Swipe to the left

TOP 5 animowanych filmów dla dzieci

TOP 5 animowanych filmów dla dzieci
22 kwietnia 2019

TOP 5 animowanych filmów dla dzieci

Dzieci wprost uwielbiają oglądać filmy. Warto wybierać świadomie to, jakie filmy animowane włączamy naszemu maluchowi. Powinny one nieść ważne przesłanie, stanowić cenną naukę dla pociech, pokazywać istotne problemy i sposoby na ich naprawienie. Poniższa lista może być doskonałą inspiracją.

COCO

Coco” to niezwykle pouczający, a zarazem wzruszający film dla całej rodziny. Głównym bohaterem całej historii jest Miguel - chłopiec, który marzy o karierze muzycznej. Pewnego dnia zupełnie przypadkiem trafia do magicznej krainy przodków. Na miejscu zaprzyjaźnia się z Héctorem - sympatycznym oszustem - który pomaga chłopcu odkryć tajemniczą historię jego rodziny. Bez wątpienia nie tylko sama opowieść jest rewelacyjna. Na uwagę zasługuje także sama animacja. Film animowany jest przepełniony różnorodnymi barwami. Jednocześnie stanowi wspaniały pomnik wystawiony Meksykowi. Choć świat “Coco” to w dużej mierze cynicy, marzyciele, zwyczajni goście, z pewnością nie będziemy się w tej krainie nudzić. Twórcy przekonują, że nasi przodkowie nie są owadami uwięzionymi w bursztynie. Żyją sobie szczęśliwie w swoim następnym świecie. Scenarzyści oraz reżyser stworzyli wybitny film, w którym lekkość łączy się z inteligencją. Opowiadają o ważnych sprawach w ciekawy, nieszablonowy sposób. Każdy wyciągnie z tej historii cenną lekcję dla siebie.

VAIANA: SKARB OCEANU

Tytułowa bohaterka, czyli Vaiana, to niezwykle waleczna polinezyjska księżniczka. Pewnego dnia postanawia ruszyć w rejs w nieznane, by ocalić wyspę przed zagładą. Mimo przeciwności losu, udowadnia, że nie tylko na morzu trzeba czasem wyruszyć pod prąd. Vaiana trafia na półboga Mauiego. Stanowi zupełne przeciwieństwo dziewczyny. Ona to niepoprawna marzycielka, która ryzykuje życie dla swoich poddanych, z kolei on to maczo z tatuażami, który chciałby uwielbienia. Dziewczyna chce uparcie osiągnąć swój założony cel. Z kolei Maui jest niezwykle kapryśny. Gdy nastąpi starcie ich charakterów, widzowie będą mogli zobaczyć mnóstwo zabawnych scen. Choć półbóg jest silny i nieustraszony, bardzo szybko traci zapał. Z kolei Vaiana nie boi się praktycznie niczego. Czy razem uda im się ocalić wyspę? Koniecznie warto zobaczyć! Dodatkową gratką dla dzieci są piosenki, które wpadają w ucho.

AUTA 3

Auta 3” to wybitny hit studia Disney Pixar. Spotykamy się z legendarnym Zygzakiem McQueenem, który zostaje zepchnięty na boczny tor przez zupełnie nową generację bardzo szybkich wyścigówek. Ich dowódcą jest Jackson Sztorm. Aby wrócić do gry, musi skorzystać z pomocy gorliwej trenerki - Cruz Ramirez. Twórcy filmu animowanego powrócili do korzeni. Nie ma tutaj zakręconej intrygi, za to jest motoryzacyjna mitologia Ameryki. Mamy utytułowanego rajdowego mistrza - Zygzaka, który staje w szranki z agresywnym przeciwnikiem. Zygzak jest reliktem ubiegłej epoki. Obserwuje, jak musi ustąpić miejsca szybszym, bardziej wydajnym rywalom. Czas jest najtrudniejszym przeciwnikiem Zygzaka. Nie da się go przekupić czy pokonać. Niestety, ale będzie musiał zapomnieć o dawnej chwale. Jednocześnie film animowany jest bardzo cenną lekcją pokory, hartowania ciała i ducha, mierzenia sił na zamiary. Warto przekazać tę naukę młodszym pokoleniom.

KRAINA LODU

Kraina Lodu” to bardzo zakręcona wariacja na temat jednej z najbardziej wzruszającej baśni Andersena. Stworzona przez Walt Disney Animation Studios produkcja została okrzyknięta przez krytyków najlepszą animacją Disneya od czasów “Króla Lwa”. Bez wątpienia podbije serca widzów w każdym wieku, dlatego warto obejrzeć ją wspólnie ze swoją pociechą. Bohaterką jest księżniczka Anna. Jest niezwykle dzielna. Łączy swoje siły z Kristoffem - handlarzem bryłami lodu - oraz jego reniferem Svenem. Wyruszają w niebezpieczną podroż. Wszystko po to, by odnaleźć starszą siostrę Elsę. Jej niekontrolowane moce sprawiły, że w królestwie Arendelle zapanowała wieczna zima. Annę i Kristoffa czeka mnóstwo wyzwań, m.in. spotkanie z tajemniczymi trollami czy bałwankiem Olafem. Ta animacja ma dosłownie wszystko - sympatycznych bohaterów, piękną, niezapomnianą muzykę, świetną fabułę, a także dodatkowe fantastyczne materiały.

SING

Sing” to film animowany produkcji Studio Illumination Entertainment. Przedstawia komedię o szukaniu muzyki. Jak pokazuje fabuła, żyje ona wewnątrz każdego z nas. W filmie występuje m.in. zabawny miś koala, który ogłasza światowy konkurs muzyczny. Wszystko po to, by ratować upadający teatr. Poznajemy Rositę - zapracowaną mamę 25 prosiąt, jeżozwierza, który jest miłośnikiem punk rocka, młodego goryla, który chce uciec z rodzinnej mafii. Choć produkcja jest komedią, dostarcza ogromu wzruszeń. Choć sama historia jest prosta, przełamuje stereotypy, ma ukryte przesłanie. Animacja udowadnia, że warto spełniać swoje marzenia i w obliczu kłopotów, jednoczyć się, aby wspólnie osiągnąć swój cel. Przepięknie zaśpiewane utwory to dodatkowy atut produkcji. Warto obejrzeć ją całą rodziną, by przypomnieć sobie dawne hity, a także nowe muzyczne brzmienia, które wprawią w dobry nastrój każdego.