Swipe to the left

Premiery na początku kwietnia

Premiery na początku kwietnia
2 kwietnia 2018

Premiery na początku kwietnia


Na początku kwietnia 2018 roku na polskim rynku czytelniczym pojawią się kontynuacje znanych i lubianych serii o „Wampirach z...” Andrzeja Pilipiuka oraz kolejny tom serii „Jack Reacher - Ponad prawem”. Ponadto z publikacji blogerki Malwiny Bakalarz dowiemy się „Jak zmienić życie w jeden rok”?


Bakusiowo. Jak zmieniłam życie w rok?

Malwina Bakalarz znana jest jako blogerka, prowadząca poczytnego bloga bakusiowo.pl. Napisała debiutancką książkę pod tytułem „Jak zmieniłam życie w rok?” opowiadającą historię kobiety pochodzącej z małego miasteczka, która całkowicie zmienia swoje życie - o 180 stopni za sprawą macierzyństwa i życia rodzinnego.

Malwina opisuje swoją własną historię. Opowiada o tym, jak żyła wcześniej - wraz z mężem i synem, starając się o kolejne dziecko. Była zakochana w macierzyństwie i rodzinie, ale nie mogła zajść w ciążę. Odkryła wówczas, że zbyt wiele poświęca dla pracy. Goni od jednego, do drugiego celu w korporacji, która odziera ją z resztek sił. W końcu podejmuje decyzję o tym, aby porzucić pęd do sukcesu i kariery, a na pierwszym miejscu postawić swoje zdrowie i rodzinę. Puszcza wolno plany macierzyńskie - nie chce na siłę podejmować walki o rodzeństwo dla synka. Kiedy całkowicie zmieniła swoje codzienne funkcjonowanie, pojawiła się i upragniona ciąża.

Debiutancka książka blogerki napisana jest przystępnym, lekkim językiem. Jej czytanie można porównać do plotkowania z przyjaciółką, ale publikacja nie jest pozbawiona uniwersalnych wartości, cennych rad o tym, jak żyć. Znajdziemy w niej podstawy zdrowej diety i organizacji życia, mnóstwo poczucia humoru, które wprawi nas w dobry nastrój.


Wampir z KC


W kwietniu pojawi się również kolejna książka Andrzeja Pilipiuka, zatytułowana „Wampir z KC”. Jej fabuła pokazuje zmianę ustrojową - z komuny do kapitalizmu, który przez autora oceniany jest jako krwiożerczy. Książka stanowi zbiór dziewięciu opowiadań - dwóch dłuższych i siedmiu krótszych. Jej fabuła osadzona jest w okresie po wypadkach opisanych w tomie „Wampir z M3” oraz „Wampir z MO”. Dla czytelników, którzy upodobali sobie ten cykl opowiadań Pilipiuka, informacja o premierze jego nowej książki na pewno jest cenna.

Akcja książki została osadzona w latach 1988-1991. Z opowiadań dowiemy się, jak to wampiry zostały wysłane na urlop i pojechały na wczasy zakładowe. Jak to chciały ratować zakład i znalazły się na bezrobociu. Są też opowieści o tym, jak wampiry szczerze przeżyły załamanie się komuny.


Jack Reacher. Tom 22. Nocna runda

W kwietniu tego roku swoją premierę na polskim rynku czytelniczym ma książka z najpopularniejszej serii sensacyjnych na świecie - 22 tom „Jack Reacher - Ponad prawem”, pod tytułem „Nocna runda”. Lee Child opisuje w niej wydarzenia po rozstaniu Jacka Reachera z Michelle Chang. Opuszcza on Milwaukee i podróżuje bez określonego celu. Podczas jednego z postojów zauważa on na wystawowym oknie lombardu damski sygnet szkolny West Point. Jako że sam także ma taką pamiątkę jako absolwent tej uczelni, zastanawia się, kto i dlaczego ją zastawił w lombardzie. Postanawia odkupić sygnet i poszukać właścicielki, a jego jedyną wskazówką jest grawer S.R.S. 2005.