Swipe to the left

Niezbędniki podróżnika

Niezbędniki podróżnika
2 lipca 2018

Niezbędniki podróżnika

Wakacje to idealny czas, by wybrać się w podróż. Wcale nie trzeba na nią przeznaczać majątku. Wystarczy dobre zaplanowanie trasy i choćby dwudniowa wycieczka za miasto, która pozwoli naładować baterie i skutecznie się zrelaksować. Dowiedz się, co warto zabrać ze sobą, podróżując samochodem, aby wyprawa była naprawdę udana.


Jak się przygotować na podróż po Polsce?

Przed wycieczką, należy odpowiednio zaplanować trasę oraz listę atrakcji w docelowym miejscu. Jeśli zastanawiasz się nad tym, co zwiedzać w Polsce, niezastąpionym towarzyszem wyprawy jest “Polska dla turystów. Atlas samochodowy”. Sprawdzi się zarówno w przypadku zawodowych kierowców, jak i turystów wybierających się w podróż samochodem. Ten atlas Polski zawiera aktualny stan sieci drogowej oraz drogi w budowie i planowane do 2019 roku, 23 tysiące atrakcji turystycznych w naszym kraju, spis stacji paliw z podziałem na sieci, fotoradary stałe, odcinkowe pomiary prędkości, wybrane motele i hotele, granice parków narodowych oraz krajobrazowych. Dzięki niemu kompleksowo zaplanujesz swoje podróże samochodem i unikniesz przykrych niespodzianek.

atlas samochodowy


Wycieczka do Krakowa

Kraków jest jednym z najpiękniejszych polskich miast. To idealny kierunek, gdy wybieramy się w podróż z dziećmi. W zaplanowaniu wycieczki pomoże przewodnik dla najmłodszych, czyli “Kraków dla małych podróżników”. To niezwykle barwny i ciekawy przewodnik po Krakowie dla dzieci, który odkrywa mnóstwo tajemnic dawnej stolicy Polski. Z lektury można dowiedzieć się m.in. o złych skutkach apetytu na owieczki, czym był syrop z krokodyla oraz jak trąbka uratowała miasto. Mały podróżnik ma także okazję poznać sylwetki niezwykłych krakowian - Jana Matejkę czy Helenę Rubinstein. Przewodnik dla dzieci pomoże w zaplanowaniu rodzinnego zwiedzania Krakowa, przybliżając z humorem historię miasta i zjawiska w kulturze Europy.


Podróż do Egiptu

Egipt jest od wielu lat liderem wśród najchętniej wybieranych kierunków. Jeśli chodzi o przewodniki zagraniczne, idealnym wyborem będzie “Egipt. Przewodnik + atlas + mapa”, który w pełni pozwoli Ci odkryć uroki tego państwa w północno-wschodniej Afryce. Opisuje wszystkie regiony Egiptu wraz z ich najważniejszymi zabytkami. Zawiera aż 86 najciekawszych miejsc, m.in. starożytne świątynie, piramidy, meczety, kościoły koptyjskie, które zostały ułożone w dziewięć tras zwiedzania. Turysta ma także okazję poznać odpowiedzi na pytania dotyczące cywilizacji egipskiej, jak: kto złamał nos Sfinksowi?

Przewodnik przedstawia również współczesne metropolie, czyli Kair oraz Aleksandrię, w których znajdziemy starożytne muzea, bujne ogrody, strzeliste minarety i wiele więcej. Dla tych, którzy cenią sobie zakupowe szaleństwo, zostały przedstawione targi w Egipcie, w tym najsłynniejszy kairski suk - Chan-al-Chalili. Miłośnikom kuchni z pewnością spodoba się część poświęcona egipskim przysmakom, jak falafel, kofta, baklawa.

przewodnik po egipcieCo zabrać w długą podróż samochodem?

Jak widać, w przypadku planowanej podróży, niezbędne są przewodniki 3 w 1 i atlas samochodowy Polski. Dzięki nim unikniemy wpadek i poznamy wyjątkowe atrakcje w wybranym przez siebie mieście - zarówno te topowe, jak i mniej znane. Oprócz tego, warto zabrać ze sobą apteczkę, zapasowe płyny i oleje, wodę, prowiant, parasole i płaszcze przeciwdeszczowe, które mogą się przydać w razie zmiany pogody.

Bez względu na to, czy wyjeżdżamy na weekend, czy wybieramy się na dłuższy urlop, kompleksowe zaplanowanie trasy i wybranych atrakcji turystycznych to gwarancja udanej wyprawy. Nowoczesne przewodniki po Polsce zawierają nie tylko spis zabytków, muzeów i punktów najchętniej odwiedzanych przez turystów, ale także restauracji, w których spróbujemy lokalnych przysmaków i wyjątkowych miejsc, które uczą i bawią jednocześnie. Nie ma konieczności przeszukiwania Internetu - wszystko mamy spisane w jednej książce, którą zawsze możemy mieć przy sobie.