Swipe to the left

Repetytorium z języka niemieckiego

Repetytorium z języka niemieckiego
19 stycznia 2018

Język naszych zachodnich sąsiadów nie jest tak śpiewny i melodyjny jak francuski czy włoski, ani tak powszechny jak język angielski, a jednak jego znajomość pomaga w znalezieniu pracy zawodowej, a także podczas wyjazdów zagranicznych, niekoniecznie do Niemiec. Język niemiecki ma znacznie prostszą konstrukcję niż język polski albo język angielski. Problemem mogą być jedynie ekstremalnie długie słowa, których pisownia i wymowa sprawia problemy uczącym się języka. Proponujemy kilka publikacji, które są najczęściej wybierane przez kupujących jako pomoce maturalne z języka niemieckiego. Pozwolą one solidnie przygotować się do matury pisemnej i ustnej z tego języka.

PONS. Niemiecki. 250 ćwiczeń ze słownictwa z kluczem. Poziom A1-B2

Wydawnictwo LektorKlett ma w swojej ofercie serię książek PONS. Wśród nich na uwagę abiturientów przygotowujących się do zdania matury z języka niemieckiego zasługuje „250 ćwiczeń ze słownictwa z kluczem”. Z publikacją tą można uczyć się języka niemieckiego i powtarzać zdobytą wiedzę oraz słówka z poziomów A1-B2. Książka dzieli słownictwo niemieckie na kilka najbardziej popularnych obszarów tematycznych. Klucz z odpowiedziami pozwala na kontrolowanie swojej progresji w nauce.

Exakt fur Dich 1. Książka ćwiczeń + DVD. Szkoły ponadgimnazjalne

Giorgio Motto napisał z myślą o uczniach przygotowujących się do egzaminu dojrzałości książkę „Exakt für Dich”. Została ona wzbogacona o DVD i dopuszczona przez odpowiednie instytucje do wieloletniego użytku w szkołach ponadgimnazjalnych. W ramach kursu można nabyć swobodę w posługiwaniu się umiejętnościami językowymi oraz zdobyć wiedzę ogólną o Niemczech. Publikacja pomoże efektywnie przygotować się nie tylko do matury z języka niemieckiego, ale również do innych egzaminów językowych oraz certyfikatów.

Exakt fur Dich. Książka ćwiczeń. Klasa 2. Szkoła ponadgimnazjalna + DVD

Kurs „Exakt für Dich” jest opracowaniem zbiorowym, które zaktualizowano na potrzeby doskonalenia umiejętności z języka niemieckiego przez uczniów liceum i technikum. Oferuje solidne, wszechstronne przygotowanie do matury oraz lekcje dla uczniów rozpoczynających naukę języka niemieckiego od podstaw. Każdy rozdział podręcznika wieńczy lekcja z filmem.