Swipe to the left

Repetytorium z Geografii

Repetytorium z Geografii
18 marca 2018

Nauka o lądach, morzach, górach, wyżynach, nizinach, ciekach wodnych czy klimacie i ukształtowaniu terenu - geografia jest wdzięczną dziedziną, pozwalającą na odkrywanie otaczającego nas świata. Dla wielu maturzystów staje się przedmiotem, w którym zdobywają wiedzę, przydatną podczas egzaminu dojrzałości. Przedstawiamy wybór trzech książek, które ułatwią młodym abiturientom solidne przygotowanie się do matury z geografii.

Teraz matura. Geografia. Zadania i arkusze maturalne

Opracowanie zbiorowe wydane przez Nową Erę pod tytułem „Teraz matura. Geografia. Zadania i arkusze maturalne”, będzie niezastąpioną pomocą dla uczniów szkół średnich, zwłaszcza tych, którzy przygotowują się do matury z geografii na poziomie podstawowym lub rozszerzonym. Książka pomoże w doskonaleniu kluczowych umiejętności maturalnych. Jej atutem będzie niewątpliwie to, że zawiera zadania i arkusze maturalne.

Teraz matura. Geografia. Vademecum. Szkoła ponadgimnazjalna

Na 560 stronach książki pod tytułem „Teraz matura. Geografia. Vademecum. Szkoła ponadgimnazjalna”, będącej opracowaniem zbiorowym, zgromadzono wszystkie najważniejsze informacje z różnych dziedzin geografii. Powstało cenne vademecum, które umożliwia nabycie, kompleksowe powtórzenie oraz uporządkowanie wiadomości z geografii. Zawiera wiele różnych zadań maturalnych, wraz z komentarzami i rozwiązaniami krok po kroku, dlatego pozwala solidnie przygotować się do matury z geografii. Będzie niezastąpioną pomocą w przygotowaniu do egzaminu maturalnego, a także do sprawdzianów i testów z geografii w szkołach ponadgimnazjalnych.

Vademecum. Matura. Geografia

Agnieszka Łękawa stworzyła publikację dla maturzystów, przygotowujących się do egzaminu dojrzałości z geografii. Jej Vademecum Matura wydane zostało przez Wydawnictwo GREG i obejmuje całość materiału, niezbędnego do przygotowania się do matury w obecnie obowiązującej formule. Książka jest w pełni zgodna z najnowszą podstawą programową. Jej treść obejmuje materiał z klasy I, dodatkowo oznaczony graficznie. Wiedza przekazywana jest maturzystom w przystępnym języku. Autorka zadbała o urozmaicenie tekstu tabelkami, wykresami, wyliczeniami, diagramami, licznymi rysunkami i zdjęciami. Najważniejsze wiadomości wskazała w wyraźnych, wyróżnionych ramkach. Dla ułatwienia nauki na końcu książki znajduje się indeks pojęć.