Swipe to the left

Repetytorium z chemii

Repetytorium z chemii
21 stycznia 2018

Cały świat zbudowany jest z materii, a materia z pojedynczych atomów, łączących się w jedną, spójną całość. Wbrew pozorom, chemia jest wszędzie - obok nas i w nas. W jedzeniu, w przedmiotach codziennego użytku - słowem wszędzie. Dla maturzystów jednak chemia będzie przede wszystkim przedmiotem maturalnym, z którego mogą zdawać swój egzamin dojrzałości. Prezentujemy zatem wybór trzech pomocy naukowych - publikacji dotyczących tego przedmiotu, najczęściej wybieranych przez maturzystów i nauczycieli. Dzięki nim będzie można solidnie i w sposób wszechstronny przygotować się do matury i zdać ją z jak najlepszym wynikiem.

Chemia. Zbiór zadań wraz z odpowiedziami. Tom 1. Szkoły ponadgimnazjalne

Jan Sylwester Witowski i Dariusz Witowski przygotowali publikację pod tytułem „Chemia. Zbiór zadań wraz z odpowiedziami”. To pierwszy tom przeznaczony dla uczniów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych, który pomoże w przygotowaniu się do egzaminów dojrzałości z chemii w szczególności tym uczniom, którzy będą kandydatami na uniwersytety medyczne. Może być ona wykorzystywana również przez nauczycieli np. w ramach prowadzonych kółek przedmiotowych, biologiczno-chemicznych.

Książka jest zbiorem zadań przekrojowych, z materiału wymaganego podczas egzaminów maturalnych, jak i egzaminów wstępnych na kierunki medyczne i przyrodnicze. Pozwoli na powtórkę materiału przyswojonego na lekcjach przedmiotowych w szkołach ponadgimnazjalnych oraz na korepetycjach.

Teraz matura. Chemia. Vademecum. Szkoła ponadgimnazjalna

Opracowanie zbiorowe wydawnictwa Nowa Era z chemii to obszerne vademecum wiedzy z zakresu nauczania na etapie szkoły ponadgimnazjalnej. Zalicza się ono do popularnej wśród abiturientów i samych nauczycieli serii „Teraz matura”. Vademecum pomoże w uporządkowaniu swojej wiedzy i w doskonaleniu potrzebnych umiejętności, które pomogą młodym ludziom w zdaniu egzaminu dojrzałości. Publikacja ta została opracowana przez ekspertów, zgodnie z wytycznymi Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, w związku z egzaminem maturalnym z chemii od roku szkolnego 2014/2015.

Zbiór zadań z chemii do liceów i techników. Zakres rozszerzony

Maturzyści przygotowujący się do egzaminów pisemnych i ustnych z chemii na poziomie rozszerzonym często sięgają po książkę Krzysztofa Pazdro „Zbiór zadań z chemii do liceów i techników”. Nowe wydanie zapewni jeszcze więcej zadań o zróżnicowanym poziomie trudności, umożliwiających sprawdzenie posiadanej wiedzy i doskonalenie umiejętności z chemii. Zbiór jest uzupełnieniem wiedzy teoretycznej, nabytej z podręczników. Atutem publikacji są kolorowe wkładki, tabele oraz zestawienia, przyczyniające się do usprawnienia nauki.