Swipe to the left

​Planeta Singli 3 - Ewa Markowska

​Planeta Singli 3 - Ewa Markowska
11 marca 2019

Planeta Singli 3 - Ewa Markowska

Zarówno filmy, jak i książki o tytule “Planeta Singli” cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Autorką wszystkich pozycji tej wyjątkowej literatury obyczajowej jest Ewa Markowska. Jeśli jeszcze nie znacie ciekawej historii Ani i Tomka, warto przybliżyć nieco faktów - zwłaszcza, że w lutym 2019 roku premierę miała najnowsza część sagi, czyli “Planeta Singli 3”.


O czym opowiadają książki “Planeta Singli”?

W pierwszej części poznajemy Anię - niepoprawną romantyczkę, miłośniczkę dobrego kina, klasycznych sukienek i pamiątek z dzieciństwa. Kobieta nie lubi za to cyników i kolekcjonerów damskich serc. Niegdyś marzyła jej się międzynarodowa kariera muzyczna, ale wszystko uległo zmianie, gdy przeżyła tragiczną śmierć swojego ojca. Od tego momentu musi troszczyć się o swoją matkę w dojrzałym wieku, nieco poświęcając przy tym swoje życie prywatne. Ania uczy muzyki w szkole. Ogromnie stara się przybliżyć swoim uczniom fascynujący świat dźwięków. Pracuje, by zarobić na nowe pianino. Jak większość kobiet, wierzy w prawdziwym miłość i księcia na białym rumaku. By przybliżyć się do realizacji celu, zakłada profil w portalu randkowym Planeta Singli. Zbliża się do trzydziestki, więc pozostało niewiele czasu.

Początkowo Anię spotykają ciągłe rozczarowania. Na pierwszą randkę w ogóle nie stawia się mężczyzna. Kobieta poznaje za to gwiazdę telewizji - Tomka Wilczyńskiego. Mężczyzna jest bezczelny i do bólu zakochany w sobie. Ma tysiące fanek i nie stroni od kolejnych przygód. Ania również poddaje się jego urokowi. Tomek proponuje układ - kobieta ma opowiadać mu o swoich nieudanych randkach, a on będzie wykorzystywał te historie w swoim show telewizyjnym.

Druga część to dalsze perypetie Ani i Tomka. Jak wiadomo, w miłości bywa jak na wojnie - wygra silniejszy. Podobnie jest ze związkiem tej kultowej pary. Showman wcale nie ma zamiaru się ustatkować. Z kolei kobieta chciałaby założyć rodzinę, dbać o ciepło domowego ogniska i cieszyć się miłością po grobową deskę. Wokół pary kręci się medialna wrzawa, co także nie sprzyja atmosferze bliskości. Co więcej, właśnie trwają przygotowania do świątecznego programu, który ma dosłownie rozsadzić słupki oglądalności. Na horyzoncie pojawia się Aleksander - właściciel aplikacji Planeta Singli, milioner i… człowiek przekonany, że to właśnie Ania powinna być wybranką jego serca.


Planeta Singli 3 - recenzja

Najnowsza część to ponowne spotkanie z Anią i Tomkiem. Para jest już po wielu przejściach, które niemal zniszczyły ich związek. Na przekór wszystkiemu postanowili jednak wziąć ślub. Marzy im się tradycyjna uroczystość kościelna oraz prawdziwie wiejskie wesele na Mazurach. Ich przyjaciel - Marcel - robi wszystko, by zorganizować imprezę roku. Po drugiej stronie barykady są bracia oraz matka Tomka, którzy są nieprzewidywalni. Każda rozmowa grozi prawdziwym wybuchem, a - niestety - od miłości do awantury jest czasami jeden krok.

Matka Ani przyjeżdża na wesele z dużo młodszym partnerem. Kobieta jest całkowitym zaprzeczeniem stereotypu statecznej, zwykłej teściowej. Co więcej, na uroczystości zjawia się także niespodziewany gość… Miało być jak w bajce, a wyszło jak zwykle. Kryzys małżeński, zakochani małolaci - co z tego wyniknie? Trzymajcie kciuki za Anię i Tomka i szykujcie się na wspaniałą rozrywkę, czytając książkę “Planeta Singli 3”!

Jeśli cenicie sobie nietypowe i zabawne pozycje z gatunku literatury obyczajowej, z pewnością seria przypadnie Wam do gustu. Ciekawe perypetie, bardzo dobrze skonstruowani bohaterowie, interesujące dialogi - to jedynie garstka tego, co czeka na czytelnika.