Swipe to the left

Nowe bajki i wiersze dla dzieci nowości 2017

Nowe bajki i wiersze dla dzieci nowości 2017
2 września 2017

Kicia Kocia. To moje – Anita Głowińska

Sporą popularność wśród najmłodszych czytelników i ich rodziców zdobyła sobie seria autorstwa rodzimej autorki, Anity Głowińskiej. Stworzona przez nią postać Kici Koci trafia do dzieciaków, bo zmaga się z podobnymi co i one problemami. W tomie, który szczególnie przypadł nam do gustu, poruszona została kwestia dzielenia się z innymi. Kicia Kocia w zabawie ze swoim przyjacielem Packiem nie pozwala mu bawić się swoimi zabawkami, co psuje im całą zabawę. Jak można pokojowo rozwiązać tę sytuację i jaką lekcję wyniesie z niej dla siebie Twoja pociecha? Sprawdźcie sami!

Drollercoaster: Dwa Światy. Milton żyje – Michał Poznański

Jak wygląda życie na Ziemi oczami przybyszów z innych planet? Sprawdzić chce to Milton, leniwoludź z kwadratowej planety. Bajka napisana brawurowo i odważnie, bardzo nowoczesnym, kolokwialnym językiem podbija serca najmłodszych czytelników. Warto więc ją poznać – choćby po to, by spojrzeć na nasz świat z dystansu.

Przygody Kapitana Majtasa – Dav Pilkey

Dwaj chłopcy wpadają na pomysł nowego superbohatera. Nie wystarcza im jednak powołanie go do życia jedynie na kartach komiksu – postanawiają więc go ożywić! Co wyniknie z takiej radosnej twórczości? Przekonaj się wraz ze swoim dzieckiem, sięgając po książeczki z serii Kapitan Majtas. W środku znajdziecie dodatkowe atrakcje: komiksy i ruchome obrazki. Pokochacie tę historię!

Wielka afera w teatrze lalek – Beata Sarnowska

Na fali popularności różnego rodzaju historii kryminalnych, zarówno w literaturze, jak i w filmie, nikogo nie dziwi chyba pomysł kryminału dla dzieci. Oczywiście rozmiar zbrodni jest tu znacznie mniejszy – chodzi o kradzież, na której trop wpadają młodzi detektywi z Olsztyna podczas swojej lekcji teatralnej. Czy uda im się rozwiązać zagadkę zniknięcia kukły Królowej Śniegu?