Swipe to the left

​Premiery książkowe - druga połowa lutego

​Premiery książkowe - druga połowa lutego
9 marca 2018

Na rynku wydawniczym w Polsce wiele się dzieje. W drugiej połowie lutego światło dzienne ujrzy drugi tom książki „Willa pod Kasztanem” pod tytułem „Światło o poranku”, autorstwa Krystyny Mirek, opowiadający dalszy losy doskonale znanych czytelnikom bohaterów. Królowa dramatów, H.R. Hener publikuje książkę „Zakazany układ” o miłości, zemście i mafii, zaś B.A. Paris oferuje nam trzymającą w napięciu książkę „Na skraju załamania”. Czy okaże się ona tak samo dobra, jak bestseller tej samej autorki pod tytułem „Za zamkniętymi drzwiami”? O tym przekonamy się już wkrótce.

Willa pod Kasztanem. Tom 2. Światło o poranku

Tom drugi serii Willa pod Kasztanem będzie gratką dla miłośników pisarstwa Krystyny Mirek. Opowiada ona tym razem piękną i głęboką historię o miłości. Tom 2 „Światło o poranku” rozpoczyna się sielską sceną, kiedy w willi pod kasztanem Kalina o poranku piecze drożdżowe ciasto, aby ugościć na wspólnym śniadaniu wszystkich tych, których kocha. Tymczasem jej bliscy już wkrótce znajdą się na życiowych rozdrożach i będą musieli podjąć ważne decyzje dotyczące swojego dalszego życia. Ich wybory mogą być brzemienne w skutkach.

I tak Antek poszuka nowego zajęcia dla siebie, Bianka wróci do swojego dawnego życia w stolicy, a Magda zdecyduje się na powrót do pracy, pomimo, że będzie musiała tam spotykać swojego dawnego ukochanego z jego nową narzeczoną i zarazem jej szefową. Michał i Bartek zajmą dwie strony w konflikcie, a Dorota podejmie odważną decyzję o tym, aby zawalczyć o siebie, swoje szczęście i małżeństwo. Czy bohaterom powieści „Willa pod Kasztanem. Tom 2. Światło o poranku” uda się wyjść na przysłowiową prostą? Gdzie znajdą tak usilnie poszukiwane szczęście?

Zakazany układ

Nowa książka K.N. Haner zapowiada się jako kolejny, fascynujący dramat, który wciągnie czytelnika bez reszty. Główną bohaterką książki „Zakazany układ” jest Nicole, która żyje w wyniszczającym ją związku z mężczyzną, który zaopiekował się nią po śmierci jej rodziców. To toksyczna relacja, która nie ma nic wspólnego z miłością. Mężczyzna jest bezlitosny wobec Nicole i bije ją przy każdej okazji. Kiedy kolejny raz zbiera ona od niego solidne ciosy, postanawia zakończyć swój żałosny żywot. Ucieka z domu z determinacją i z podjętą decyzją o tym, że skoczy z urwiska do oceanu.

W tym samym czasie, kiedy Nicole chce sobie odebrać życie, na urwisku odbywa się brutalna egzekucja dokonywana przez miejscowych gangsterów. Dziewczyna staje się przypadkowym świadkiem zdarzenia, przez co trafia do domu mafiosa Marcusa Accardo. Mężczyzna zafascynowany jest chęcią natychmiastowego samobójstwa u dziewczyny. Strach i nieufność pomiędzy Marcusem a Nicole przeradzają się w namiętność, a w mafiozie rodzą się nieznane wcześniej uczucia. Współczuje dziewczynie, kiedy dowiaduje się, co ją spotkało. Z czasem zaczynają ze sobą współpracować i zgadzają się na układ, w którym celem jest wyeliminowanie najgroźniejszego wroga Marcusa - Aleksandra Modano. Uczucia pomiędzy głównymi bohaterami książki komplikują mafijne porachunki.

Na skraju załamania

na skraju zalamania

Elektryzujący thriller „Na skraju załamania” jest książką, od której trudno będzie się czytelnikowi oderwać. Rozkłada na czynniki pierwsze psychikę kobiety, która nieuchronnie dąży do załamania się. Nękają ją silne wyrzuty sumienia, że nie udzieliła pomocy kobiecie, którą zauważyła w samochodzie na leśnej ścieżce. Wie, że kobieta nie żyje i dlatego dręczą ją myśli o niej. Czy mogła zmienić bieg wydarzeń i uratować czyjeś życie?

Zdarzenie odbija się na niej negatywnie - często zapomina, gdzie idzie, gdzie jest jej samochód i dlaczego zamawia rzeczy, które do niczego nie są jej potrzebne. Autorka książki „Na skraju załamania” B.A. Paris zbudowała historię pełną zaskakujących zwrotów akcji i ciągłego napięcia.