Swipe to the left

Serial Netfliksa na podstawie “Wiedźmina” Andrzeja Sapkowskiego

Serial Netfliksa na podstawie “Wiedźmina” Andrzeja Sapkowskiego
7 sierpnia 2019

Serial Netfliksa na podstawie “Wiedźmina” Andrzeja Sapkowskiego

Fani sagi o Wiedźminie z zapartym tchem śledzą każdą wzmiankę dotyczącą serialu Netfliksa. Jak wiadomo, zdjęcia do serialu “Wiedźmin” zostały zakończone. Jak poinformował Henry Cavill 30 maja na Instagramie, pierwszy sezon “Wiedźmina” nareszcie dobiegł końca. Sam aktor wciela się w rolę tytułowego zabójcy potworów, Geralta z Rivii. Przyznał, że praca na planie była niesamowitą podróżą, a obsada i ekipa pracowali bez wytchnienia. Z kolei Lauren S. Hissrich, czyli showrunnerka, która jest odpowiedzialna za całą wizję artystyczną serialu, powiedziała, że był to najlepszy rok w jej życiu, choć jednocześnie był niezwykle stresujący. Dodała, że jest wdzięczna wyjątkowej ekipie, która bardzo ciężko pracowała, aby świat z książek Sapkowskiego ożył.

Netflix stworzył serial o Wiedźminie

Choć prace nad pierwszym sezonem serialu o Wiedźminie zostały zakończone, teraz trafił on w ręce specjalistów od efektów specjalnych, dźwięku, a finalnie do montażystów. Jak możemy przeczytać w nieoficjalnych źródłach, efekty pracy będziemy mogli zobaczyć 20 grudnia 2019 roku. To właśnie wtedy pierwszy sezon “Wiedźmina” ma pojawić się na platformie Netflix. Pierwszy sezon produkcji jest promowany jako wierna adaptacja książek Andrzeja Sapkowskiego. Do tej pory mogliśmy zobaczyć zdjęcia głównych postaci - Geralta z Rivii (Henry Cavill), Ciri (Freya Allen) i Yennefer (Anya Cholatra). Co ciekawe, wśród obsady pojawia się także nazwisko polskiego aktora - Macieja Musiała, który odegrał rolę sir Lazlo.

Saga o Wiedźminie

Serial o Wiedźminie to dobra okazja do tego, by przypomnieć sobie całą sagę i porównać wersję książkową z tą, którą zobaczymy na ekranach. Cykl rozpoczyna się książką “Ostatnie życzenie”. Czytelnik zostaje zaproszony do Neverlandu Sapkowskiego. Poznajemy tytułowego Wiedźmina - mistrza magii i miecza. To właśnie on będzie strzec na świecie zarówno moralnej, jak i biologicznej równowagi.

Drugi tom to “Miecz przeznaczenia”. To właśnie w tej części Wiedźmin Geralt przyłącza się do wyprawy na smoka, która została zorganizowana przez króla Niedamira. Bestia skrywa się w jaskiniach Gór Pustulskich. Wiedźmin spotyka na swojej drodze trubadura Jaskra oraz czarodziejkę Yennefer. Wśród smokobójców zaproszonych przez króla znajduje się także Eyck z Denesle - rycerz bez skazy, Rębacze z Crinfrid i szóstka krasnoludów. Każdy z nich ma inną motywację, ale cel jest jeden - zgładzenie smoka.

Tom trzeci sagi o Wiedźminie to “Krew elfów”. Książka rozpoczyna się od sceny walnego zgromadzenia po występie Jaskra. Co ciekawe, w tej części nie tylko Geralt z Rivii jest głównym bohaterem. To wstęp do kolejnych zdarzeń, które są niezwykle istotne dla wielu. Wiedźmin znajduje się obok najważniejszych wydarzeń i postaci. By przekonać się, jak potoczą się ich losy, trzeba sięgnąć po kolejne tomy.

“Czas pogardy” to tytuł czwartego tomu sagi. Świat Ciri i Wiedźmina ogarniają płomienie. To właśnie teraz nastał zapowiadany czas miecza i topora, czyli czas pogardy. Na powierzchnię wypełzają Szczury, które atakują okrutnie i zdradziecko. Uwielbiają zabijanie. Ludzie wszystko utracili, więc nawet śmierć nie jest im straszna.

Tom 5 to “Chrzest ognia”. W Geraltowej kompanii znajdują się: Jaskier - trubadur w kapelusiku, Cahir - czarny rycerz z koszmarów Ciri, Nilfgaardczyk - który dowodzi, że wcale nie jest Nilfgaardczykiem, Milva - trafiająca łucznika z dwustu kroków, Regis - cyrulik intelektualista, a także piątka krasnoludów i sprytny gnom zwiadowca. Jakie wyzwania czekają na nich tym razem?

Szósty tom o tytule “Wieża jaskółki” to kolejna zapowiedź rychłej i gwałtownej śmierci. Przed północą zrywa się straszna wichura. Chmury na niebie przybrały fantastyczne kształty, wśród których powtarzały się sylwetki galopujących koni i jednorożców. Gdy przycwałował Dziki Gon, rozwiały się chmury, a ludzie zobaczyli malejący księżyc. Tak się dzieje w czas Zrównania. Tej nocy księżyc miał barwę krwi.


Tom siódmy nosi tytuł “Pani jeziora”. Ciri wpatruje się w wypukły relief, na którym widnieje ogromny łuskowaty wąż. Gad wgryzł się we własny ogon. To wąż Uroboros, który symbolizuje nieskończoność. Sam jest wiecznym odchodzeniem i powracaniem. Czy Ciri podąży drogą, która wiedzie na spotkanie przeznaczenia? Coś się kończy, a coś zaczyna, a Ciri nie zostawi Geralta w potrzebie.

Ostatni, ósmy tom to “Sezon burz”. Po raz kolejny przygody Geralta bez reszty pochłaniają czytelnika. Musi walczyć z drapieżnikiem, którego jedynym celem istnienia jest zabijanie. W powieści nie zabraknie także królewskich i czarodziejskich intryg. Dodatkową gratką jest burzliwy romans Białego Wilka z rudowłosą pięknością imieniem Koral.

Opowieść trwa, a historia nie kończy się nigdy. Czy serial wyprodukowany przez Netfliksa będzie wiernym odbiciem wydarzeń w książkach Sapkowskiego? Przekonamy się już niebawem.