Swipe to the left

Repetytoria z fizyki

Repetytoria z fizyki
12 marca 2018

Być może fizyka nie jest najbardziej lubianym przedmiotem w szkołach średnich, ale jednak znajdą się jej entuzjaści, którzy będą chcieli ją zdawać na maturze. To nauka, która bada fundamentalne i uniwersalne właściwości oraz przemiany materii i energii. Jest bardzo logiczna i wyjaśnia cuda natury, które często dzieją się na naszych oczach. Zjawiska fizyczne mogą być na pierwszy rzut oka skomplikowane, ale wszystkie mają swoje wytłumaczenie. Przedstawiamy wybór trzech publikacji pozwalających abiturientom na kompleksowe przygotowanie się do matury z fizyki.

Teraz matura 2017. Fizyka. Zadania i arkusze maturalne

Wydawnictwo Nowa Era oferuje maturzystom książkę „Teraz matura 2017. Fizyka. Zadania i arkusze maturalne”. To opracowanie zbiorowe, napisane przez ekspertów w dziedzinie fizyki, zgodnie z podstawą programową tego przedmiotu. Zadania i arkusze, jakie znalazły się w publikacji, pozwolą w sposób rzetelny sprawdzić swoją wiedzę praktyczną z fizyki i skonfrontować ją z typowymi zadaniami maturalnymi.

Teraz matura. Fizyka. Tuż przed egzaminem. Szkoła ponadgimnazjalna

Opracowanie zbiorowe „Teraz matura. Fizyka. Tuż przed egzaminem. Szkoła ponadgimnazjalna” na pewno ułatwi maturzystom przygotowanie się do egzaminu maturalnego z fizyki. Uporządkowanie wiedzy z fizyki w ramach czytelnych rozdziałów repetytorium pozwoli na doskonalenie swoich umiejętności, które okażą się niezbędne, aby zdać egzamin maturalny z maksymalną liczbą punktów. W książce znajdziemy wskazówki ułatwiające opanowanie algorytmu do rozwiązywania typowych zadań praktycznych na maturze.

Co ważne, publikacja „Teraz matura” została opracowana zgodnie z wymaganiami CKE dotyczącymi egzaminu maturalnego z fizyki od roku szkolnego 2014/2015.


Teraz matura. Fizyka. Vademecum z zadaniami. Szkoła ponadgimnazjalna

Książka z serii „Teraz matura” jest vademecum wiedzy teoretycznej i praktycznych umiejętności związanych z dziedziną fizyki. Pozwoli na efektywne i skuteczne przygotowanie się do egzaminu maturalnego. Ułatwi usystematyzowanie zdobytej przez lata szkoły średniej wiedzy oraz doskonalenie wymaganych umiejętności.

Publikację „Teraz matura. Fizyka. Vademecum z zadaniami. Szkoła ponadgimnazjalna” opracowali doświadczeni eksperci, którzy kierowali się przy tym wytycznymi Centralnej Komisji Egzaminacyjnej odnośnie do matury z fizyki od roku 2014/2015. To połączenie repetytorium ze zbiorem typowych zadań maturalnych, które pozwoli na solidne powtórzenie materiału. Abiturienci będą mogli odpowiednio przygotowani przystąpić do matury z fizyki i zdać ją jak najlepiej.