Swipe to the left

​​Rage Against the Machine i Kings of Leon w Polsce! Kiedy odbędą się koncerty?

​​Rage Against the Machine i Kings of Leon w Polsce! Kiedy odbędą się koncerty?
11 lutego 2020

Rage Against the Machine i Kings of Leon w Polsce!

Dla Polaków 2020 rok będzie pełen ekscytujących wydarzeń muzycznych. Na jesieni po ponad 25 latach zespół Rage Against the Machine po raz drugi wystąpi w Polsce! A już w czerwcu wszyscy polscy fani utworów Kings of Leon będą mogli usłyszeć je na koncercie, który odbędzie się we Wrocławiu!

Rage Against the Machine

Muzycy po wieloletniej rozłące wracają na scenę. Trasa koncertowa Rage Against the Machine zacznie się już 26 marca. Po pięciu koncertach w Stanach Zjednoczonych muzycy wyruszą z występami w trasę po całym świecie. W Polsce wystąpią 10 września tego roku na Tauron Arenie w Krakowie. Bilety na koncert będzie można kupić w przedsprzedaży już 12 lutego, natomiast regularna sprzedaż zostanie uruchomiona dwa dni poźniej - 14 lutego. Supportem na wrześniowym koncercie będzie Run the Jewels – amerykański duet hip-hopowy, który tworzą El-P i Killer Mike. Ich debiutancki album ukazał się w formie darmowego pliku do pobrania w 2013 roku.

Rage Against the Machine to amerykański zespół założony w 1991 roku przez Zacka de la Rocha. W składzie zespołu są również: Tom Morello, Tim Commerford i Brad Wilk. RATM jest znany ze swojej muzyki, w której łączy różne gatunki m.in.: hip-hop, heavy metal, punk rock i funk, i zaangażowanych tekstów, poprzez które muzycy wyrażają swoje poglądy. Pierwszy album „Rage Against the Machine” muzycy wydali w 1992 roku.

Do tej pory Rage Against the Machine zagrał w Polsce tylko raz w 1994 r. na warszawskim Torwarze, a przed amerykańskim zespołem wystąpiła polska grupa muzyczna Kazik na żywo.

Kings of Leon

W ramach letniej trasy koncertowej zespół wystąpi w Polsce 24 czerwca 2020 roku na Stadionie Wrocław. Sprzedaż biletów rusza już 12 lutego! To będzie już piąty koncert Kings of Leon w Polsce, podczas którego muzycy wystąpią z kompilacją utworów pochodzących ze wszystkich do tej pory wydanych przez zespół albumów.

Kings of Leon to amerykański zespół rockowy. W jego składzie jest trzech braci (Caleb Followill, Jared Followill, Nathan Followill) oraz ich kuzyn (Matthew Followill). Jednymi z najbardziej znanych utworów zespołu są „Sex on fire” i „Use somebody”, które pojawiły się na płycie „Only by the night” z 2008 roku.


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
W oczekiwaniu na koncerty poznajcie światową i polską muzykę!