Swipe to the left

Repetytoria z historii

Repetytoria z historii
28 lutego 2018

Trwa od zarania dziejów, tworzymy ją każdego dnia, choć nigdy nie wiadomo, czy i jakie nasze czyny znajdą odzwierciedlenie na jej kartach. O kim mowa? Oczywiście o historii, która kryje w sobie wiele tajemnic. Niektóre niewyjaśnione sprawy z przeszłości mogą rzutować na teraźniejszość. Historycy odnajdują prawdziwą przyjemność w poszukiwaniach prawdy oraz odpowiedzi na pytania dotyczące przeszłych zdarzeń. Historia jest też przedmiotem maturalnym, opcjonalnie do wyboru dla abiturientów. Ci, którzy zdecydowali się ją zdawać, powinni sięgnąć po proponowane przez nas publikacje.

Teraz matura. Historia. Tuż przed egzaminem. Szkoła ponadgimnazjalna

Paweł Klint jest autorem książki „Teraz matura. Historia. Tuż przed egzaminem. Szkoła ponadgimnazjalna” wydanej przez wydawnictwo Nowa Era. Publikacja ta będzie doskonałą pomocą naukową dla osób przygotowujących się do egzaminów wstępnych na studia, jak i maturzystów. Materiał zebrany w niej pozwoli na utrwalenie najważniejszych dat i wiadomości z historii. Książka zawiera przejrzysty i chronologicznie uporządkowany układ treści, przedstawia kluczowe dla abiturientów informacje oraz wyjaśnia, jak najłatwiej pracować z różnymi rodzajami materiałów źródłowych.

Teraz matura. Historia. Vademecum. Szkoła ponadgimnazjalna

Vademecum z historii z serii „Teraz Matura” jest opracowaniem zbiorowym stworzonym przez specjalistów. Liczne przykłady oraz zadania Centralnej Komisji Egzaminacyjnej pozwalają na kompleksowe przygotowanie się do czekającego uczniów egzaminu maturalnego. Książka ta umożliwi skuteczne powtórzenie materiału z historii, pomaga usystematyzować posiadane wiadomości i doskonalić potrzebne na maturze umiejętności.

Jej atutem bez wątpienia jest czytelny układ treści, grafiki i podkreślenie najważniejszych informacji z zakresu historii powszechnej oraz historii Polski. Vademecum przekazuje czytelnikowi wskazówki dotyczące wykorzystania wiedzy do prawidłowego rozwiązywania zadań maturalnych.

Historia Polski. Najważniejsze wydarzenia na przestrzeni wieków

Poznanie całej, przebogatej historii naszego kraju od czasów Piastów po lata współczesne wymaga wiele czasu i zamiłowania do dat. Dzięki książce „Historia Polski. Najważniejsze wydarzenia na przestrzeni wieków” można uporządkować posiadaną wiedzę historyczną, powtórzyć materiał i nauczyć się, jak go wykorzystywać na lekcjach historii czy na czekających maturzystów egzaminach. Publikacja w przystępnej formie przybliży i uporządkuje czytelnikowi najważniejsze wydarzenia w historii Polski.