Swipe to the left

​​Top 5 filmów o wampirach

​​Top 5 filmów o wampirach
27 grudnia 2018

Top 5 filmów o wampirach

Filmy o wampirach mogą przybierać różnorodne formy - od przerażających horrorów, poprzez filmy obyczajowe, aż po historie pełne miłosnych uniesień. Produkcje z wampirami w roli głównej powstają od samego początku kina, jednak z biegiem lat wcale nie tracą na swojej popularności. Dawniej te tajemnicze postaci królowały w filmach grozy, później znalazły się w młodzieżowych produkcjach. Warto obejrzeć filmy z wampirami bez względu na wiek czy płeć. Do wyboru jest mnóstwo produkcji, a wiele zależy od tego, jaki poziom romantyzmu, grozy czy humoru chcielibyśmy zobaczyć. Poniżej znajdziecie kultowe pozycje!WYWIAD Z WAMPIREM

Głównym bohaterem filmu “Wywiad z wampirem” jest Lestat. Wyróżnia się on niezwykłą urodą, która służy mu jako wabik na ofiary. Pewnego razu w Nowym Orleanie poznaje on śmiertelnika o imieniu Louis. Mężczyzna zupełnie nie jest świadomy tego, że jest prowadzony przez śmierć do wiecznego życia i ciemności. Po upływie 200 lat Louis opowiada swoją historię młodemu dziennikarzowi. To ponadczasowy film z wampirami w roli głównej. To, co wyróżnia produkcję, to szczegółowe ukazanie tych tajemniczych postaci. Nie są one przedstawione jako puste potwory. Poznajemy ich psychikę, uczucia, problemy. To właśnie ta innowacyjność sprawia, że “Wywiad z wampirem” - mimo upływu lat - nadal zajmuje czołowe miejsce wśród mrocznych propozycji. Z pewnością warto obejrzeć tę produkcję.


VAN HELSING

Tytułowy Van Helsing to legendarny pogromca wampirów, pracujący na usługach tajnego zakonu Kościoła. Dysponuje on całą gamą ciekawych gadżetów. Pewnego dnia otrzymuje bardzo poważną misję - zgładzenie wampira, samego hrabiego Drakuli. Nieśmiertelny, rumuński książę ma wobec świata niecne plany, a towarzyszą mu wierne i piękne narzeczone - Aleera, Verona i Marishka. Wbrew swojej woli pomagają mu również: Frankenstein oraz Wilkołak. Van Helsing za cel ma uniemożliwienie Drakuli realizacji marzenia o dominacji nad rasą ludzi. Czy mu się to uda? Jaką strategię obierze pogromca wampirów? Warto się przekonać, oglądając tę produkcję z 2004 roku.


BLADE. TRYLOGIA

“Blade” to kultowa już trylogia z udziałem Wesley Snipesa. Opowiada o losach pół-człowieka, pół-wampira. Wyróżnia się on nieprzeciętną odwagą. By uchronić zarówno świat, jak i ludzi przed zniszczeniem, jest gotowy walczyć nawet ze swoimi braćmi. Na trylogię składają się następujące filmy: Wieczny Łowca, Blade: Wieczny Łowca II, Blade: Mroczna Trójca. Warto obejrzeć wszystkie trzy, by dogłębnie poznać historię tej niesamowitej postaci, gotowej do największych poświęceń w imię dobra.


DRACULA: HISTORIA NIEZNANA

“Dracula: historia nieznana” to produkcja zawierająca wiele elementów fantasy. Na szczególne uznanie zasługują przede wszystkim doskonałe ujęcia rodem z plansz komiksowych. Strona wizualna jest bez wątpienia ogromnym atutem produkcji. Decydując się na to niezwykłe spotkanie z krwiopijczym hrabią, z pewnością nie poczujemy się rozczarowani. O Drakuli powstało już mnóstwo produkcji, jednak tym razem mamy do czynienia z zupełnie świeżym, zaskakującym spojrzeniem. Fabuła - choć prosta - nie jest banalna. To wyjątkowa geneza Drakuli rozgrywająca się w fascynującym świecie, którą warto obejrzeć bez względu na to, czy fascynujemy się wampirami.


MROCZNE CIENIE

Do filmów Tima Burtona chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Wyróżniają się one unikatowym klimatem i niepowtarzalną atmosferą. “Mroczne cienie” to produkcja, w której głównym bohaterem jest Barnabas Collins, w którego rolę wciela się Johnny Depp. Ten zuchwały arystokrata, zamieniony w wampira przez porzuconą kochankę, po dwustu latach spędzonych w trumnie wraca na ziemię. Próbuje się odnaleźć w nowej rzeczywistości, jednak wcale nie jest to takie proste, jak mogłoby się wydawać. Produkcja stanowi mieszankę horroru i komedii w najlepszym możliwym wydaniu. Na szczególną uwagę zasługuje także genialna obsada, m.in. Michelle Pfeiffer, Helena Bonham Carter, Jackie Earle Haley. Jeżeli cenicie poczucie humoru na najwyższym poziomie, koniecznie obejrzyjcie ten film o wampirach.