Swipe to the left

Pozwól mi wrócić - B.A. Paris

Pozwól mi wrócić - B.A. Paris
3 marca 2019

Pozwól mi wrócić - B.A. Paris

“Pozwól mi wrócić” to nowa powieść autorki bestsellerowych thrillerów - “Na skraju załamania” oraz “Za zamkniętymi drzwiami”. Głównymi bohaterami najnowszej książki są Fin i Layla. Z pozoru zwykli, młodzi ludzie, którzy są w sobie szaleńczo zakochani. Pewnego dnia postanawiają wyjechać na wakacje do Francji. W drodze wydarza się jednak coś niespodziewanego…


Pozwól mi wrócić - recenzja książki

Gdy 12 lat wcześniej - podczas wyjazdu do Francji - ginie młoda kobieta w niewyjaśnionych okolicznościach, głównym podejrzanym staje się Finn - narzeczony Layli. Początkowo zarzuca się mu zabójstwo kobiety, jednak wkrótce zostaje oczyszczony z zarzutów. Finn próbuje na nowo poukładać sobie życie. Wszystko ponownie się komplikuje w momencie, gdy znajduje się świadek. Twierdzi, że widział kobietę, która uznawana jest za zaginioną. Anonimowe maile, tajemnicze matrioszki zdają się potwierdzać tezę, że Layla nadal żyje.

Choć młodzi byli bez pamięci zakochani, gdy Layla zniknęła, Finn - podczas kontaktu z policją - nie mówi całej prawdy. Po latach decyduje się związać z siostrą zaginionej. Gdy przed domem znajduje matrioszkę, próbuje dociec, czy faktycznie jego dawna ukochana żyje, czy jedynie ktoś próbuje zabawić się jego kosztem.


Nowa książka B.A. Paris

Książka - podobnie jak wcześniejsze dzieła autorki - trzyma w napięciu. Z niecierpliwością czekamy na to, co wydarzy się dalej. Sama intryga została bardzo starannie przemyślana. Autorka z pewnością nie powiela schematów, starając się nieustająco zaskakiwać czytelników. Stąd jej stale rosnące grono wielbicieli.

Lektura stawia przed nami wiele pytań. Przede wszystkim każe zastanowić się nad tym, do czego zdolny jest człowiek, którym pała chęć zemsty. Czy naprawdę jesteśmy w stanie wiele przejść, by odkupić swoje winy?

B.A. Paris z każdym kolejnym wydanym dziełem udowadnia, że doskonale potrafi utkać pajęczą sieć złożoną z manipulacji i intryg. Czytelnik z pewnością będzie zaskoczony. Na uwagę zasługują także doskonale skonstruowani bohaterowie. Nikt tu nie jest “dobry” lub “zły”. Do jednych pałamy sympatią, innych zaś szczerze nienawidzimy. Nie możemy się jednak oprzeć, by ich nie ocenić i zastanowić się nad tym, co zrobilibyśmy na ich miejscu.

Na jaw wychodzą kłamstwa, które ciągną za sobą lawinę wydarzeń i odpowiedzi. Pisarka bez wątpienia bawi się z czytelnikiem w “kotka i myszkę”. Zapędza nas w kozi róg, sprawiając, że narastają nasze wątpliwości.

Wbrew pozorom “Pozwól mi odejść” to historia miłości bez granic. Udowadnia jednak, że jednocześnie nie ma żadnej drogi do przyszłości. Jeśli człowiek nie rozprawi się ze swoimi demonami, nie zacznie niczego od początku. Los bywa przewrotny i naprawdę sarkastyczny. Samo zakończenie historii jest sporym zaskoczeniem. Czytelnika uderza brutalny realizm prawdy. Pokazuje, jak okrutnie może zakończyć się historia człowieka, który jest ślepy nawet na głośno krzyczące aluzje.

Z pewnością wielbiciele thrillerów kojarzą B.A. Paris. Jej książki stawały się bestsellerami. Są niepokojące, a zaraz genialne. W 2019 roku autorka powróciła z trzecią książką, a nowością jest to, że po raz pierwszy głównym bohaterem powieści jest mężczyzna - Finn. Już od dnia premiery dzieło zbiera bardzo pozytywne recenzje - zarówno od wiernych czytelników, jak i osób, które dopiero poznają bliżej twórczość autorki. Fabuła jest intrygująca i - choć akcja nie pędzi, lecz spokojnie płynie - nie brakuje nieoczekiwanych zwrotów, co jest ogromnym plusem. Z pewnością lektura będzie wspaniałą rozrywką.