Swipe to the left

Nie tylko podręczniki – jak inaczej uczyć się języków obcych?

Nie tylko podręczniki – jak inaczej uczyć się języków obcych?
28 lipca 2017

Nie tylko podręczniki – jak inaczej uczyć się języków obcych?

Wielu nas zaczyna uczyć się języka obcego samodzielnie. Kierujemy się rożnymi potrzebami, ale łączy nas jeden cel. Robić to szybko, skutecznie i z przyjemnością. Ułatwić nam to mogą dobrze dobrane pomoce dydaktyczne. Rozwój technik kształcenia sprawił, że nie jesteśmy już skazani na nudne podręczniki, lecz możemy poznawać nowy język w każdej sytuacji: podróżując, oglądając film, telewizje, słuchając radia.Na co zwrócić uwagę decydując się na naukę języka obcego? Poniżej kilka istotnych informacji.

Fiszki ułatwią przyswajanie zwrotów i słownictwa

Najlepszą opcją dla zaczynających przygodę z językiem są fiszki. Ćwiczysz kiedy chcesz i gdzie chcesz. Sam możesz opracować twój system lub skorzystać z propozycji autora zestawu. Na rynku wydawniczym pojawił się duży wybór fiszek. Na uwagę zasługują Fiszki podróżnicze autorstwa Beaty Pawlikowskiej. Bardzo pomysłowo zrealizowany projekt. Atrakcyjna oprawa graficzna i praktyczne ujęcie tematu- to duży atut tego produktu. Interesującą propozycją jest również Angielski wachlarz . Idealna pomoc dla ucznia szkoły podstawowej, gimnazjalisty, licealisty, a także dla dorosłego, jako podręczny pakiet zwrotów/słówek.

MP3

Poznanie wymowy słówek to duży krok do przodu. Wymowę obcych liter można poznać korzystając z audiobooków. Rynek wydawniczy proponuje wiele opracowań i kursów, do których dołączone są płyty CD. Dostępnych jest wiele poziomów i zestawów tematycznych, co z pewnością ułatwi ci wybór. Na przykład Niemiecki w podróży Publikacja to świetny kompan dla ruszających w podróż dzięki plikom w formacie MP3, z których można korzystać na różnych urządzeniach, oraz książeczce, którą łatwo zabrać ze sobą. Zestaw zawiera ponad 250 słów i zwrotów przydatnych w typowych sytuacjach w podróży. Praktyczna formuła tego wydawnictwa jest jego dużym atutem.

Oglądaj telewizję i filmy

To prosta i sprawdzona metoda, która przekona do nauki nawet najbardziej opornego ucznia. Wszyscy wszak wiemy, że oglądanie filmów z oryginalną ścieżką dźwiękową jest lepsze nawet od najtrafniej dobranego lektora. Oglądając filmy czy seriale w języku, którego chcemy się nauczyć, łączymy przyjemne z pożytecznym. Oczywiście, możemy skorzystać z koła ratunkowego, jakim są polskie napisy, ale słuchając oryginalnych dialogów z łatwością możemy wyłapać subtelne niuanse i w szybki sposób opanować poprawną wymowę. To również świetny sposób na naukę słówek, nie tylko tych najprostszych, a także języka potocznego.

Kryminał po angielsku

Jeśli lubisz wychodzić poza schematy to idealny rozwiązaniem będzie Angielski w samochodzie. Kryminał. Wyjątkowy audiobook łączący powieść kryminalną z nauką języka angielskiego ze słuchu na poziomie A2 (dla początkujących). Wykorzystaj podróż samochodem ucząc się angielskiego w niekonwencjonalny sposób.

Sukces przyjdzie jeśli będziesz pracował regularnie

Wykorzystując wspomniane wcześniej narzędzia poczujesz przyjemność z nauki, śledząc jednocześnie swoje postępy. Stwórz plan działania. Wygospodaruj minimum 30 minut dziennie na obcowanie z językiem obcym, a przekonasz się jak szybko przyjdą rezultaty.