie fanów na całym świecie, przełamując stereotypy. Film pokazuje karierę zespołu, który zdobył wszystkie możliwe szczyty sławy i popularności. Nie brak także kryzysów czy informacji o solowej karierze Freddiego. Zwieńczeniem jest triumfalny powrót i jeden z największych koncertów w historii muzyki rockowej.