Swipe to the left

Nowa książka Agnieszki Chylińskiej dla nastolatków

Nowa książka Agnieszki Chylińskiej dla nastolatków
26 maja 2019

Nowa książka Agnieszki Chylińskiej dla nastolatków

26 maja 2019 w księgarniach zagościła nowa propozycja od Agnieszki Chylińskiej, czyli “Zezia, miłość i bunt na statku”. Autorka od lat znana jest jako charyzmatyczna wokalistka o nietypowej, urzekającej barwie. W ubiegłym roku premierę miała jej nowa płyta “Pink Punk”, lecz Chylińska wcale nie spoczęła na laurach. Najnowsza książka to propozycja dla nastolatków, którzy wchodzą w okres dorastania. Pozwala zrozumieć mnóstwo problemów tego burzliwego wieku. Czyta się ją niezwykle przyjemnie.


Bestsellerowe powieści Chylińskiej

Najnowsza książka to już piąta propozycja po bestsellerowych tytułach: "Zezia i Giler", "Zezia, Giler i Oczak", "Zezia i wszystkie problemy świata" i "Labirynt Lukrecji". Łączny nakład powieści przekroczył pół miliona egzemplarzy. Książka "Zezia i Giler" sprzedała się w nakładzie ponad stu tysięcy egzemplarzy i zdobyła nagrodę Bestseller Empiku za najlepiej sprzedającą się książkę dziecięcą. Sama artystka w tym roku świętuje 25-lecie swojej działalności artystycznej. Od daty premiery najnowsze dzieło zdobywa doskonałe recenzje, sprzedając się w ekspresowym tempie. Dzieci w Polsce pokochały Zezię i jej perypetie.

O nowej książce Agnieszka Chylińska poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych. Przekazała swoim fanom krótką wiadomość: “Z prawdziwą radością i przyjemnością – od nas dla Was”. Wierni czytelnicy dopytywali, kiedy będzie można przeczytać najnowszą propozycję autorki. Fani nie kryli radości na myśl o lekturze i bardzo szybkiego spotkania z artystką. Premiera miała miejsce w Dzień Matki. Autorka zapowiedziała także cykl spotkań ze swoimi fanami, który rozpoczęły Targi Książki w Warszawie.


O czym jest “Zezia, miłość i bunt na statku”?

Książka jest kolejną odsłoną przygód doskonale znanej i lubianej bohaterki, jaką jest Zezia. Poprzednie publikacje spotkały się z doskonałym odbiorem i ogromnym entuzjazmem zarówno wśród krytyków, jak i najmłodszych czytelników. Recenzenci zwracali szczególną uwagę na to, że po książki Chylińskiej powinni sięgać i dzieci, i rodzice. Gwiazda zrobiła swoim fanom naprawdę udaną niespodziankę. Do tej pory nikt nawet nie przypuszczał, że artystka znalazła czas na to, aby ponownie zanurzyć się w świecie dzieci.

Nie da się ukryć, że rzeczywistość nastolatków jest niezwykle trudna. Życie staje się pełne nerwowego pośpiechu, napięć, a nawet agresji. To dlatego łatwo się w nim pogubić. Mamy możliwość kontaktu na wyciągnięcie ręki, a jednocześnie ludzie są coraz bardziej zagubieni i samotni. Niestety, dotyczy to w ogromnym stopniu dzieci, którym brakuje autorytetów, zaufania, rozmów i przede wszystkim zrozumienia. Bohaterka książki - Zezia - staje się przyjaciółką i pocieszycielką wielu nastolatek. Pozwala im oswoić i zrozumieć wiele problemów, jednocześnie dając odpowiedzi na nurtujące pytania. Książka jest napisana zrozumiałym językiem. Dotyka ważnych spraw, a mimo to jest ciepła i serdeczna.

Zezia dorasta i można stwierdzić, że jest na pozór zwykłą nastolatką. Jej życie w dużej mierze skupia się na chodzeniu do szkoły, spotykaniu z koleżankami. Wcale jednak nie jest to takie proste. W szkole ma problemy z matematyką, zakochała się w przystojnym chłopaku, chciałaby zacząć się malować, a jej rodzice mają kłopoty. Czy dziewczyna da sobie ze wszystkim radę? To cudowna opowieść o nastolatce, która mierzy się z miłością, trudnościami w szkole, dorastaniem i rozstaniem rodziców. Dedykowana jest nastolatkom, a także ich rodzicom, którzy chcieliby się dowiedzieć, z jakimi kłopotami boryka się ich pociecha.