Swipe to the left

Nowa książka Agnieszki Maciąg

Nowa książka Agnieszki Maciąg
13 maja 2019

Nowa książka Agnieszki Maciąg

Agnieszka Maciąg jest jedną z najpopularniejszych polskich modelek. Dała się również poznać jako znakomita aktorka, dziennikarka, miłośniczka gotowania i pisarka. Urodziła się w 1969 roku. Studiowała dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim oraz psychologię i kulturoznawstwo na SWPS. Już w czerwcu pojawi się jej nowa książka “Miłość. Ścieżki do wolności”, która obecnie jest dostępna jako przedsprzedaż. Czy warto ją kupić?


Miłość. Ścieżki do wolności - recenzja

Kochaj. Żyj miłością. Bądź miłością - zachęca autorka. Jak sama podkreśla, od 24 lat jest w szczęśliwym związku. Nie zawsze jednak tak było. Trzynaście lat temu jej małżeństwo przechodziło ogromny kryzys. W tym czasie para mogła oddalić się od siebie, rozstać się, pójść w swoją stronę i stworzyć nowe związki. Postanowili jednak inaczej. I tak oto weszli na drogę rozwoju i jeszcze głębszej miłości. Obecnie małżeństwo może czerpać radość z bliskości, z dojrzałego związku, którego owocem jest córka - Helenka.

Autorka swoją publikacją chce pomóc kobietom zajrzeć w serce i podążać za jego głosem. Jak sama wyjaśnia, to jedynie my same jesteśmy centrum własnego wszechświata. Nie możemy uzależniać swojej wartości od mężczyzny, pracy lub czegokolwiek innego. Każda kobieta jest kompletna. Agnieszka Maciąg stara się, aby każda z nas stała się istotą niezależną emocjonalnie. Wszystko po to, by móc dawać miłość i dzielić się nią dokładnie tak, jak tego pragniemy. Możemy żyć miłością nawet wtedy, gdy jesteśmy same. Bo nawet wtedy, gdy jesteśmy singielkami, wcale nie jesteśmy samotne.

Z książki dowiemy się, jak kochać, jak żyć miłością, by tworzyć przede wszystkim trwałe i wartościowe relacje z samą sobą, z partnerem, dziećmi, rodziną i otaczającym nas światem. Inspiracją do stworzenia poradnika była osobista historia jednej z czytelniczek bloga Maciąg, która opisała zdradę i złamane serce. Później autorka spotkała wiele inspirujących, wspaniałych kobiet podczas swoich warsztatów i spotkań autorskich. Dokładnie czytając listy i komentarze, zrozumiała, że musi podzielić się swoją opinią o miłości - zarówno do siebie, jak i do partnera.


Każdy poszukuje miłości

Każda kobieta poszukuje miłości. Nie ma wątpliwości, że najtrudniej jest pokochać właśnie samą siebie. Powszechne powielane mity o tym, że powtarzanie sobie przed lustrem “jestem piękna” nie jest drogą do samoakceptacji czy zdrowej miłości. To dużo bardziej złożony proces. Historia autorki jest głęboka i wielowymiarowa, dlatego jest zbyt długa, by móc opisać ją na blogu. Znakomicie jednak czyta się o niej na kartach książki. Jest to pozycja dosłownie dla każdej kobiety - niezależnie od wieku, statusu związku. Autorka nie wywyższa się - dzieli się własną historią z otwartym sercem jako jedna z nas. Wiele w życiu przeszła i doświadczyła. Była nawet w takich miejscach, do których większość kobiet nie ma dostępu, lecz wierzy, że to właśnie tam jest miłość, spełnienie i szczęście.

Wartością kobiety nie jest uroda, wiek, sukcesy, pieniądze, liczba obserwujących w mediach społecznościowych. Nie da się przełożyć naszej wartości na to wszystko. Rozpaczliwie szukamy miłości w rozmaitych miejscach, zapominając, że najpierw trzeba zacząć od siebie. Nie ma możliwości stworzyć bliskiej relacji z drugim człowiekiem, jeśli nie jesteśmy blisko ze sobą. Jak tego dokonać? Jak można zbliżyć się zarówno do siebie, jak i swojego serca, które często jest rozdrapane i zranione? Ta książka będzie skutecznym plastrem na obolałe rany. Prawdziwa miłość niesie za sobą wolność.