Swipe to the left

Top 5 książek dla dzieci w wieku 3-5 lat na lato

Top 5 książek dla dzieci w wieku 3-5 lat na lato
24 czerwca 2018

Top 5 książek dla dzieci w wieku 3-5 lat na lato

Warto, już od najmłodszych lat, pokazywać swoim pociechom, że czytanie nie tylko jest przyjemnym zajęciem, które rozbudza wyobraźnię, ale także uczy. Lato, wakacje, czas wolny to idealne momenty, by zaprzyjaźnić dziecko z czytaniem. Po które książeczki dla dzieci sięgnąć?

Bawię się i uczę. Wielka księga zabaw

Jeśli szukasz książki dla dzieci w wieku przedszkolnym, pozycja “Bawię się i uczę. Wielka księga zabaw” będzie idealnym wyborem. Znajdziesz w niej nie tylko mnóstwo interesujących propozycji zabaw i aktywności, ale także nauczysz swoją pociechę, że czas spędzony z książką może być cudownym przeżyciem.

Zadania są tak dopasowane, by rozwijać umiejętności przedszkolaków, jak logiczne myślenie, umiejętność liczenia, spostrzegawczość. Znajdziesz tutaj instrukcję gry w kółko i krzyżyk czy gierki słowne.

Dzięki zawartym w lekturze ilustracjom, labiryntom, plątaninkom, wycinankom, dziecko rozwija wyobraźnię, a zabawa angażuje całą rodzinę. Wielka księga zabaw udowadnia, że nie potrzeba wielu zabawek, by świetnie i kreatywnie spędzać czas.

Kurs rysowania dla dzieci

“Kurs rysowania dla dzieci” to książka, dzięki której Twoja pociecha odkryje w sobie małego artystę. Zawiera mnóstwo przydatnych wskazówek, dzięki którym nauczy się rysować zwierzęta (np. pieska, kaczuszkę, kotka, małpę, misia), postaci w kilku prostych krokach.

Lektura jest tak skonstruowana, by dziecko stopniowo uczyło się coraz bardziej skomplikowanych kształtów. Dzięki temu szybko się nie zniechęci, a nauka rysowania będzie fascynującą przygodą.

Kurs jest doskonałym wyborem, jeśli chodzi o książki na lato. Można spędzać czas z dzieckiem w plenerze, a przy okazji nauczyć je nowych umiejętności, które być może staną się jego pasją. Lekturę wzbogacają ciekawe, rymowane wierszyki.

Encyklopedia dla najmłodszych

Wymieniając najlepsze dziecięce książki 3-5 lat, nie można pominąć encyklopedii, która jest doskonałym źródłem wiedzy dla maluchów. “Encyklopedia najmłodszych. Cuda świata” pozwoli Twojemu dziecku odkrywać otaczający świat.

To wspaniale ilustrowany przewodnik po rozmaitych zakątkach naszego globu, który w przystępny sposób prezentuje podstawy wiedzy na temat Ziemi. Obrazki umilają przyswajanie informacji, które są podane w interesujący, zrozumiały dla Twojej pociechy, sposób. Piramidy, górskie szczyty, nietuzinkowe zwierzęta, wybitne budowle - od teraz nie będą stanowiły zagadki dla Twojego dziecka.

Encyklopedia dla malucha. Na budowie

Kolejnym źródłem wiedzy dla najmłodszych jest “Encyklopedia dla malucha. Na budowie”, która zawiera kolorowe naklejki i puzzle składające się z dwunastu części. Pozwala na przyswajanie informacji w ciekawy sposób, a jednocześnie jest świetną lekturą do nauki poprzez zabawę.

Wybierając książki na lato, warto postawić na te, które pozwolą maluchom poznawać otaczający świat. W tej książeczce znajduje się mnóstwo ciekawostek podanych w przystępny sposób. Język jest zrozumiały dla dzieci, dlatego będą sięgać po tę encyklopedię z przyjemnością.

Mała encyklopedia nauki

Źródła wiedzy dla najmłodszych wcale nie muszą kosztować fortuny. Jeśli poszukujesz tanich książek dla dzieci, dobrym wyborem będzie “Mała encyklopedia nauki”. Lektura zawiera ponad 170 terminów, opisuje ciekawe zjawiska i niezwykle interesujące eksperymenty. Młody naukowiec pozna definicje takich pojęć, jak aerodynamika, energia, siła wyporu, biodegradacja, zoetrop i wiele innych!

W encyklopedii znajdują się również propozycje ciekawych doświadczeń, które maluch może przeprowadzać razem z rodzicem. To doskonała okazja do przybliżenia naukowych pojęć z fizyki, chemii czy biologii.

Książka została wzbogacona o liczne ilustracje i zdjęcia, które pomogą młodym odkrywcom zrozumieć mnóstwo zadziwiających, codziennych zjawisk. Warto już od najmłodszych lat wyjaśniać przedszkolakom funkcjonowanie świata, a “Mała encyklopedia nauki” jest do tego doskonałym narzędziem!