Swipe to the left

​Smartfon dla seniora - poradniki dla dziadka i babci

​Smartfon dla seniora - poradniki dla dziadka i babci
28 maja 2018

Smartfon dla seniora - poradniki dla dziadka i babci

Smartfon dla seniora jest świetnym pomysłem. Przede wszystkim możemy być z dziadkiem czy babcią w stałym kontakcie, pokazać im możliwości nowych technologii, pomóc powrócić do młodzieńczych lat jednym kliknięciem - uruchamiając filmy czy piosenki z dawnych czasów.


Jak nauczyć seniora korzystania ze smartfona?

By nauczyć seniora obsługi smartfona, należy podejść do tematu bezstresowo, by nie zrazić go zaawansowanymi funkcjami. Warto naukę rozpocząć stopniowo, zaczynając od najprostszych czynności. Porozmawiaj z babcią lub dziadkiem o tym, jakie funkcje są dla niego najbardziej istotne, a następnie pomóż mu je ustawić na pierwszym ekranie, np. prognoza pogody, lupa czy rozkłady jazdy. Warto także pokazać seniorom, jak wykorzystać technologię na co dzień.

Niezwykle pomocne w nauce obsługi smartfona są książki dla seniorów, które kompleksowo, krok po kroku objaśniają możliwości tej technologii. Warto po nie sięgnąć, gdyż korzystanie ze smartfona niesie za sobą szereg korzyści. Przede wszystkim, starsza osoba czuje się bezpieczniej, nie jest zagubiona w dzisiejszym świecie i wie, jak w razie potrzeby natychmiastowo wezwać pomoc czy skontaktować się z rodziną.


Smartfon również dla seniora

Książka “Smartfon również dla seniora” to pozycja dla wszystkich osób, które chcą poznać zarówno podstawowe, jak i bardziej zaawansowane możliwości współczesnego smartfona. Poradnik wyjaśnia, w jaki sposób wysyłać wiadomości, wykonywać połączenia, ale także sterować telewizorem przy pomocy smartfona czy wykorzystać urządzenie do przeszukiwania Internetu.

Poradnik dla babci i dziadka pokazuje, w jaki sposób wykonywać zdjęcia, korzystać z mediów społecznościowych czy przeprowadzać wideorozmowę. Z bogatej wiedzy skorzystają szczególnie ci, którzy mieszkają daleko od swoich bliskich i chcą z nimi być w stałym kontakcie.


Cyfrowy świat seniora. Smartfon, tablet i nie tylko

Książka uczy w jaki sposób korzystać z urządzeń mobilnych - smartfona, tabletu czy czytnika. Poradnik ukazuje, że współczesny telefon to nie tylko wykonywanie połączeń czy wysyłanie SMS-ów, ale cały szereg przydatnych na co dzień funkcji.

Dzięki pozycji “Cyfrowy świat seniora. Smartfon, tablet i nie tylko” dowiesz się, jak wyszukiwać informacje w Internecie, korzystać z nawigacji, wysyłać maile, robić zdjęcia czy oglądać interesujące programy. Poradnik podpowiada także, jak rozpocząć przygodę z e-bookiem, by nie musieć zabierać ciężkich tomów w podróże.


Smartfon dla seniorów

Smartfon dla seniorów” to poradnik dla babci czy dziadka, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z urządzeniem. Zawarta w nim wiedza skupia się zarówno na podstawowych kwestiach, jak uruchomienie smartfona i przechodzenie etapów konfiguracji, opanowanie obsługi ekranu dotykowego, wykonywanie połączeń i odbieranie SMS-ów, ale także na tych bardziej zaawansowanych, np. korzystanie z Internetu w telefonie.

Dzięki książce każdy senior nauczy się, jak być w stałym kontakcie ze swoimi bliskimi, wykonywać zdjęcia, nagrywać własne filmy, odtwarzać ulubioną muzykę czy oglądać interesujące programy.


Dlaczego każdy senior powinien mieć smartfon?

W dzisiejszych czasach smartfon daje nie tylko ogrom możliwości zastosowania odnoszących się do rozrywki, ale także poczucie bezpieczeństwa. W razie potrzeby szybko i wygodnie senior może skontaktować się z bliskimi, podzielić z nimi ważnymi chwilami, przesłać interesujące zdjęcia czy filmy.

Za pomocą smartfona seniorzy mogą opłacać drobne rachunki bez konieczności udawania się na pocztę czy do banku. Możliwe jest także kupowanie biletów, czytanie ulubionych książek, gazet czy korzystanie z map. A to jedynie garstka z ogromu możliwości, jakie dają urządzenia mobilne.