Swipe to the left

Savoir-vivre dla dzieci – najlepsze książki

Savoir-vivre dla dzieci – najlepsze książki
1 sierpnia 2017

Savoir-vivre dla dzieci – najlepsze książki

Maniery świadczą o człowieku, także tym małym. Jak jednak nauczyć dziecko zasad etykiety? Wbrew pozorom, wcale nie jest to tak trudne, jak by się mogło wydawać. W końcu maluch socjalizuje się, biorąc przykład z rodzica. Wystarczy więc, że dorosły będzie się zachowywał zgodnie z zasadami obowiązującymi w naszym kręgu kulturowym, by dziecko również opanowało podstawy savoir-vivre.

Przydatne mogą być również książki poświęcone zasadom dobrego wychowania dla najmłodszych. Oto przegląd tych najbardziej wartościowych.

Bon czy ton. Savoir-vivre dla dzieci – Grzegorz Kasdepke

Czym jest bon ton i savoir – vivre? Nie da się ukryć, że dla dzieci te pojęcia pochodzące z języka francuskiego mogą być niezrozumiałe. No, chyba że ktoś napisze o podstawowych zasadach dobrego wychowania w tak przystępny sposób i ze swadą, jak Grzegorz Kasdepke. Z niej o tym, kto to jest właściwie ten dobrze wychowany człowiek dowiesz się i Ty, i Twoja pociecha.

Dobre obyczaje, czyli w lekkim tonie o bon tonie – Agnieszka Frączek

Skoro już o dobrym wychowaniu mówimy do dzieci, róbmy to lekko i przyjemnie, a najlepiej – wierszem. Tak właśnie zrobiła Agnieszka Frączek, która przygotowała potężną garść dobrych rad, gdy chodzi o savoir-vivre dla najmłodszych i zamknęła je w rymowankach. Gwarantujemy, że Twojej pociesze będzie te reguły dzięki temu znacznie łatwiej przyswoić.

Dobre wychowanie wierszem – Bożena Pierga

To kolejny poradnik poświęcony dobremu wychowaniu w wierszowanej formie. Sprawdzi się dobrze zarówno odczytywany przez mamę czy tatę przedszkolakowi, jak i podczas samodzielnej lektury dla nieco starszego malucha. Nauczy dobrych manier na co dzień, zachowania przy stole, reguł związanych z utrzymaniem czystości, w relacjach z przyjaciółmi i dorosłymi, w domu i poza domem. No końcu czytelnik znajdzie słowniczek trudniejszych pojęć.

Dobre maniery czyli savoir-vivre dla dzieci – Joanna Krzyżanek

To zbiór 22 pouczających opowieści o tym, jak dziecko powinno się zachować, by sprostać regułom dobrego wychowania. Maluch dowie się z nich m.in., ile czekoladek może zjeść z pudełka położonego na stole podczas przyjęcia urodzinowego, kto powinien pierwszy podać rękę, oraz czy wypada oglądać film, gdy do domu przyjdą goście.

Dobre maniery. W domu, na przyjęciu, w szkole – Jarosław Górski

Po co przestrzegamy manier? Przede wszystkim, aby wszystkim nam żyło się lepiej i przyjemniej. Dlatego warto o nie zadbać zarówno w domu, jak i w szkole czy podczas spotkań z kolegami i koleżankami. Bogato ilustrowany poradnik Jarosława Górskiego krok po kroku prowadzi przez świat dobrych manier w przystępny dla młodego czytelnika sposób.

Dzieci w sieci dobrych manier – Zofia Staniszewska

XXI wiek to era Internetu. Wraz z pojawieniem się tego medium, pojawiły się również nowe kanały i style komunikacji. Jakich zasad dobrego wychowania powinno się przestrzegać, będąc online? Poza regułami kulturalnego zachowania autorka porusza tematy takie, jak cyberprzestępczość czy bezpieczeństwo w Internecie. Bardzo wartościowa lektura dla uczniów szkoły podstawowej.