Swipe to the left

Nasze Grudniowe Nowości Dla małych wielbicieli książek

Nasze Grudniowe Nowości Dla małych wielbicieli książek
3 stycznia 2018

SKARPETKA NA TROPIE CZYLI KTO UKRADŁ ZŁOTY GUZIK

Duet pisarski Daniela De Latour oraz Justyny Bednarek jest dobrze znany małym czytelnikom. Tym razem powraca z książką „Skarpetka na tropie, czyli kto ukradł złoty guzik”. To zabawna publikacja, urozmaicona zagadkami, kolorowankami i zabawami, które wywołają uśmiech na twarzach zarówno dzieci, jak i ich rodziców.

Książka opowiada historię, w której rodzice małej Be wybierają się na randkę, ale podczas przeglądania garderoby mama zauważa brak tytułowego złotego guzika w żakiecie. Jedna ze skarpetek odkrywa w sobie pasję do rozwiązywania zagadek i postanawia zrobić wszystko, aby odnaleźć zgubę. Zanim do tego dojdzie, musi rozwikłać wiele zagadek, m.in. kto zjadł całą czekoladę mamy chomika? Ze wszystkim radzi sobie doskonale, ale wciąż nie ma pomysłu na to, kto mógłby ukraść mamie złoty guzik. Dzieci tropią złodzieja wraz z dzielną skarpetką - detektywem, rozwiązując przy okazji krzyżówki, rebusy i przechodząc labirynty. Książka wciąga czytelnika w zabawny świat i uczy bycia pomocnym.

ZAOPIEKUJ SIĘ MNĄ. OPOWIEŚĆ O ZIMOWYM KOTKU

Seria „Zaopiekuj się mną” autorstwa Holly Webb cieszy się popularnością wśród młodych czytelników. Z okazji świąt Bożego Narodzenia autorka postanowiła wydać szczególną opowieść - pełną ciepła, idealną na długie zimowe wieczory. Historia Uli spędzającej przedświąteczny czas w domu babci - starym, w stylu wiktoriańskim, wciągnie czytelnika bez reszty. Dom pełen jest zakamarków, gdzie można świetnie bawić się w chowanego, ale Uli brakuje towarzystwa do takich gier. Pewnego zimowego dnia w ogrodzie wokół domu dziewczynka znajduje białego kota, a później spotyka Wiktorię - dziewczynkę, która dawno temu mieszkała w tym domu. Opowiada jej, że kot - Puszek należ do jej młodszej siostry, która obecnie jest bardzo chora. Kotek nagle znika i dziewczynki podejmują się poszukiwań. Jak skończy się ta opowieść? Zobaczcie sami.

ELENA Z AVALORU. ZESTAW KSIĄŻEK Z DODATKAMI

Bajkowa opowieść o Elenie z Avaloru to doskonały pomysł na prezent dla każdej małej wielbicielki czytania. Oferujemy zestaw książek z dodatkami - zadaniami i brokatowymi naklejkami, wszystko umieszczone w oryginalnej srebrnej puszce z atrakcyjnym kolorowym nadrukiem. Fanki Eleny i jej przyjaciół będą zachwycone także dwustronnym megaplakatem do samodzielnego pokolorowania, czy papierową laką, koroną i berłem, pozwalającymi choć na chwilę stać się księżniczką.