Swipe to the left

Repetytorium z biologii

Repetytorium z biologii
24 stycznia 2018

Na uczelniach medycznych podstawą przyjęcia kandydata na studia jest między innymi wynik matury z biologii. Nic w tym dziwnego, ponieważ jest to nauka o związkach zachodzących w przyrodzie, w organizmach żywych, o budowie ciała człowieka i innych zagadnieniach. Biologia jest jednym z przedmiotów, który można zdawać w ramach podstawowego lub rozszerzonego egzaminu maturalnego. Podczas przygotowań do matury z biologii proponujemy sięgnąć po sprawdzone książki i pomoce naukowe, które w ostatnim czasie najczęściej były wybierane przez naszych klientów.

Teraz matura 2017. Biologia. Vademecum. Szkoła ponadgimnazjalna

Opracowanie zbiorowe z serii „Teraz matura” pozwoli na kompleksowe przygotowanie się do egzaminów z biologii. Wszystkie informacje zawarte w Vademecum są zaprezentowane w uporządkowany sposób, co ułatwia bieżące uczenie i powtarzanie materiału. Książka przeznaczona jest w szczególności dla uczniów, którzy przystępują do matury z biologii - w zakresie podstawowym i rozszerzonym. Liczne tabele, rysunki i schematy na pewno podnoszą atrakcyjność tej pomocy naukowej oraz ułatwiają naukę.

Biologia na czasie 1. Podręcznik. Zakres rozszerzony. Część 1. Szkoły ponadgimnazjalne

Podręcznik „Biologia na czasie 1” jest pierwszą częścią publikacji przeznaczonej do wspierania nauczycieli w przekazywaniu wiedzy uczniom z biologii w zakresie rozszerzonym, w szkołach ponadgimnazjalnych. Książka ta obejmuje zakresem tematycznym materiał dotyczący chemicznych podstaw życia na Ziemi, cytologii oraz różnorodności organizmów.

Zaletą podręcznika są tabele, schematy i wykresy, ułatwiające opanowanie materiału. Dla osób wykazujących ponadprzeciętne zainteresowanie biologią, przeznaczony jest dział „Obserwacje i Doświadczenia”, który pomoże w przeprowadzeniu domowych i szkolnych eksperymentów. Publikacja ułatwi solidne przygotowanie się do matury z biologii, ponieważ zawiera testy sprawdzające dla przyszłych abiturientów.

Teraz matura 2017. Biologia. Zadania i arkusze maturalne

Wydawnictwo Nowa Era proponuje w ramach przygotowania do matury z biologii pomoc naukową w postaci książki „Teraz matura 2017”. Zawiera ona zadania i arkusze maturalne, które pomogą sprawdzić wiedzę zdobytą przez uczniów w czasie nauki w szkole ponadgimnazjalnej.