Swipe to the left

Patryk Vega - nowy film „Polityka”

Patryk Vega - nowy film „Polityka”
12 sierpnia 2019

Patryk Vega - nowy film „Polityka”

Już 6 września do kin trafi nowy film Patryka Vegi „Polityka”. Jeszcze przed premierą wzbudza on sporo kontrowersji i jest obiektem burzliwych dyskusji. Pojawiły się już nawet pierwsze pozwy. Jak zapowiedział sam reżyser, chce pokazać wyłącznie prawdę i przedstawić polityków dokładnie takich, jakimi są. Osoby, które miały okazję zobaczyć fragmenty produkcji m.in. z Jarosławem Kaczyńskim, Tadeuszem Rydzykiem, Beatą Szydło, wiedzą, że film nikogo nie pozostawi obojętnym. Co do tej pory wiemy na temat najnowszej produkcji Vegi?

Kontrowersyjny film Patryka Vegi

Początkowo, gdy Patryk Vega rozpoczął pracę nad filmem o polskiej polityce, cała produkcja była owiana tajemnicą. Jak się później okazało, scenariusz „Polityki” został wykradziony. Ekipa pracująca przy filmie dbała o pilnowanie scenariusza. Co więcej, poszczególne osoby dostawały jedynie fragmenty tekstu i podpisały odpowiednie dokumenty prawne, które obligowały je do nieujawniania treści. Mówiono wprost, że film może mieć realny wpływ na wynik wyborów, dlatego reżysera namawiano do przesunięcia daty premiery. Nie zmienił on jednak swojego zdania.

Obecnie najnowszy film Vegi jest na etapie montażu. Fabuła jest utrzymana w tajemnicy, a sam reżyser co jakiś czas publikuje krótkie fragmenty w mediach społecznościowych. Podkreśla, że jest niezależny, dlatego robi filmy, które niekoniecznie spodobają się politykom. Pewne jest jednak to, że „Polityka” wywołała ogromne poruszenie w mediach. Można się spodziewać, że we wrześniu mnóstwo ludzi pospieszy do kin, aby obejrzeć najnowszą produkcję Vegi.

Jak wiadomo, w filmie Patryka Vegi wystąpią znani polscy aktorzy. Wśród nich na szklanym ekranie pojawi się Andrzej Grabowski w roli Jarosława Kaczyńskiego, Iwona Bielska jako Krystyna Pawłowicz, Marcin Bosak jako Mateusz Morawiecki, Zbigniew Zamachowski jako Tadeusz Rydzyk, Janusz Chabior jako Antoni Macierewicz, Antoni Królikowski jako Bartłomiej Misiewicz.

Poprzednie produkcje Vegi

Nie da się ukryć, że każda zapowiedź nowego filmu Patryka Vegi jest szeroko komentowana. Reżyser dał się poznać jako nieustępliwy, kontrowersyjny i odważny. Nie boi się podejmować trudnych tematów. To dlatego jest twórcą najbardziej kasowych hitów kinowych ostatnich lat. W filmie Botoks” mogliśmy zobaczyć najbardziej bezkompromisowe uderzenie wymierzone w polską służbę zdrowia. To bez wątpienia wstrząsający obraz życia oraz pracy lekarek, pielęgniarek w naszym kraju. W tym filmie żadna scena nie została wymyślona, a produkcję poprzedzały wielomiesięczne wywiady. Autentyczne historie silnych i zdeterminowanych kobiet poruszyły polskich widzów. Mogliśmy zobaczyć, jak zmagają się z najtrudniejszymi życiowymi wyborami. Patryk Vega nie rezygnuje jednak ze swojego charakterystycznego poczucia humoru. To dlatego, obok solidnej dawki napięcia, mamy również zabawne sceny, które je rozładowują.

Inną kontrowersyjną produkcją reżysera był „Pitbull. Nowe porządki”. Był reklamowany jako męski pojedynek w świecie prawdziwych facetów i bez wątpienia mogliśmy to zobaczyć na ekranie. W roli gangstera wystąpił niezastąpiony Bogusław Linda. Postanawia on rzucić wyzwanie niepokornemu policjantowi z mokotowskiej komendy, który znany jest pod pseudonimem Majami. Od momentu, gdy Majami zaczyna rozpracowywać grupę gangsterów, na jego drodze stają bohaterowie dawnego “Pitbulla”, czyli Gebels, Igor i Barszczyk. Widzowie, którzy jeszcze nie mieli okazji obejrzeć tego filmu, powinni nastawić się na solidną dawkę emocji.