Swipe to the left

Od czego zacząć czytanie książek po angielsku

Od czego zacząć czytanie książek po angielsku
5 września 2017

Słuchaj i czytaj jednocześnie

To znana i niezwykle skuteczna metoda, która w przypadku języka angielskiego sprawdza się szczególnie dobrze – pomaga bowiem skojarzyć poszczególne dźwięki ze sposobem ich zapisu. Gdzie znaleźć odpowiednie źródło do takiej metody samodzielnej nauki? Warto sięgnąć np. po „Angielski nie gryzie!”, czyli kompleksowy kurs języka angielskiego dla początkujących przygotowany przez wydawnictwo Edgard. W zestawie znajdują się kompatybilne ze sobą książka i płyta, które przez najbliższych kilka tygodni powinny stać się Twoimi nieodłącznymi towarzyszami. Poza zasobami pozwalającymi ćwiczyć rozumienie tekstu i wymowę znajdziesz tu też sporo ćwiczeń gramatycznych i leksykalnych.

Ucz się niebanalnie

Im bardziej zaskoczysz swój mózg podczas nauki, tym większa szansa, że trwale przyswoi on treści, na których Ci zależy. Bardzo ciekawą metodę uczenia się języka obcego opracowała Magdalena Walas. W swojej książce „Angielski przez skojarzenia” obszernie i przystępnie ją opisuje, wprowadzając czytelnika w zestawy przygotowanych przez siebie, często absurdalnych, a przez to niezwykle skutecznych skojarzeń.

Ciekawie może też być z popularną „Blondynką”, Beatą Pawlikowską. Korzystając z obszernych doświadczeń wyniesionych ze swoich podróży, opracowała ona ciekawe i bardzo przydatne w trasie rozmówki polsko-angielskie. „Angielski. Rozmówki” przyda się jednak nie tylko na urlopie – proponowane tam słowa i zwroty możesz z powodzeniem ćwiczyć na co dzień.

Miej pod ręką dobry słownik

Zaczynając czytać wiadomości i artykuły po angielsku, z pewnością spotkasz się z wieloma słowami, których dotąd nie znałeś. Znaczenie wielu z nich można wydedukować z kontekstu, ale nie zawsze się to udaje. Wtedy sięgnij po „Słownik angielski” Andrzeja Kaznowskiego i Tadeusza J. Grzebieniowskiego. Obszerny zbiór ponad 33 000 haseł w przejrzystym układzie pomoże Ci nie raz.